Temat: Gry

Wiadomo o co chodzi. Jakieś gierki w które się zagrywacie. Ja w końcu zabrałem się za GTA 4. Jest fajnie, grafika ładna lecz czy pobije najlepsze póki co San Andreas? Okaże się. smile

2

Odp: Gry

Do GTA 5 pewnie kombajn będzie potrzebny. Od roku mam nowego kompa a już będzie ledwo zipiał na myśl o odpaleniu Far Cry 3. tongue

3 Ostatnio edytowany przez Joe Chip (2012-07-22 16:02:32)

Część czwarta ukończona. Oj, te wymagania sprzętowe, optymalizacja to naprawdę koszmar. Już się boję co zrobią z V. Gra na dłuższą metę potrafi być monotonna - misje są do siebie podobne, najbardziej pamiętna będzie u mnie kopiująca "Gorączkę" skok na bank. Wnerwia też brak jakichś punktów kontrolnych - w ostatniej misji przy "współpracy" powtarzanie tego latania helikopterem by gonić drugi była najtrudniejszą rzeczą w grze jaką miałem. I czemu jak mi gościu ucieka muszę jeszcze raz powystrzelać wszystkich i później płynąć łodzią i dopiero wtedy jeszcze raz próbować przejść ten cholerny fragment. Mam nadzieję, że fani zalali Rockstara petycjami by w kolejnej grze z serii coś porobili z tym sejwowaniem. Mało broni, ograniczenie bajerów z SA lecz minigry - kręgle, bilard, zabawne przedstawienia, internet - trochę to rekompensują. Stacje radiowe - mało co wpada w ucho. Tytuł bardzo dobry lecz nieco rozczarowujący.

San Andreas dalej liderem. Nie wiem czy inwestować w dodatki do czwórki. Po ukończeniu partu IV pograłem nieco w trójkę dla porównania i wydaje się mi jakby IV była remakiem części trzeciej.

Kupiłem za to dodatek do jednego z najlepszych FPS-ów wszech czasów - Stalkera - "Zew Prypeci" i w to będę obecnie młócił. smile

4 Ostatnio edytowany przez Joe Chip (2012-12-01 23:26:32)

Obecnie Mafia 2. Wygląda chyba ładniej niż GTA 4. Tylko czemu brakuje tej swobody? sad

5 Ostatnio edytowany przez Nakf (2012-12-03 19:09:25)

Ja od wielu lat już prawie w nic nie gram, ale niedawno przeszedłem starocia Beneath a Steel Sky - po raz pierwszy w życiu, chociaż w przeszłości robiłem kilka podejść, tym razem czytałem wszystkie dialogi i w sumie gra okazała się nie taka trudna. Klasyczna przygodówka science-fiction z elementami cyberpunku i mnóstwem prześmiewczego humoru, można ją za darmo pobrać z gog.com.

6

Zastanawiam się czy nie załatwić sobie Sleeping Dogs. Może ktoś w to grał? GTA w Hong - Kongu. Tak czy owak prezentuje się tak:

http://www.youtube.com/watch?v=r0vWvwC3iAI

7

Teraz Far Cry 3 obczajam. smile

8

Ja grałem (i w sumie nadal gram) w Driver Parallel Lines. Gangsterzyłem sobie w Nowym Jorku i myślałem: "czemu to nikt nie zrobi takiej gry, w której akcja toczyłaby się w Hongkongu?" I bach! Zrobili. Trzeba poczekać aż trochu cena zmięknie i nabyć. W sumie rozkminiałem też czemu nikt nie zrobił czegoś w stylu np. Prince of Percia, gdzie bohaterem byłby jakiś mnich z Shaolin. A może mylę się i już coś takiego powstało?

9

Kolega kupił mi Batman: Arkham Asylum i Arkham City. Klimat rwącą rzeką wypływa z ekranu, można się zapomnieć w Gotham. Polecam wszystkim i wcale się nie dziwię, że gry zgarnęły wszystkie ważniejsze nagrody. Zdziwiłoby mnie, gdyby nie zgarnęły. A muzyka... przypomina Batman: TAS i genialną Shirley Walker.

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

10

Hitman: Absolution - godna kontynuacja, tylko brakuje nieco większej swobody no i system przebrań skopano.

Dreamfall - The Longest Journey 2 - to już nie tak godna kontynuacja genialnej przygodówki którą była jedynka. Ale dobry tytuł.

Forza Horizon - bardzo dobra ścigałka ale też przekonałem się, że ten gatunek nie jest wart mojego zainteresowania.

Duke Nukem Forever - świetnie się bawiłem. Chętnie przytuliłbym do siebie dodatek.

COD: Black Ops 2 - jak to Cod-y - szybko i efektownie. Trzyma poziom serii.

