1

(348 odpowiedzi, napisanych Wydania DVD/VHS)

Cesarzową Ki można również obejrzeć w serwisie VOD TVP. Dostępna jest jakość HD, jakkolwiek te ich kodowanie pozostawia wiele do życzenia. Zostawiam też linka dla tych, którzy by chcieli HD ale im tnie.

2

(6 odpowiedzi, napisanych Wydania DVD/VHS)

I we wcześniejszych latach sporo jest filmów pominiętych przez naszych dystrybutorów. Wydaje mi się, że Jackie też trochę zmienił repertuar i gra w filmach poważniejsze role a to jako aktor komediowy zdobył uznanie i popularność. No ale należy mu się odpoczynek smile  W każdym razie, od braku nowych bardziej boli mnie właśnie brak na rynku jego starszych filmów. Wiele tytułów zasługuje również na lepsze wydania. Może kiedyś się to zmieni choć ostatnio wydawcy mnie coraz bardziej negatywnie zaskakują tak jakby lepsze czasy już minęły.

Jak będzie tanio to kupie ale spodziewam się 35-40 zł co jest dla mnie ceną na blu-ray, więc pewnie spasuje na jakiś czas.

>>>Szybka edycja.
Na empik jest za 26.99. Po przekroczeniu 89zł odliczane jest 15%, kolejne 5% można zyskać po wpisaniu kodu: LuxMed5

Może się nawet skuszę wink

3

(348 odpowiedzi, napisanych Wydania DVD/VHS)

Ciekawe czy tytuły z Filmboxa zawitają w przyszłości na Stopklatka.TV (miło by było). W sumie to zastanawiam się ostatnio czy nie podpytać/pomęczyć na facebooku niektórych stacji. Mamy parę kanałów w telewizji naziemnej które emitują takie kino (Puls/2, TV4/6, Stopklatka.TV) i od strony wyników oglądalności chyba osiągają akceptowalne wyniki. Pomijając kwestie sprowadzania tytułów nieznanych w Polsce nawet te stosunkowo rozpoznawalne bywają rzadko emitowane. Choćby Chińskie Duchy nie były emitowane od jakichś 9 lat a były dobrze przyjęte. Dodałbym do tego choćby japońską Azumi, której emisji nie pamiętam (choć chyba była kiedyś w TV) czy znany ale w ogóle nie emitowany w TV Piętno nienawiści z Brandonem Lee, który moim zdaniem jest mocno niedocenianym filmem z niezłą fabułą. Zresztą z rynku VHS/DVD jest chyba sporo takich tytułów, pomijanych praktycznie w TV albo emitowanych dość dawno (Kult Zła?), podczas gdy inne są emitowane wielokrotnie. Chyba, że się mylę bo w sumie mam krótką pamięć a i nigdy nie śledziłem specjalnie TV pod kątem azjatyckich filmów (tyle co po zapowiedziach).

Inną sprawą wartą poruszenia jest jakość emitowanych materiałów. Szczególnie starsze filmy na licencji Polmedia cierpią na kiepskie kopie przygotowane na potrzeby chińskiej telewizji (jak mniemam nie bez powodu na DVD prawa są zastrzeżone dla "1993 STAR TV Filmed Entertainment Company Limited") a więc w wersjach 4:3 Pan&Scan ze słabą kompresją. Pewnie stacje na prośbę widzów nie ściągną zaraz lepszych kopi, choć kto wie. Archiwum Shaw Brothers wpadło w dobre ręce i Celestial Pictures co jakiś czas odnawia kolejne tytuły (ich facebook), kwestia sięgnąć po nie jak robiło to IDG Poland.

Trochę się życzeniowo rozpisałem smile A na TV Puls znowu Ip Mana zapowiadają.

4

(40 odpowiedzi, napisanych Wydania DVD/VHS)

Podejrzewam, że już tylko na allegro i pewnie bez tych kartek z opisami bo się je niewygodnie przechowuje (do dwóch czy iluś ostatnich numerów rys historyczny była zamieszczony na tej tekturce A4). Jakkolwiek każdy kto zbierał tą serie w kioskach powinien mieć również duble części filmów, bo od 6 numeru były dodawane w gratisie numery od początku serii (czyli 6+1, 7+2, 8+3, 9+4, 10+5). Część z tych filmów była również wydana w zwykłych edycjach sklepowych (poza serią) i te są chyba nawet łatwiej dostępne. W serii wydano tylko 10 tomów:
1. Wielki szef
2. Król smoków
3. Wojownicy ninja. Tajemnica dwóch mieczy
4. Ip Man
5. Ojciec chrzestny z Kantonu
6. Ośmiu wspaniałych – straż przyboczna małego szoguna
7. Protektor (wersja USA)
8. Droga smoka
9. Nieziemska broń dynastii Sejeon
10. Bruce Lee Legenda kung fu (film)

5

(348 odpowiedzi, napisanych Wydania DVD/VHS)

"Pirat" chyba wdarł się przez pomyłkę bo to jakiś starszy film z USA.

