26

Odp: Uwagi odnośnie forum

Axel napisał/a:

Ja nawet nie wiem co to jest to cytowanie selektywne, nigdy w życiu z tego nie korzystałem na forach a w internecie piszę już od ponad 10-ciu lat.

Pozwól, że cię oświecę. Chodzi o to co w czerwonym kółku.

http://i48.tinypic.com/2bpagz_th.jpg

I też popieram kolegę, że to nie jest żaden bajer, tylko przydatna rzecz. W tej chwili piszę tego posta już jakieś 10min. tylko dlatego, że właśnie nie ma nigdzie opcji "zrób cytat" i muszę ją wpisywać ręcznie jak za króla ćwieczka. Rozumiem, że może nie być zagnieżdżania filmów, pojedynczych postów, ale kilka podstawowych opcji jak cytat, link, pogrubienie czy pochylenie czcionki nikogo by chyba nie zabiło, a na pewno ułatwiło życie użytkownikom.

Poza tym też pytałam o ciemniejszy skin i też nikt nie odpowiedział. Cóż, trudno. Przeżyję. smile

PS. Screen pochodzi z innego, darmowego forum, więc nie ma wszystkich dostępnych dzisiaj opcji.

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

27

Odp: Uwagi odnośnie forum

Mogliście tak od razu pisać... Nie wiem dlaczego nie ma tej opcji na tym forum, ale w poprzednich wersjach PunBB są te przyciski. Dziwne... Pokombinujemy, pomyślimy - może coś da się zrobić. Szukałem opcji w panelu administracyjnym aby włączyć te przyciski, ale takiej opcji tutaj nie ma. hmm

28

Odp: Uwagi odnośnie forum

Co za wybredni użytkownicy! tongue
Sprecyzuję: to, o czym piszecie, to przyciski BBCode. Najwyraźniej twórcy silnika punBB podobnie jak Axel uważają, że nie są one niezbędne, ponieważ nie ma ich w standardowej wersji systemu - dostępne są jako opcjonalne rozszerzenie.
Ponieważ jednak staramy się spełniać prośby naszych użytkowników - realizujemy i tę. wink
Mata i korzystajta! wink

29

Odp: Uwagi odnośnie forum

Admin napisał/a:

Co za wybredni użytkownicy! tongue

Eee tam. Po prostu rozpuszczeni jesteśmy jak dziadowski bicz. XD A to dopiero początek. Strach pomyśleć co będzie potem. A na poważnie od razu jest lepiej. Ode mnie również podziękowania. smile

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

30

Odp: Uwagi odnośnie forum

Rozumiem, że to twój serwis? smile

31

Odp: Uwagi odnośnie forum

To wolno tu inne serwisy reklamować? Może ja też jak się jakiegoś dorobię, to się zareklamuję, hę? smile

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

32

Odp: Uwagi odnośnie forum

To w takim razie dziękujemy za reklamę. smile Na pewno ktoś skorzysta albo już skorzystał. W ogóle dobrze, że istnieje taka strona jak twoja (wcześniej jej nie znałem). Dziś to już rzadkość, że komuś chce się robić tego typu strony tylko dla rozwijania swoich pasji. sad

33

Odp: Uwagi odnośnie forum

wklejacz86 napisał/a:

robaczek - to kliknij i sam zobacz, że jednak reklamuje się oto forum. tongue

Znaczy... może mi ktoś napisać o co w tym poście chodzi, bo za nic go nie rozumiem? Gdzie mam kliknąć? I co to znaczy "reklamuje się oto forum"? To forum się gdzieś reklamuje, czy ktoś je reklamuje, czy coś je reklamuje, bo kompletnie nie wiem o co chodzi? O.o

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

34

Odp: Uwagi odnośnie forum

Nie, to nie jest skomplikowane. Tylko piszesz w taki sposób, że nie nie zrozumiałam. Teraz wyjaśniłeś i jest ok. I nie musisz być złośliwy. Po prostu jak czegoś nie rozumiem, to pytam. Nie sądzę, bym była zmanierowana. Po prostu nie zrozumiałam.

