1 Ostatnio edytowany przez Nakf (2012-06-06 19:51:33)

Temat: Uwagi odnośnie forum

Forum na dobrą sprawę jeszcze nie zaczęło się rozkręcać, więc myślę że jest to dobra okazja żeby poprawić kilka rzeczy. Przede wszystkim kuleją subfora:
1. Brakuje mi osobnego działu poświęconego ludziom tworzącym kino HK - aktorom/aktorkom, reżyserom, choreografom walk, etc.
2. Fora filmowe są moim zdaniem zupełnie nietrafione: "Filmy z Brucem (bez apostrofu) Lee" - na dłuższą metę da się pogadać o 4 może 5 filmach, a to trochę za mało. Osobny dział dla Jackie Chana też jest średnio potrzebny, zwłaszcza że w wielu filmach grał ogony albo epizody - może to wprowadzić niepotrzebne zamieszanie. Myślę, że dużo lepiej byłoby zrobić oddzielne subforum dla filmów sztuk walk (+ ewentualnie kina akcji) a oddzielne dla pozostałych filmów z HK.
3. Przydałaby się też oddzielny dział poświęcony wszystkiemu co dotyczy HK poza filmami - muzyce, architekturze, jedzeniu, itp. itd. a forum "O wszystkim i o niczym" i "Dyskusje okołofilmowe" zostawić na inne offtopy.

Z rzeczy mniej rzucających się w oczy: myślę, że dla przejrzystości forum byłoby lepiej gdyby dział "Sprzedam/kupię/zamienię" wrzucić do kategorii Wideoteka razem z "Wydaniami DVD/VHS" i w miarę możliwości także nieco zawężyć linki do zaprzyjaźnionych stron. Zbyt "długie" fora i duża ilość kategorii są mało zachęcające.

2

Odp: Uwagi odnośnie forum

Słuszne uwagi, wprowadzimy korekty.

3

Jeszcze odnośnie punktu 3. - w zasadzie możnaby przerzucić forum "Dyskusje okołofilmowe" do kategorii "Sala kinowa", a forum o Hongkongu wrzucić do "Kawiarni", bo z założenia miałby dotyczyć wszystkiego co hongkońskie poza filmami.

4

Dodałem więc nowe działy - tak jak prosiłeś. smile

1.Ludzie kina Hong Kongu
2.Hong Kong ogólnie

oraz dział:
3.Filmy samurajskie
- ponieważ o taki dział prosił użytkownik daruma_irl. Mam nadzieję, że on sam również wspomoże zapełnienie tego działu. smile

5

Nakf napisał/a:

Myślę, że dużo lepiej byłoby zrobić oddzielne subforum dla filmów sztuk walk (+ ewentualnie kina akcji) a oddzielne dla pozostałych filmów z HK.

Popieram.

6

Wstrzymamy się z tą propozycją, do póki nie będzie więcej tematów.

7

A skoro mowa o tematach: czy dla dylogii, trylogii itd. zakładamy jeden temat czy oddzielne dla każdego filmu? Czy może według uznania osoby zakładającej temat, bo niektóre serie są mocno połączone w jedną całość (np. Infernal Affairs) a inne niespecjalnie (np. In the Line of Duty)?

8

A to już według uznania osoby, która zakłada temat: jeśli czujesz, że właśnie w jednym temacie chciałbyś ująć całą trylogię to zrób tak, natomiast jeśli chcesz odseparować od siebie filmy (np. jak seria Police Story - każda to niemalże oddzielny film) to też tak zrób.

Gdyby natomiast zaszły jakieś nieporozumienia, to na forum istnieje możliwość scalania tematów w jeden cały, więc większego problemu z tym raczej nie będzie. smile

9

Jak Axel powiedział, wedle uznania. Jak ktoś ma ochotę się rozpisywać o każdym osobno i zakładać tematy - Ok. Jak chce całość zamknąć w jednym temacie to też OK.

10

Jeszcze jedna uwaga - proponuję w tytule tematu oprócz roku produkcji i polskiej nazwy filmu (jeżeli taka istnieje) podawać także angielski tytuł. Dystrybutorów często ponosi fantazja i później trudno się domyślić, że "Na Celowniku" to kontynuacja "Moich szczęśliwych gwiazdek", "Jednoręki szermierz" to ostatnia a nie pierwsza część trylogii o tym tytule, "Na linii ognia" to z kolei "In the Line of Duty 4".

11

Tutaj masz rację. Będziemy dawać jeszcze angielskie tytuły.

12

Ale jest Email. Nie wiem, czemu nie ma priva, może się nie da, musisz Axela zapytać.

13

Nie ma priva i nie będzie, bo to forum nie ma takiej możliwości. smile Ale po wejściu na profil każdego użytkownika jest właśnie opcja "Wyślij e-mail".

14

A będzie jakiś temat o serialach? Czy tu tylko o filmach można dyskutować?

Co do spraw technicznych, to dziwię się, że nie ma PW. Może trzeba było jakieś inne forum zainstalować, ale ja się nie znam. Natomiast fajnie byłoby jakby był jakiś inny skin do wyboru. Mnie na przykład ten żółto-biały strasznie wali po oczach. Przydałoby się coś ciemniejszego.

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

15

Da się jakoś "embededować" (nie wiem jak to ładnie po polsku powiedzieć - zamiast linku pojawia się okienko i można od razu obejrzeć bez wychodzenia z forum) filmiki z youtube na forum?