007 - Blood Stone - udany komputerowy Bond.

11 Ostatnio edytowany przez Joe Chip (2013-02-22 13:08:35)

Trójeczka Mass Effecta ukończona w ponad 40 godzin. Standard utrzymany i wychodzi, że całej trylogii poświęciłem około 130 godzin. Czwóreczka zaklepana co mnie nie dziwi - uniwersum niegorsze niż u Dżordża Lucasa a w gruncie rzeczy ma większe możliwości jako, że ME odbiegają daleko od baśni. Z pewnością najważniejsza obok Baldura saga Bioware tylko czy to dobrze, że nie kończy się jak Tron Bhala - trochę informacji o dalszych losach postaci i co dalej z cywilizacjami ( które być może da part IV jeśli autorzy zdecydują się umiejscowić akcję po wojnie z Reaperami bo coś na ten temat musi być napomknięte, prawda)? Larum z powodu końcówki to chyba nowość w branży gier - co być może tłumaczy, że gry to już nie prosta rozrywka na zabicie czasu co tkwi w głowach społeczeństwa ogólnie.

Świetna końcówka dwójki dała mi do myślenia, że tu będzie tak cały czas i na większą skalę tymczasem podobnego wrażenia jak z finału ME 2 nie otrzymałem. Niemniej jedynka ( nie wiem czy nie najlepsza część - najlepsza fabuła była w niej ) przy trójce wypada dość biednie pod tym względem. Więc postęp jest. tongue

Dobrze, że bohaterowie to już nie te irytujące chwilami emo-fraglesy z dwójki przymulające swoim gadulstwem o rozdzierających i wymagających współczucia kawałkach swego osobistego życia. tongue

Sleeping Dogs - jednak sobie załatwiłem, przeszedłem i... to jest bardzo dobra gra. Te Grand Theft Auto w Hong-Kongu to nie tylko zwykły klon a autonomiczne przeżycie. Jestem pewny tu na tym forum gdzie tak lubimy to miejsce smile że niejednemu bardziej przypasi niźli GTA 4 od którego sobie zapożycza to i owo i graficznie jest na tym samym poziomie, może nieco mniejszym. Tytuł winien mieć nawet własny wątek tym bardziej, że sequel powstanie na 100%. Fabuła nic odkrywczego ale wciąga. Broni się mało używa, tu się walczy kończynami ( system walk oparty na ostatnich Batmanach ), swoje kung-fu można zresztą rozwijać ( np. przynosząc statuetki znajomemu mistrzowi prowadzącego szkołę sztuk walki ). Jazda samochodami kuleje ale szybko się przyzwyczaiłem. Minigry typu śpiewanie karaoke dobrze wpasowane w specyfikę azjatycką. Apropo muzyki to przy okazji Sleeping Dogs można wysłuchać sporo tamtejszych utworów, soundtrack daje rady, jeden z kluczowych plusów gry. Warto w tę grę zagrać i osobiście ją rekomenduję.

Bzdura z tym przeciętnym klonem, udana gierka pożyczająca sobie co prawda to i owo ale tworząca swój własny świat, własny unikalny charakter. Były dotąd dwie marki tego typu, które mnie obchodziły - GTA i Mafia, teraz doszła trzecia.

12

Właśnie przechodzę sleeping dogs na ps3 i tak jak piszesz świetna gra. Ogólnie klimat HK i filmów akcji jest niesamowity. Mogli trochę bardziej rozbudować walkę i dać różne style kung-fu bo walka jest dosyć prosta. Model jazdy na plus szczególnie motocyklami bo opanowanie tych najszybszych nie jest łatwe. Nie napisałeś o bardzo fajnej rzeczy jaką są stroje bruce'a lee w których można sobie chodzić HK i walczyć z lokalnymi kmiotkami. Tak jak napisałeś można stworzyć oddzielny wątek dla samej tej gry.

http://www.youtube.com/watch?v=-3RDaQRrcS8

13

Te stroje są w DLC? A jak nie to gdzie można je znaleźć?

14

Zaciekawiliście mnie. Widziałam gdzieś recenzje, Batman bardzo mi się podobał, chyba jednak się na SD skuszę. Chodzi mi właśnie głównie o klimat. Bardzo podobał mi się w GTA3, GTA:VC, ale już GTA4 mnie odstraszyło (o wymaganiach sprzętowych nie wspomnę). Może ta gierka będzie coś warta? Mam nadzieję. Jak będzie gdzieś w moim pobliżu, to kupię.

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

15

Joe Chip napisał/a:

Te stroje są w DLC? A jak nie to gdzie można je znaleźć?

Wydaje mi się że stroje są w podstawce. Np żółty dres miałem praktycznie od początku a reszta odkrywała się z kolejnymi misjami. Poszukaj w szafie w mieszkaniu w kompletnych strojach.