A na marginesie to fajną masz stronę. smile

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

35

Odp: Uwagi odnośnie forum

Na to wychodzi, też wcześniej nie zauważyłem big_smile

36 Ostatnio edytowany przez robaczek (2012-06-24 02:11:34)

Odp: Uwagi odnośnie forum

Spoko, nie ma sprawy. Zgadzam się z Axelem, mało jest stron tworzonych z pasją i nie dla kasy z reklam czy artykułów sponsorowanych. Poza tym twoja wygląda na taką jak za dobrych późnych lat '90 i wczesnych 2000 i to mi się w niej podoba.

A skoro już przy stronach jesteśmy, to swoją też wrzucę. A co! Dłubię przy niej już chyba trzeci, czy czwarty rok i jest jakieś 10%, ale co mi tam? Kasy za nią nie mam, dokładam informacje jak mi się zachce i przypomni. Aż się dziwię, że jeszcze mi konta tam nie usunęli, hehe.

http://shawbros.glt.pl

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

37

Odp: Uwagi odnośnie forum

Dzięki za dobre słowo. Nie znam się na SEO, nie prowadzę statystyk (bo po co?), a poza tym strony nie skleciłam dla Google. Ot, tak, taki drobny projekcik na boku powstały z mojej miłości do starego wuxia.

A teraz do odpowiedzi: po pierwsze nie znoszę stron, które mają skrypt wyłączający prawy przycisk myszy. Tylko utrudnia ludziom życie, a przed niczym to nie chroni.

Jak zrobić, żeby tło strony automatycznie dostosowało się do rozdzielności ekranu każdego internauty, jak to jest zrobione u Ciebie?

To nie jest dobry pomysł. Można to zrobić, ale to jest oszukiwanie oszukiwania przeglądarki i nie zawsze będzie działać (ach, to IE big_smile). Nikt tego tak naprawdę nie stosuje. U mnie nie ma czegoś takiego, co tylko świadczy o tym, że dałeś się nabrać. Tło powtarza się w poziomie (repeat-x), jest zaczepione na górze strony (fixed) i wycieniowane na dole, by ładnie przechodziło w tło jednokolorowe (#000000). Nie widzisz tego, bo jest na tyle wysokie, że zajmuje większą część okna w pionie, a potem ładnie przechodzi w czerń. Tobie radzę zrobić to samo.

Przydałby się kod html jako nakładka pod layout. U mnie skórka działa na bazie kodu html, który wkleiłem w polu © copyright. Jakieś pomysły?

Kompletnie nie wiem o co w tym chodzi, ale przypuszczam, że o oddzielny plik CSS. Po prostu napisz go sobie i wstaw komendą:

<link href="nazwapliku.css" rel="stylesheet" type="text/css">
http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

38

Odp: Uwagi odnośnie forum

Fajna strona, chyba kiedyś się na nią natknąłem, ale później nie potrafiłem jej odnaleźć.

Dobrze wiedzieć, że będzie z kim podyskutować o filmach Venomów big_smile

39

Odp: Uwagi odnośnie forum

a ja mam pytanie z innej beczki, umieszczamy tu trailery a jak wygląda sprawa z całymi filmami na YT można linować czy nie ??

40

Odp: Uwagi odnośnie forum

A czemu nie ? big_smile. Pewnie, że można, tylko bez przesady.

41

Odp: Uwagi odnośnie forum

Tak też będzie smile

42

Odp: Uwagi odnośnie forum

Ponawiam prośbę o wpisywanie tytułów angielskich i roku powstania filmu w tytułach wątków filmowych. Tematów z każdym dniem przybywa a bez tych dwóch rzeczy będzie coraz trudniej znaleźć konkretny tytuł.

Byłoby też fajnie gdyby autor wątku określił w tytule, czy temat dotyczy tylko jednego filmu, czy całej serii.