16

Dział o serialach zrobimy. edkrak, nie wiem czy tak się da, musisz poczekać na Axela, on się na tym łapie, o wiele lepiej niż ja.

17

To i ja się jeszcze zapytam jak robimy ze zdjęciami czy okładkami poszczególnych filmów, jak dawać to w maksymalnie jakiej rozdzielczości no chyba że forum to i tak koryguje do pewnego formatu ?

18

edkrak napisał/a:

Da się jakoś "embededować" (nie wiem jak to ładnie po polsku powiedzieć - zamiast linku pojawia się okienko i można od razu obejrzeć bez wychodzenia z forum) filmiki z youtube na forum?

Niestety nie działa to, ale można nad takim "bajerem" pomyśleć. Jednak rzadko jest to spotykane na forach.

Ahmed napisał/a:

To i ja się jeszcze zapytam jak robimy ze zdjęciami czy okładkami poszczególnych filmów, jak dawać to w maksymalnie jakiej rozdzielczości no chyba że forum to i tak koryguje do pewnego formatu ?

O ile pamiętam to forum koryguje je do odpowiedniej rozdzielczości. Zresztą - wstaw a zobaczymy. Jeśli mylę się, to będziemy wstawiać linki do okładek w średniej rozdzielczości.

robaczek napisał/a:

A będzie jakiś temat o serialach? Czy tu tylko o filmach można dyskutować?

Może po prostu należy zakładać tematy o serialach w dziale Pozostałe produkcje z Hong Kongu - chyba nie ma sensu wydzielać innego działu na kilka tematów o serialach.

19

Axel napisał/a:

Niestety nie działa to, ale można nad takim "bajerem" pomyśleć. Jednak rzadko jest to spotykane na forach.

Jak dla kogo. XD Na zagranicznych forach to chyba chleb powszedni.

Axel napisał/a:

Może po prostu należy zakładać tematy o serialach w dziale Pozostałe produkcje z Hong Kongu - chyba nie ma sensu wydzielać innego działu na kilka tematów o serialach.

Może to i prawda. Z tego co widzę, to chyba nikt tu nie zna niczego co nie ma na plakacie Jackie Chan / Jet Li / Bruce Lee. To chyba rzeczywiście nie ma co myśleć o serialach. :]

A co z ciemniejszym skinem? I jeszcze jedno pytanie: nie dałoby się zrobić czegoś tekiego jak na innych forach, że gdzieś jest panel i tam można sobie robić np. cytaty, linki itp.? ie wielkie bajery, ale podstawowe rzeczy.

20

robaczek napisał/a:

Może to i prawda. Z tego co widzę, to chyba nikt tu nie zna niczego co nie ma na plakacie Jackie Chan / Jet Li / Bruce Lee.

Bez przesady, forum musi się rozkręcić, więc nic dziwnego, że zaczęliśmy od tego co wszyscy znają i co można bez problemu zdobyć na DVD (tudzież VHS czy BD). Jestem pewien, że z czasem dojdziemy i do klasyki huangmei opera z lat 50tych i 60tych smile

21

No mam nadzieję. Huangmei Diao to jeden z moich ulubionych gatunków i cieszy mnie, że ktoś w naszym kraju jednak o nim słyszał. smile

Poza tym ja nie znam filmów z Chanem, Brucem Lee i Jetem Li, bo ich zwyczajnie nie lubię i ich nie oglądam. Jedyny film z JC jaki trawię, to Pijany Mistrz. Za to pasjami oglądam i czytam wuxia. Ciekawe czy znajdzie się ktoś, kto również czyta? Znów mam nadzieję.

22

Jeszcze rok temu czytałem wuxie w miarę regularnie, ale z braku czasu stanąłem przed wyborem książki albo filmy i padło na filmy (filmy nie mają 2 tysięcy stron smile) W sumie przeczytałem tylko trochę Jin Yonga: Smiling Proud Wanderer i Legend of the Condor Heroes oraz nieco więcej Gu Longa: trzy pierwsze części serii o Lu XiaoFengu, Sentimental Swordsman, Bordertown Wanderer oraz Horizon, Bright Moon, Sabre. Szkoda że od dłuższego czasu chińscy filmowcy zadowalają się standardowymi, przyczajono-tygrysowymi scenariuszami, zamiast sięgnąć po klasykę gatunku. Niby wciąż powstają seriale oparte na tych powieściach, ale to nie to samo co filmy kinowe.

robaczek napisał/a:

No mam nadzieję. Huangmei Diao to jeden z moich ulubionych gatunków i cieszy mnie, że ktoś w naszym kraju jednak o nim słyszał. smile

Obiło mi się o uszy smile

23

Stoki napisał/a:

czy taki bajer jak "cytowanie selektywne" jest dostępne na PunBB ? Przydałoby się

Nie przesadzacie już z tymi "bajerami"? hmm

24

Jak mówią co za dużo to nie zdrowo, forum jest ok w takiej formie jakiej jest i nie ma co się rozkręcać z bajerami bo lepiej nie dojeść niż się przejeść smile

25

Ja nawet nie wiem co to jest to cytowanie selektywne, nigdy w życiu z tego nie korzystałem na forach a w internecie piszę już od ponad 10-ciu lat.