1

(5 odpowiedzi, napisanych Pozostałe produkcje z Hong Kongu)

Mnie już po dwójce odechciało się tej serii.

2

(31 odpowiedzi, napisanych Serwis Hong Kong Cinema)

Tyle, że on nie ogląda już filmów kopanych.

3

(9 odpowiedzi, napisanych Pozostałe produkcje z Hong Kongu)

Dobry film choć mniej znany. Warto bo to udana produkcja z tych lepszych czasów.

4

(59 odpowiedzi, napisanych Filmy z Jackie Chanem)

No, wizyta Chana we Wrocławiu, ( a więc blisko mnie ) rozwaliła mnie.

5

(14 odpowiedzi, napisanych Wydania DVD/VHS)

Niestety z braku jakichkolwiek napisów muszę ciągle używać translatora do niszowych dzieł. Na cda są tak wrzucone choćby dwie części Yakuza Papers, japońskiego Godfathera albo Miasto smutku, to z kolei tajwańskiego Godfathera. smile

6

(14 odpowiedzi, napisanych Wydania DVD/VHS)

O, jak dawno mnie tu nie było. Widzę dalej działasz praktycznie sam. Z filmów przydałoby się więcej azjatyckiego kina artystycznego.

7

(10 odpowiedzi, napisanych Ludzie kina Hong Kongu)

Raymond Chow na początku listopada.

https://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/pro … 80894.html

8

(348 odpowiedzi, napisanych Wydania DVD/VHS)

Ostatnio na youtube zaczęli wrzucać azjatyckie filmy. Jak Śmiertelny pojedynek z 1983 chociażby lub Błękitne anioły z Moon Lee. Ciekawe jak długo przetrwają.

9

(1 odpowiedzi, napisanych Filmy z innych krajów azjatyckich)

Dodałem ten film z napisami angielskimi na cda. Ciekaw jestem kto w ogóle wyłapie wyrafinowaną ironię reżysera względem gatunku martial arts, którą zamieścił w tym filmie. wink

10

(15 odpowiedzi, napisanych Pozostałe produkcje z Hong Kongu)

Zobacz więc oryginał. Cała seria jest równa, nawet najsłabsza piątka daje rady. Szkoda, że jeszcze z dwóch części nie zrobiono choć już w piątce nieco doskwierał brak Sylvii Chang.

11

(15 odpowiedzi, napisanych Pozostałe produkcje z Hong Kongu)

Jest i czwarta. A zaraz i piąta, ostatnia. Dam jeszcze raz pierwsze dwie, oryginalne wersje. Będzie można porównać z wersją na francuski rynek, wycięte sceny lub poprzestawiane ( jak to jest w dwójce ).

12

(15 odpowiedzi, napisanych Pozostałe produkcje z Hong Kongu)

Wstawiłem trzy części na cda. Dwie pierwsze z francuskim dubbingiem i skróconym czasem trwania. Ktoś tu ogląda te wrzuty w ogóle?

13

(2 odpowiedzi, napisanych Pozostałe produkcje z Hong Kongu)

Obie części dałem na cda. Dwójka z francuskim dubbingiem bo chińskiej wersji nie mogę skombinować. Oba filmy to ścisła czołówka najlepszych produkcji z Jetem.

Od Was też chętnie bym coś zobaczył.

Teraz na cda można to obejrzeć. wink

Opis:
W Hongkongu, świecie zdominowanym przez zbrodnię, istnieje konieczność zwiększenia roli kobiet w pracy policji. Madame Wu (Sibelle Hu) i Madame Law (Cynthia Rothrock) to dwie doświadczone policjantki, wyznaczone do szkolenia wybranych młodych, ładnych i inteligentnych dziewcząt. Zmuszając je do wysiłku, którego nie zniósłby niejeden mężczyzna, tworzą elitarną grupę przeznaczoną do zadań specjalnych. Ich celem jest ochrona prawa, porządku oraz zwycięstwo w rywalizacji z mężczyznami.


Bardzo dobry film z Cynthią. Że też go wcześniej nie znałem. Tak powinny wyglądać Żelazne anioły 3 gdzie Cynthia wspólnie z Moon Lee szkoliła by nowe zastępy agentów, policjantek zamiast tego słabego filmu, który dostaliśmy gdzie sama Moon nie wystarczyła by pociągnąć tytuł. Film skupia się bardziej na treningu niż akcji, dzięki temu jest trochę oryginalniejszy. Na pewno jedna z najlepszych kopanin z Rothrock.