43 Ostatnio edytowany przez Joe Chip (2012-06-28 21:27:23)

Odp: Uwagi odnośnie forum

Nie można edytować tytułów tematów. Można by to skorygować.

Edit: No dobra, już jest. smile


Prędzej czy później trzeba będzie dodać działy - filmy z Jetem Li, filmy z Gordonem Liu, filmy z Donnie Yenem a może i z jakąś kobietą - np. filmy z Cynthią Rothrock żeby to należycie uporządkować. smile

44

Odp: Uwagi odnośnie forum

Dysproporcja w ilości tematów w poszczególnych działach będzie cały czas rosła, Bruce Lee zatrzyma się na kilkunastu, Jackie Chan na kilkudziesięciu, a w pozostałych filmach będzie stale przybywało.
Moim zdaniem z czasem zamiast tworzyć nowe działy trzeba będzie scalić istniejące i ewentualnie zrobić nowy podział, np. wg gatunku, daty powstania, albo studia.

45 Ostatnio edytowany przez robaczek (2012-06-29 00:09:43)

Odp: Uwagi odnośnie forum

Może nie wybiegajmy z tymi porządkami w aż taką przyszłość. Póki co najwięcej tematów jest w działach o JC i BL. Dział o pozostałych filmach jest i tak zbieraniną pochodnych dwóch wyżej wymienionych. Jakoś wątpię, by były tu całe tuziny zapalonych fanów Gordona Liu. wink

PS. A skoro już jesteśmy przy koncercie życzeń, to może jakiś ShoutBox, co? big_smile

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

46

Odp: Uwagi odnośnie forum

Shout - kolejny głos na tak.

47

Odp: Uwagi odnośnie forum

Jestem całkowicie przeciwko shoutboxom na forach. Nawet nie wiem czy jest taka wtyczka do punBB, ale to nieistotne. Na wszystkich forach po wprowadzeniu shoutboxa, od razu wymierała dyskusja w tematach na forum. Ludziom nie chciało się już pisać długich, wyczerpujących postów, tylko woleli pisać krótkie wiadomości na shoutboxie. I tak samo będzie w przypadku jeśli shoutbox pojawiłby się na naszym forum. A moje wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu różnych stron i forów nauczyło mnie, że shoutbox = śmierć forum.

Shoutbox sprawdza się na forach, gdzie jest wielu użytkowników, liczonych w dziesiątkach, setkach. A u nas jest jak na razie garstka użytkowników, z czego może 4-5 osób wypowiada się tutaj regularnie. I teraz jeśli te osoby będą pisały na shoutboxie to już NIE BĘDĄ JUŻ MIAŁY SIŁ I OCHOTY by pisać posty w tematach na forum. To banalna sprawa i wie to każdy, kto już z tym się zetknął.

48

Odp: Uwagi odnośnie forum

Prawda. Na wielu stronach wychodzą już z tego, bo właśnie padały dyskusje. Ale spokojnie, jak będą setki to shoutbox się pojawi smile.

49

Odp: Uwagi odnośnie forum

Ja tam nie wierzę w to, że Shout miałby zastopować forum. W końcu tu nie dzieci piszą by się tak tym wynalazkiem podniecać by przestać się udzielać we właściwym miejscu. smile

50

Odp: Uwagi odnośnie forum

Chciałbym tylko napisać coś. Dzisiaj toho1954 w dziale o kolekcjach filmowych dwukrotnie założył temat o jego kolekcji filmó DVDrip. Pierwszy raz usunąłem to założył znowu. Od razu mówię, że tego typu posty były i będą przeze mnie surowo potępiane i kasowane. Nie dlatego, że są nielegalne (podał tam tylko spis filmów, nic więcej), ale dlatego, że po prostu szpecą nasze forum. Jesteśmy prawdziwymi fanami filmów Hongkońskich, a nie takimi co sobie ściągają filmy z internetu i chwalą sę DVDripami. I takie posty tylko brzydko świadczyłyby o nas i o naszym forum gdyby ktoś nowy tutaj się zarejestrował.