1 Ostatnio edytowany przez Goro Gondo (2012-06-19 16:47:10)

Temat: Inne filmy na DVD

Temat ogólny o wydaniach filmów na DVD. Ja ostatnio oglądałem Godzilla X Megaguirus. I polecam, film ma solidne tłumaczenie, co jest rzadkością ! A także, uwaga DTS ES Japoński !Choć japoński to jedynie audio, bo film w wersji USA big_smile. Ale jakiś geniusz zauważył, że wersję się niczym nie różnią, to dał audio japoński.  Ale i tak dobrze, bo jak się ogląda z napisami to wrażenie murowane. Dubbing by zepsuł wszystko. A lektorem jest Borowiec. Ale nie oglądałem chyba jeszcze z nim, raczej z napisami. Obraz jest piękny, czysty. Dodatków nie ma żadnych. Ale to nic. Na kinie domowym wrażenie robi. A i sam film jest dobry, mimo, że powstał w 2000r i czasem jest słabe CGI.
SPI
DTS ES Japoński/ Japoński DD 5.1/ Polski DD 5.1. Piotr Borowiec.
Napisy Polskie
16x9 - kinowy

http://imageshack.us/f/542/zdjcie0591k.jpg/

2

Odp: Inne filmy na DVD

Opinie na temat 3D są, jak zawsze, podzielone. Jeśli pamiętasz kiedyś takie "okulary", w które wkładało się slajdy, z których jeden był nieco przesunięty i stwarzało to wrażenie trójwymiarowości, to tym dokładnie jest dzisiejsze 3D w filmach z tą jedynie różnicą, że tam był slajd, a tu się wszystko rusza.

Dla mnie nic specjalnego. Może mam jakieś problemy ze wzrokiem, ale ja widzę to całe 3D tylko przy normalnym tempie akcji, bo jak coś szybciej się dzieje, to nie widzę kompletnie nic. A po godzinie przestaję już to całe 3D widzieć w ogóle, bo chyba mózg już jest zmęczony tym "oszukiwaniem" i sam mi obraz spłaszcza. Dla mnie przereklamowana technologia.

Co do filmów, to jedyny znany mi chiński film 3D to Sex And Zen: Extreme Ecstasy, ale jest tak głupi, że nie nie idzie tego oglądać. I nie piszę tego dlatego, że to erotyk w wersji starożytnej, tylko po prostu poziom tego filmu jest tragiczny nawet jak na ten gatunek.

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

3

Powiem ogólnie. Jeśli film jest po remasteringu, to się opłaca. Jeśli nie jest - lepiej kup DVD. Tak jest ze wszystkimi starymi filmami. Na BR lepiej opłaca się kupować nowe filmy. Są kręcone na innym sprzęcie, w innej technologii już dostosowane to wydania typowo na tym nośniku. Stare i tak nie będą wyglądać najlepiej, więc pytanie czy się opłaca? Jak zawsze otwarte i zależy od każdego z osobna. Ja bym nie kupiła. Z tego co wiem, film nigdy nie był remasterowany, a to produkcja z lat '70.

Jeśli chcesz wiedzieć przed kupieniem, to jakby co, jest na jednym z portali typu YT w HD. W razie czego udaj się tam. wink

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

4

Stare filmy mogą, a wręcz powinny wyglądać dobrze na Blu-rayu, mam na tym nośniku filmy z każdej dekady począwszy od lat 20tych i mogę zapewnić, że wiek filmu nie ma nic wspólnego z jego jakością. O tym decydują zupełnie inne czynniki, od warunków w jakich przechowywany był oryginalny negatyw, po czynnik ludzki - czyli jaki zespół pracował nad jego restauracją.

Jeżeli chodzi o Blu-raye z Hongkongu to niewiele dobrego można o nich powiedzieć - większość jest robiona w oparciu o skany sprzed 6-7 lat robione dla potrzeb DVD, a na dodatek część dystrybutorów ubzdurała sobie, że można ze ścieżki mono zrobić dobrą ścieżkę 7.1 - stąd w starszych filmach nagminnie słychać dodatkowe efekty dźwiękowe. Nowe filmy oczywiście wyglądają i brzmią znacznie lepiej, ale zdarzają się przypadki (np. Banquet), że wydanie zachodnie wygląda znacznie lepiej niż hongkońskie.

"Wejście smoka" to osobny przypadek, bo film został zrobiony w koprodukcji z Warner Bros. więc negatyw był przechowywany w doskonałych warunkach i to amerykanie odpowiadają za odnowienie filmu. Jakość obrazu nie jest powalająca, ale mimo wszystko lepsza niż DVD (bez problemu rozpoznałem Jackie Chana wink). Ścieżka dźwiękowa to tylko Dolby Digital 5.1, i chyba nie ma wszystkich dodatków, które znalazły się na dwupłytowym wydaniu DVD, więc trzeba się zastanowić czy warto wydawać dodatkową kasę tylko dla lepszego obrazu. Ja mam wydanie amerykańskie kupione jakiś czas temu za ok. 30zł i jestem z niego zadowolony.