Znowu trochę nagrywania się zapowiada. Liczę, że TVN nie zawiedzie i Niania w akcji będzie w HD, a przynajmniej nic nie stoi na przeszkodzie żeby na to liczyć. Postaram się o porównanie kadrowania i jakości z wydaniem dvd. TV4 i TV6 namiętnie męczą licencje Polmedia. Mam nadzieje, że takie zainteresowanie skłoni ich do poszerzania oferty.

6

(3 odpowiedzi, napisanych Wydania DVD/VHS)

Dobra informacja, choć ceny standardowe i jak dla mnie zaporowe. Jeszcze żeby w tym jakieś dodatki były. Osobiście wole chińskie filmy z Chanem jednak u nas lepiej promowane i rozpowszechniane (kina) są te amerykańskie. Mam nadzieje, że Chiński Zodiak sprzeda się przyzwoicie i planowana druga część również zostanie u nas wydana. Kiedyś z pewnością będę chciał nabyć.

Na razie skupiam się na DVD i starszych tytułach. Jakkolwiek coraz więcej wydań ma ponoć przyzwoity transfer ma Blu-ray (m. in. City Hunter, Armour Of God 2 Operation Condor, brytyjska edycja Rumble In The Bronx, japońska Heart Of The Dragon i box Police Story), więc ubolewam srodze gdy odpalam nasze DVD z nieanamorficznym obrazem lub ścięte do 4:3 z kiepskim transferem... W sumie wydanie Chińskiego Zodiaku na blu-ray u nas to spora niespodzianka.

7

(12 odpowiedzi, napisanych Filmy z Jackie Chanem)

Nagrałem wczoraj film na TVP 2, więc pokuszę się o malutkie porównanie.
DVD; TVP2 HD; HDrip:
http://i1288.photobucket.com/albums/b489/cokolwiek90/The%20Accidental%20Spy%20AKA%20Agent%20z%20przypadku/DVD_zps21f30f72.png~original
http://i1288.photobucket.com/albums/b489/cokolwiek90/The%20Accidental%20Spy%20AKA%20Agent%20z%20przypadku/TVP2_HD_zpsb677ff62.png~original
http://i1288.photobucket.com/albums/b489/cokolwiek90/The%20Accidental%20Spy%20AKA%20Agent%20z%20przypadku/HDrip_zps388d07ea.png~original

Na DVD mamy co prawda oryginalne proporcje ekranu , jednak ciężko wybaczyć cięcia i brak chińskiej wersji językowej. Na TVP mogliśmy wybrać wersję z napisami jednak tylko dla angielskiej ścieżki, więc poza przyciętym obrazem edycja prawdopodobnie tożsama z DVD.

Nie wiem czy osadzenie obrazków w pełnej wielkości to dobry pomysł także jak coś to pisać, zmienię.

8

(5 odpowiedzi, napisanych Sprawy forum)

Działa! Nie wiem czy coś jeszcze zmieniłeś czy to u mnie coś się przykiełbasiło ale teraz jest jak być powinno wink Dzięki.

9

(5 odpowiedzi, napisanych Sprawy forum)

Niestety u mnie bez zmian.

10

(5 odpowiedzi, napisanych Sprawy forum)

Z mojego. Nieważne czy z bbcode czy po prostu wrzuce link w treści postu, forum zwraca mi powyższy komunikat.

11

(5 odpowiedzi, napisanych Sprawy forum)

Chciałem zgłosić problem z zamieszczaniem postów w których znajdują się jakiekolwiek linki. W sumie tego nie rozumiem, bo teoretycznie w czasie pisania postu wyświetla mi się, że mogę używać "BBCode, Obrazki, Emotikonki", a jednak po wstawieniu w treść linku i próbie wysłania bądź podglądu postu, forum zwraca mi komunikat:

Uwaga! Następujące błędy muszą zostać poprawione zanim wiadomość zostanie wysłana.

    Too more links in message. Allowed 0 links. Reduce number of links and post it again.

Istnieje jakiś limit postów po którym można zamieszczać linki?

12

(348 odpowiedzi, napisanych Wydania DVD/VHS)

Chciałem tylko zauważyć, że "Agent z przypadku" nadawany będzie równocześnie na TVP 2 HD (naziemnym). Film posiada prawdziwy transfer HD, więc może i do nas taki dotarł. Warto nagrać na wszelki wypadek.

Świetne aktualizacje tematu wink Dzięki.

13

(348 odpowiedzi, napisanych Wydania DVD/VHS)

Snajper (2009)
(oryg. Sun cheung sau)
Sobota 19.01    20:00 TV Puls
Wtorek 22.01    21:55 TV Puls

PS. Ktoś mi wytłumaczy czemu nie wolno linków zamieszczać?

14

(2 odpowiedzi, napisanych Filmy z Brucem Lee)

Film z dzieciństwa smile Starszy kupił kasetę chyba gdzieś w '96 i później oglądałem film kilka razy. Wersja od NVC, angielski dubbing + lektor (nie wiem który), czas trwania za okładką 82min, 4:3 Pan&Scan (dziś odpaliłem, kolory znikły sad), film poprzedzały trailery Catholic Boys (1985, czyt. Chłopcy z katolickiej szkoły) oraz The Jigsaw Man (1983, czyt. Człowiek z układanki).

Nie mogę zamieścić zdjęć, wyświetla mi się komunikat że linki niedozwolone sad