1

(58 odpowiedzi, napisanych Sprawy forum)

Witam, moja przygoda z HK cinema zaczęła niemal od zawsze a konkretnie kiedy ujrzałem "Żelazne Anioły 2". Uważam, że to najlepszy film akcji jaki kiedykolwiek wyszedł. Po dziś dzień kaseta stoi honorowo na półce. Ogólnie interesują mnie tytuły mało komercyjnych filmów spod znaku kung-fu/akcji. Oczywiście nie pomijam twórczości Bruce'a Lee czy Jackie Chana. Nie wiem jak Wy ale ubolewam, że żaden rodzimy dystrybutor nie pokaże filmów z Hong Kongu w kinie... nie wiem skąd te uprzedzenie. Do tego te opisy jako, że są to filmy "kopane". Ręce opadają. Pozdrawiam.

Chciałbym dodać, że SPI Polska wydała ten tytuł na DVD co bardzo mnie jak i zapewne fanów gatunku ucieszyło. Co do samego filmu przyznam, że scenariusz spójny. Gra aktorska na dobrym poziomie, bez zbytnich zachwytów ale jest specyficzny klimat który czyni SPL wyróżniającym się na tle innych filmów sensacyjnych "made in Hong Kong". Osobiście przyznam, że jeden z najlepszych jaki kiedykolwiek oglądałem. Donnie Yen świetnie ułożył sekwencje walk. W szczególności tą w alejce gdzie naprzeciw niemu staje Wu Jing.

Moim zdaniem jeden z najlepszych filmów Yuen Biao. Umiejętności i ta choreografia walk to mistrzostwo w jego wykonaniu. Po obejrzeniu odniosłem wrażenie, że bez Jackie Chan'a i Sammo Hung'a, Biao także potrafi grać pierwsze skrzypce przy czym pozostał najmniej znany z całej trójki, jedynie wśród znawców tematu.  Zgodzę się również, że rola Cynthii Rothrock bodaj najlepsza z całej jej filmografii. Było by miło gdyby któryś z rodzimych dystrybutorów wydał tą perełkę na DVD.