Temat: Kasety od NVC

Na rynek video dużo filmów Kung Fu wprowadził dystrybutor NVC - Neptun Video Center. Wydawali filmy z Brucem Lee, Jackie Chanem czy innymi aktorami kopiącymi. Także z Van Damme pojawiło się parę tytułów. O dziwo, tłumaczenie mieli niezłe, a czytał głównie Lucjan Szołajski. Zwykle sekwencje otwierające i końcówkę dawali w kinowym formacie, lub z mniejszymi pasami, natomiast reszta to 4x3. Wersje też mieli różne - raz oryginalne, jedynie z dubbingiem, a razem amerykańskie. Ja posiadam już:

Dragon Lord
Project A
The Protector
Miracles - Czyniący Cuda.

2

Odp: Kasety od NVC

NVC wydało jeszcze poniższe kasety z Jackie Chanem:
1978.WĄŻ W CIENIU ORŁA
1985.HISTORIA POLICYJNA
1986.ZBROJA BOGA I
1991.Zbroja Boga II
1988.WIECZNE SMOKI
1988.HISTORIA POLICYJNA 2

Ciekawostką jest to że przy paru tytułach pojechali po bandzie z okładkami i tak np.
Wąż w cieniu orła ma okładkę z drunken Mastera II
Historie Policyjne I mają zrobiony misz masz i tak na pierwszym planie widać Jackie z nieustraszonej Hieny, jeszcze Miracle tylko nie pamiętam niestety tytłu smile

3

Miracles ma okładę z Twinkle, Twinkle, Lucky Stars.  Jeszcze wydali Winners and Sinners, My Lucky Stars, The Young Master, ale nie mam ich na razie.

4 Ostatnio edytowany przez Ahmed (2012-06-08 12:09:39)

Właśnie miałem to uzupełnić, bardzo ciekawe okładki miało w latach 80 NVC, przerysowane ale super biorąc pd uwagę że takowe też były plakaty kinowe.

5

Ej wiesz, w którym roku wydawali te filmy ? Te nowsze jak Miracles czy Project A to chyba tak koło 96, a takie jak Dragon Lord to chyba gdzieś 92, co ?

6

Oj zabij mnie ale jeżeli chodzi o Dragon Lord czy moje szczęśliwe gwiazdy a i jeszcze zwycięzcy i grzesznicy to mniemam że początek lat 90tych ale mogę się mylić. Natomiast przypomniało mi się że NVC wydał jeszcze bliźniacze smoki. Musiał bym poszperać w piwnicy co mi tam jeszcze z kaset zostało bo swego czasu wsio wymieniałem na DVD, czasami wyglądało to tak że ściągało się z HK.

7

Ja teraz na video kupuję i na DVD. Na razie polskie wydania. Sporo tego jest...

8

Cieszy fakt że pojawia się tego coraz więcej i dzięki bogu wreszcie będę mógł skompletować wsio na orgach a trochę tego jest ...

9

Niekiedy też są bardzo dobre wersje telewizyjne. Np. Projekt A i A2 z TV PULS, Zbroja Boga 2 i Policyjna Opowieść 3 z TVP2. Wszystko kantoński dźwięk, dobre tłumaczenie i 16x9/kinowy.

10

Ma ktoś pełną listę kaset wydanych przez NVC ?
Macie Historię Policyjną ?

11

Historie Policyjne w jakich wersjach ? Czyta Lucjan Szołajski ?

12

Wygrałem aukcję z Historią Policyjną 1 i 2. Dlatego tak o nią pytałem. A nie mówiłem, żeby nie zapeszyć. Jeszcze jeden film licytuję. Ale powiem jak wygram tongue

13

No, będę miał jeszcze My Lucky Stars. Z tą okładką, co podoba się Ahmedowi big_smile.