16

W CD Action dają na płycie taką oto grę:
Age of Wulan
http://www.youtube.com/watch?v=RdPMG-6xmUA

17

To jakaś bijatyka? Z bijatyk ograłem Dead or Alive 5 i nowego Mortala - gatunek, który mało mnie interesuje bo ileż można grać w podobne do siebie tytuły. Lecz i trochę dziwne by na forum naparzanek nikt się nie chwalił jakimiś Tekkenami lub polecał bijatyki mniej kojarzone. wink 

Prócz gry Doa 5 obejrzałem też film - da się oglądać. Natomiast w Mortalu przeszedłem tryb Story - i wypada lepiej od filmu Andersona. smile

18

Nie, to jakieś rpg czy coś tego rodzaju. Nigdy w żadne erpegi nie grałem i tak sobie pomyślałem, że może się skuszę, ale chyba jednak nie. smile
Co do bijatyk to w Tekken 3 na starym, poczciwym Plejaku się grało i powiem, że i dzisiaj z chęcią bym pokopał. DOA grałem tylko w pierwszą część, też na PSX i tylko w demo. Całkiem niezłe, ale bez szału.

19

Jak się zastanawiacie nad Sleeping Dogs to polecam i radzę zakupić na Steam bo do poniedziałku do 19.00 jest promocja -75% i wychodzi 6,24 euro. Chyba nie tak drogo. Ja od początku grałem w RPG. Moim pierwszym był Gothic 2 z Nocą Kruka. Nawet niezłe, ale teraz to fabuła i problematyka gry wydają mi się bardzo proste. Kocham za to klasyczne erpegi. Numer jeden to arcydzieło jakim jest Planescape: Torment. Nie będę opisywał, by nie psuć nikomu zabawy, gdyby się skusił. Powiem tylko, że gra niesamowita, muzyka taka, że aż ciary po plecach przechodzą, fabuła nieziemska, klimat... Nie da się opisać słowami. Ale uwaga, jak ktoś się zdecyduje, to ostrzegam, że jest baaaardzo dużo czytania (mało walki, głównie chodzi o dialogi) i gra niesamowicie wciąga.  Jest w niej także dużo filozofii - porusza tematy takie jak śmierć, sens ludzkiej egzystencji itp. Oprócz tego oczywiście Baldur's Gate - są dwie części i do każdej dodatek. Tu więcej walki i mniej dialogów. Icewind Dale - właściwe troszkę hack'n'slash na silniku Baldura i ten sam system toteż nie mogłem sobie odpuścić. Są oczywiście jeszcze Fallouty - nowe części gorsze niż jedynka i dwójka, które opowiadają o życiu w post-apokaliptycznym świecie. Do tego Neverwinter Nights, Świątynia Pierwotnego Zła, Arcanum, Pool of Radiance i wiele innych, których tytułów już nie będę wymieniał. To raczej starsze tytuły, te nowe mało mnie przekonują; może prócz trylogii Mass Effect i Deus Exa. Post troszkę urósł (a mógłbym jeszcze pisać, lecz się powstrzymam) i pewnie nikt go teraz nie przeczyta.

20

Teraz cioram w Killzone 3. Z nadchodzących nowości prócz GTA 5 naprawdę obiecująco zapowiada się czwarte Assassin's Creed i chyba w końcu coś wezmę z tej serii. Przemówił do mnie ten karaibski klimat i piraci oraz podobieństwa do Far Cry 3.

http://www.youtube.com/watch?v=VSyYuLsCso4

Wujek_Bill napisał/a:

Nigdy w żadne erpegi nie grałem i tak sobie pomyślałem, że może się skuszę, ale chyba jednak nie. smile

A to niby czemu?

21

Po pierwsze dlatego, że gra podobno w ogóle nie została spolszczona, a mój angielski jest średnio-słaby. Po drugie musiałbym na to poświęcić chyba z tysiąc godzin, a to mi się jakoś nie widzi. Może ostatecznie kupię tą grę, postawię na pólce, coby poczekała na lepsze czasy.

22

Tekken: Dark Resurrection i Tekken 6 na PSP. To moje pierwsze Tekkeny w ogóle. smile

23

Sory, że nie dotyczy to bezpośrednio HK, ale mam pytanko. Nie wiecie czasem czy joypad z Playstation 2 pasuje także do starego, poczciwego Playstation? Na forach gier różnie piszą, pełno tam "ekspertów", a jak brat wysłał zapytanie bezpośrednio do Sony to mu nie odpowiedzieli.

24

Nie, ale za to joypad z PS1 będzie działał z PS2.

25

To nie za fajnie, bo mam tylko starego, zasłużonego szaraczka. Dzięki za info.