Temat: Agent z przypadku (2001)

Film jest średni - mocno oklepana fabuła, przewidywalność i schematyczność. Nie wzbudza większych emocji, po prostu dobra zabawa z stylu JC, nic więcej. W pamięć zapada walka, w której nagi Jackie biega po targu i walczy różnymi przedmiotami. Jest to naprawdę świetne sekwencja i pokazuje perfekcjonizm Chana. Fajna jest też walka w szpitalu z użyciem defibrylatora i finał, choć szczerze spodziewałem się większych fajerwerków. Ale może zrezygnowano z nich i efektowności na rzecz realizmu. Tak, film jest z tych prawdziwszych, choć chyba nieco na siłę. Dzisiaj oglądałem/nagrałem z TVP2 i znów jakieś 83 minuty zamiast (jak podaje wiki) 108... Mam ten film też nagrany z TVN i to samo. Są to ładne kopie 16x9 z niezłym tłumaczeniem i lektorem (TVP - Olejniczak, TVN - nie pamiętam, ale pewnie Gudowski/Szydłowski) ale co z tego jak obie cut... Ciekawe jak na DVD - ma ktoś ?

2

Odp: Agent z przypadku (2001)

dwadzieścia minut, masakra, film fajny, zabawny i rozkładający na łopatki czasem i to bez dwóch zdań.
Klip z filmu poniżej:
http://www.youtube.com/watch?v=KEBPM6ubiu4

3

jednym słowem polscy dystrybutorzy to szmaciarze wink Chociaż oni pewnie nawet nie widzą, że jest coś takiego jak HK/USA i biorą pierwszą lepszą łatwo dostępną wersję. Albo celowo, gdyż tłumacza angielskiego łatwiej jest dostać i im krótsza kopia, tym lepsza. Czyli kolejne wydanie DVD, które skreśliłem z listy zakupów. A Who am I na DVD też jest w USA ?

4

Polacy to pikuś, prawdziwymi mistrzami w krojeniu filmów są Niemcy którzy  wiodą w tej dziedzinie prym, odnośnie ich tłumaczeń filmów nie będę się wypowiadał bo biją nas na głowę smile

5

Na dvd czyta Piotr Borowiec. Ale jak pisał Diego koło 83 min. Kupiłem kiedyś za 6zł więc nie ma co narzekać, choć wersja HK pewnie 100 razy lepsza.

6

No, ponoć Miracles w wersji niemieckiej trwa 85 minut... a wersja USA trwa ok. 100 i mam ją na VHS, na DVD oryginalną mam i trwa 122. Niemce wszystko tną, ponoć "Szklaną Pułapkę" sadystycznie okroili, a o filmach z Godzillą nie wspominając, gdzie każdy w tytule ma Frankenstein, King Kong lub jakaś Konga. Za Borowcem nie przepadam... Chyba są dwa wydania od SPI - jedno czarne, a drugie pomarańczowe - to to samo ?

7

Hehe Diego widzę że ciebie też ruszył ten kawałek linkowałem go w poście nr3 powyżej smile

Moja żona ilekroć słyszy ten kawałek słyszę tylko "znowu Jackie Chan "
Tak na marginesie uwielbia z nim filmy a poznała go chcąc nie chcąc dzięki mnie i ilekroć wracam do jakiegoś filmu z JC to wiem że nie ma opcji bym oglądał go sam ..

8

Ja też słucham tych kawałków JC smile. Ta akurat jest OK, ale wolę te np. z Armour of God, Project A. Ja tam sam oglądam każdy film wink.

9

Zapomniałem dodać, że film 25 o 22:00 zostanie wyemitowany na AXN, ciekawe, co to za wersja. Pewnie USA, ale czasem są cuda i jakić denny kanał nada unikat. Jak np. TV Puls "Project A"

10

Właśnie nie miałem czasu obejrzeć... cholera. Ale skoro raz dali, to raczej na pewno powtórzą. Oglądał ktoś w ogóle?

11

Mój ulubiony film z Jackie Chanem.

12

Nagrałem wczoraj film na TVP 2, więc pokuszę się o malutkie porównanie.
DVD; TVP2 HD; HDrip:
http://i1288.photobucket.com/albums/b489/cokolwiek90/The%20Accidental%20Spy%20AKA%20Agent%20z%20przypadku/DVD_zps21f30f72.png~original
http://i1288.photobucket.com/albums/b489/cokolwiek90/The%20Accidental%20Spy%20AKA%20Agent%20z%20przypadku/TVP2_HD_zpsb677ff62.png~original
http://i1288.photobucket.com/albums/b489/cokolwiek90/The%20Accidental%20Spy%20AKA%20Agent%20z%20przypadku/HDrip_zps388d07ea.png~original

Na DVD mamy co prawda oryginalne proporcje ekranu , jednak ciężko wybaczyć cięcia i brak chińskiej wersji językowej. Na TVP mogliśmy wybrać wersję z napisami jednak tylko dla angielskiej ścieżki, więc poza przyciętym obrazem edycja prawdopodobnie tożsama z DVD.

Nie wiem czy osadzenie obrazków w pełnej wielkości to dobry pomysł także jak coś to pisać, zmienię.

13

Czyli wychodzi na to, że wersja TVP2 jest najgorsza.