14

Nie ma to jak po grzebać w szpargałach szkoda że została mi tylko okładka ...

http://img528.imageshack.us/img528/8487/2414s.jpg

15 Ostatnio edytowany przez Goro Gondo (2012-07-02 21:58:53)

A więc tak. Wydania są o wiele lepsze, od tych Epelpol. Pod pewnym względem, bowiem tłumaczenie jest dobre, nawet lepsze niż na DVD, lektor też, bo w Police Story 1 i 2 jest nie kto inny, jak Lucjan Szołajski, a w My Lucky Stars Gudowski (chyba, bo nie czyta, kto czyta big_smile). Ale wersje filmów są okrojone... Police Story trwa zaledwie 83, Police Story 2 91 a My Lucky Stars 83... Najbardziej okrojono pierwszą "Historię Policyjną" - brakuje sceny z telefonami (całej), początku, gdy robią zdjęcia Chanowi na plakaty, gdy Chu Tao mówi "Jackie Chan musi zginąć" i takie duperele i ten koszmarny dubbing... z dwójki wyleciały wszystkie Flashbacki z jedynki, czyli początek z piosenką i jak Ka Kui przypomina się scena z "motorowerem" z jedynki. Wyleciał także epizod z windą, gdy wujek obarcza winą Kevina za swój niecny uczynek. Zdaje mi się też, że sceny gdy Ka Kui podsłuch zakłada wyleciały, ale pewny nie jestem. My Lucky Stars ma koszmarny dubbing, Jezu KOSZMARNY. Wyleciały pożegnania w sierocińcu i wszystkie sceny z autobusem i dialektem (może nie wiedzieli jak mają przetłumaczyć, to wyje***i). Jajogłowy w restauracji zamiast grzybka dostaje ropuchę. I inne, mało znaczące sceny. Np. skrócili też smarowanie Dzieciucha. Łącznie kochać się poszło 10 minut.

16

Na stronie głównej wymienię zdjęcia do Miracles i Protector, bo słabe są. Zrobiłem też zdjęcia do wydań DVD, jeszcze je opisać muszę i też trafią na stronę.

17

podobno Robocop był wydany na kasecie NVC. kto był lektorem?

18

Mam tę kasetę, czyta tam nieznany lektor.

19

zapodałbyś jakiś krótki fragmencik audio?

dzięki. smile

20

zna ktoś film Łowcy Bananów z wydawnictwa NVC?

na okładce kasety pisało Banana-Busters Nadchodzą!

http://www.filmweb.pl/film/%C5%81owcy+b … 1990-87943

21

Panie skąd ty te filmy wydzierasz? yikes

22

No sporo tego było, niektóre tytuły brzmią zachęcająco. Z Brucem Lee - wstyd się przyznać, nie mam jak narazie nic. Z Chanem to większość tych w/w będę miał. I jeszcze od Imperial. A - I Quest też mam, Szołajski czyta.

23

Historia Policyjna 1,2 - Szołajski
Protektor - Szołajski
Projekt A- Szołajski
Czyniący Cuda - Ryszard Radwański
Król Smoków - Szydłowski (chociaż na 100% pewny nie jestem)
Moje Szczęśliwe Gwiazdy - Szydłowski (też głowy nie dam, ale tak mi się wydaje)

24

Kilka tytułów, które mi się przypomniało (jeśli będą duble, to sorki, nie chce mi się teraz sprawdzać co już jest na waszych listach):
-Strażnik Teksasu / Tropiciel z Teksasu - Chuck Norris - lektor: Tomasz Knapik
-Slaughter in San Francisco - Chuck Norris
-The Hitman - Chuck Norris
-Sidekicks - Chuck Norris - lektor: Tomasz Knapik
-Hellbound - Chuck Norris
-Zabijaka, zabijaka! - lektor: Jacek Brzostyński (na napisach początkowych), Marek Gajewski (film)
-Bruce Lee: The Legend
-Amerykański ninja 5 - lektor: Lucjan Szołajski
-Legenda o złotej perle - Joey Wang - lektor: Janusz Szydłowski
-Podwójne uderzenie - Lektor: Tomasz Knapik
-China o Brien
-China o Brien 2
-The Best of Martial Arts Film - dokument
-Laserowa misja - Brandon Lee

Proponuję od razu kolejne tematy: kasety od Vision, Video Rondo, Elgaz oraz jakiś inny wątek z tytułami wydanymi przez mniejszych dystrybutorów którzy np. tylko kilka tytułów o sztukach walki wydali. Diego, chętny?

25

Maska śmierci / Lorenzo Lamas /
Żmija / Lorenzo Lamas / czyt. Tomasz Knapik
Cobra / Michael Dudikoff / czyt. Marek Gajewski
Cobra 2 / Michael Dudikoff / czyt. Marek Gajewski
Łańcuch Poleceń / Michael Dudikoff / czyt. Maciej Gudowski

i pytanie czy inne filmy z Dudikoffem i Lamasem też wpisywać na tę listę? Trochę ich wydał NVC i inni dystrybutorzy