17

(21 odpowiedzi, napisanych Dyskusje okołofilmowe)

No, ja tam od niedawna konto zrobiłem.

18

(21 odpowiedzi, napisanych Dyskusje okołofilmowe)

Jest trochę słów do filmu Tsai Ming Lianga. Nie wiem jak się dołącza napisy do filmów dlatego w tytułach jakie dałem nie ma tekstu choć posiadam. Chyba, że się lektor trafi. Jeśli wiesz jak się wgrywa to dołączę.

19

(9 odpowiedzi, napisanych Filmy z innych krajów azjatyckich)

Poza scenami nocnymi gdzie faktycznie mało co widać a trwa to z 10 minut albo więcej nie mam się o co przyczepić. Ja miałem odwrotne wrażenie, jest zbyt krótki.  wink Fabuła jest jak w wielu innych ( acz to jeden z pierwszych filmów martial arts w ogóle ) ale sposób takiego pochylania się nad światem poprzez najazdy kamery na naturę, otoczenie nie ma do teraz. Nawet u Anga Lee i Zangha Yimou. smile

20

(21 odpowiedzi, napisanych Dyskusje okołofilmowe)

Mógłbym powrzucać trochę takich filmów na CDA, np. wszystkie filmy Kinga Hu ( jest Dotyk Zen, Napij się ze mną a ja dałem Dragon Inn, mógłbym kolejne), Niepokonanego wojownika itp. ale bez lektora i napisów. Ktoś miałby ochotę oglądać?

No, ja zobaczyłem wersje starą. Dziwny to film, chaotyczny, tematycznie typowy Kar Wai w innych czasach, odrealniony. Przez zdjęcia pustyni miałem skojarzenia z westernem, równie dobrze akcja mogłaby się toczyć w tych realiach. Ale równie dobrze w średniowieczu, w starożytności, w przyszłości. Jakby czas i miejsce akcji nie odgrywał tu żadnej roli. Całość w zasadzie dzieje się w głowach bohaterów a scenografia robi wrażenie onirycznej, jakby bohaterowie byli nieprzytomni skupieni tylko na swoim świecie wewnętrznym. Co wzmaga poplątanie wątków chronologicznie porozrzucanych to tu, to tam. Samej akcji nie ma tu zbyt wiele, ta co jest nie wzbudzi zachwytu olśniewającymi pojedynkami w stylu filmów jak "Swordsman", "Dawno temu w Chinach" i tym podobne. Krótko mówiąc dziwadło. smile

22

(21 odpowiedzi, napisanych Dyskusje okołofilmowe)

Na cda.pl można czasem coś znaleźć mniej popularnego. Np.

http://www.cda.pl/video/8698621

Jakby kto mógł może dać więcej filmów Shaw Brothers na tym serwisie w polskim języku. Stamtąd raczej nie zniknie. Nawet można by dać bez polskiego. A część powrzucanych tu linków już nieaktywna.

23

(1 odpowiedzi, napisanych Hong Kong ogólnie)

Kilka zdjęć Hong Kongu z lat 50-tych.

http://podroze.gazeta.pl/podroze/7,1141 … latka.html

24

(43 odpowiedzi, napisanych O wszystkim i o niczym)

Oraz Shenmue 2:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=5169

http://www.ppe.pl/news/1088/zgredospekcja-shenmue.html

https://www.youtube.com/watch?v=C4XdBLUtpzY

25

(11 odpowiedzi, napisanych Filmy z Jackie Chanem)

Dla mnie Chan nie powinien już kręcić żadnych Policyjnych opowieści tylko wrócić do robienia Godzin szczytu. Rush Hour 4 to byłoby coś, Police Story się skończyło. Esencją tych filmów była min. obsada - która z każdą kolejną częścią się uszczuplała. I to także przez to to już nie jest ten klimat co dawniej. Żeby Yeoh wróciła, Maggie Chang czy ten inspektor z jedynki i dwójki. Już w trójce go nie było ale fabuła po części to uzasadniła. Sam Chan nie wystarcza do odbudowania tamtej legendy. Inna sprawa, że wszyscy to staruszkowie. Więc jak tu film robić? smile