Pozostałe filmy Bruce'a też wyglądają całkiem nieźle - przede wszystkim poprawione zostały kolory, które na DVD w wielu momentach są "wyprane" i wyglądają koszmarnie.
http://www.blu-ray.com/movies/The-Big-B … creenshots
http://www.blu-ray.com/movies/Fist-of-F … creenshots

5

czy film To The Death z 1993 roku był kiedykolwiek wydany na VHS  z polskim lektorem?

6

Diego napisał/a:
Hai Tien napisał/a:

czy film To The Death z 1993 roku był kiedykolwiek wydany na VHS  z polskim lektorem?

Tak, gdzieś mam dwie lub trzy kopie tego filmu, oczywiście z lektorem i oczywiście na VHS.

czy posiadasz może VHSRip tego filmu z lektorem w avi lub mpg?

miło by było obejrzeć.

dzięki. smile

7

Diego napisał/a:
Hai Tien napisał/a:
Diego napisał/a:

Tak, gdzieś mam dwie lub trzy kopie tego filmu, oczywiście z lektorem i oczywiście na VHS.

czy posiadasz może VHSRip tego filmu z lektorem w avi lub mpg?

miło by było obejrzeć.

dzięki. smile

Nie, nie zgrywam kaset do .avi ani do innych formatów, także niestety nie posiadam tego filmu w takim formacie.

a sprzedałbyś mi tą kasetę?

8

spoko nie ma pośpiechu (narazie nie mam kasiory. tongue). szkoda, że nie ma tego filmu na DVD z polskim lektorem albo VHSRip, bo nie mam odtwarzacza, ale kasetę warto by było mieć.

9

Diego znalazłeś już tą kasetę To The Death?

10

Kupiłem "Wojownika z Shaolin" na DVD, warto było - super jakość obrazu, dźwięk też dobry i tłumaczenie OK. Sam film też mi się podobał. Niedługo wstawię zdjęcie.

11

Ja go kupiłem za 4zł, nówkę. I za przesyłkę też nie wiele.

12

Diego napisał/a:

Pewnie, muszę ją tylko znaleźć smile A to sporo kopania, daj mi kilka dni smile

znalazłeś już kasetę To The Death vhs lektor?

13

Diego napisał/a:

Nie, nie szukałem jej jeszcze.

i jak poszukiwania kasety To The Death VHS lektor?

14

Diego znalazłeś już kasetę z filmem To The Death 1993 LEKTOR PL?

15

nie ma już na allegro.

16

no i film To The Death z lektorem na VHS wsiąkł bo chyba tylko Diego go miał.

17

Ja ostatnio za cenę 4 zł zakupiłem Rambo Pierwsza Krew. Wydanie z wyborczej, wart swojej ceny- średnia jakość obrazu i dźwięku, dobry lektor, brak dodatków.

18 Ostatnio edytowany przez little_devil (2014-07-22 12:18:47)

Ja 2 miesiące temu zakupiłem "Godziny szczytu" na DVD od Galapagos. 2 i 3 mam już od bardzo dawna, a zawsze chciałem mieć komplet. Całkiem solidne wydanie, świetnie dodatki, i to z napisami.
Wracając do samego filmu, to posiada jedynie napisy, ale jakie! Całe tłumaczenie masakrycznie zwalone. Tłumacz musiał coś brać, a gdy następnego dnia się ocknął i zobaczył jakie bzdury ponapisywał, zamarł i nie podpisał się pod nim. Żeby nie być gołosłownym, podam kilka przykładów.

- Kojak miał partnera?
- Zawsze był sam. (oryginał: Yeah. The fat guy.)

Piosenka "War" zostaje nazwana kapelą "War".

Carter uczy Lee poprawnie śpiewać "War":

Zaśpiewaj spod jaj. (oryginał: Say it from right here with some soul.)

A dłoń kładzie gdzieś w okolicy brzucha.

Carter, po tym jak dostaje z buta od jednego z ludzi Juntao:

Zaraz was zjebię, jak szmaciarz konia! (oryginał: That was childish, man. That wasn't even called for!)

Według tłumacza 5'10" to 150 cm wzrostu, a więc zrobił z Lee niziołka.

Juntao spadł z wysokości do basenu. Carter na to:

Facet z gracją betoniarki. (oryginał: You know he dead.)

To tylko niektóre przykłady. Nie będe już wpsominał o błędach ortograficznych i brakach w interpunkcji.

19

Jakiś czas temu nabyłem pakiet 6 DVD z Godzillą od SPI big_smile