51

Odp: Uwagi odnośnie forum

Osobiście nie znoszę poddziałów, zbyt mocno komplikują układ forum i zazwyczaj trzeba się dwa razy więcej naklikać, żeby dostać się do odpowiedniego tematu. Lepszym pomysłem jest po prostu stworzenie tematu typu: http://hongkong.nevada.pl/forum/viewtopic.php?id=6  gdzie na bieżąco byłaby aktualizowana filmografia osoby z linkami do tematów na forum, a ciekawostki można wrzucać w komentarzach.

Z kolei tworzenie działów typu Aktorzy, Reżyserzy, etc. w przypadku kina hongkońskiego jest słabym pomysłem - grom ludzi nie ma przypisanego jednego zawodu, z którym są najbardziej kojarzeni, np. Sammo Hung.

52

Pomysły są dobre, ale to trzeba jeszcze uzgodnić. Zmiany będę i to na pewno. Zobaczymy co na to Axel i jeszcze odezwę się do niego. Więcej ludzi do tekstów by się jeszcze przydało, bo jak na razie sam jestem i wszystkiego nie zrobię. Co do zmian, to trzeba poczekać trochę, co na to inni i jakie sugestie mają.

53

Diego napisał/a:

AKTORZY-->BRUCE LEE-->FILMY / ŻYCIE / ŚMIERĆ / CIEKAWOSTKI / ZDJĘCIA (później każdy z tych poddziałów powinien mieć dalsze działy np:
FILMY-->WEJŚCIE SMOKA-->OPINIE / NA PLANIE / INNE
i takim schematem można by zrobić nie tylko Bruce'a Lee ale całą rzeszę aktorów...
AKTORZY-->BOLO YEUNG-->FILMY / ŻYCIE / CIEKAWOSTKI / ZDJĘCIA (później każdy z tych poddziałów powinien mieć dalsze działy np:
FILMY-->PAZUR TYGRYSA-->OPINIE / NA PLANIE / INNE

Nie jestem co do tego przekonany. Na razie nawet niewiele osób skomentowało sam film "Wejście smoka" a co dopiero tworzyć specjalne dla niego działy "Na planie", "Inne" itd.

Skoro istnieje już dział o Bruce Lee to właśnie w nim należałoby założyć oddzielne tematy:
-Bruce Lee - ogólnie (o jego życiu, tajemniczej śmierci, stylu walki itd. - ogólnie wątek biograficzny).
-Zdjęcia z Bruce'm Lee (taki wątek już nawet istnieje).

Natomiast o filmach amerykańskich można pisać swobodnie w dziale "Pozostałe filmy" - po to on powstał.
Ewentualnie można stworzyć dział o nazwie "Inne filmy o sztukach walk z innych krajów" a w dziale "Pozostałe filmy" pisać o innych znanych filmach, już niezwiązanych ze sztukami walk.

54

Axel, też tak myślałem, pomysł dobry z tym "Inne filmy o sztukach walki...".

55

Poczekajmy na innych użytkowników i ich opinię. Czy chcecie abym utworzył wspomniany dział "Inne filmy o sztukach walk" czy aby zostało tak jak jest teraz?

56

Zrobicie jak chcecie,  uważam, że Van Damme, czy inni amerykańscy herosi kina akcji/karate powinni mieć osobne działy : )

Osobiście nie uważam się za specjalistę, ale ten pomysł mi się nie podoba. Jak sama nazwa wskazuje jest to forum o filmach z Hong Kongu, a nie "filmach, w których ktoś tam kopie innego ktosia po ryju". Jedyną osobą z USA, która w/g mnie zasłużyła na temat w dziale o filmach HK to Cynthia Rothrock. Nakręciła masę filmów w Państwie Środka i była w tym tak dobra jak Yuen Biao i inni, z którymi przyszło jej grać. Ile filmów w HK zrobił taki Segal? Albo Van Damme? Popieram adminów, że o filmach pokroju Nico czy Street Fighter spokojnie można napisać posta czy dwa w dziale o pozostałych filmach.

Co do rozmieniania się na drobne w stylu na planie, zdjęcia, aktorzy, to kolejny kiepski pomysł. 95% ludzi tutaj zna praktycznie tylko filmy Jackie Chana, Bruce'a Lee, Jeta Li, Sammo Hunga i Yuena Biao (jakoś w działach o filmach, w których nie występują piszą dwie osoby, z których jedną jestem ja, co chyba mówi samo za siebie). A i to tylko z tego co widziało w TV. Jednym słowem - tematy stałyby puste, nie mówiąc już o tym, że strasznie ciężko byłoby poruszać się po forum i przypuszczam, że większość by się pogubiła i zniechęciła, bo bardzo szybko powstałaby sytuacja, że jest więcej tematów niż postów.

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

57

Czyli jednak zadania są podzielone... czekamy na następne propozycje.

58

Ja jestem jak najbardziej za utworzeniem działu z innymi aktorami kina akcji z poza Hongkongu.

59

No mi się podoba twoja propozycja. Zobaczymy, co na to Axel. Jeśli nie ma nic przeciwko, to ja tym bardziej smile.

60

Chciałbym aby jeszcze wypowiedzieli się na ten temat użytkownicy Ahmed, Nakf, edkrak, Joe Chip + ewentualnie ktoś jeszcze kto chciałby zabrać głos w tej sprawie. smile

61

Może na razie się z tym wstrzymać, forum ciągle się rozwija i na razie skupmy się na głównej jego tematyce Kinie z Hong Kongu

62

Działów filmowych jest już w tej chwili sporo, więc na razie niech zostanie tak jak jest. Ewentualnie można wprowadzić takie subforum do "Pozostałych filmów" jeżeli powstanie więcej tematów o amerykańskim kinie kopanym.

63

Parcie na Van Damme'a i spółkę jest duże. Gadanie o kinie Hong-Kongu się w końcu wyczerpie i wydaje mi się tylko kwestią czasu aż będą tematy o Amerykanach. Popieram wklejacza.

64

Tyle, że w "Pozostałych produkcjach z HK" docelowo może być 400, 500 albo więcej tematów i ten dział najprawdopodobniej trzeba będzie kiedyś podzielić na kolejne 2 albo 3.
Moim zdaniem filmy samurajskie powinny powędrować do "Filmów z innych krajów azjatyckich" jako poddział (dostępny z poziomu głównej strony forum, tak jak jest to np. na forum kmf-u), a amerykańskie kino kopane powinno być poddziałem "Pozostałych filmów".

65

A ja staram się sprzątać to co trzeba. smile

66

W sumie Bolo Yeung znany dość i ceniony. Zobaczymy co powie Axel.

67

Osobiście jestem jak najbardziej za tym by na forum pojawili się panowie z USiA, forum rozwija się bardzo prężnie i cały czas idziemy do przodu ku uciesze serc i ogórków, typowi herosi lat 80tych o których była mowa powyżej powinni znaleźć swoje miejsce na owym forum smile

Tak więc jestem na tak.

68

Diego napisał/a:

A co do Bolo Yeunga, wpał mi również pomysł z Donnie Yenem - jest teraz na fali wznoszącej...

Dwa dni temu skończył 49 lat smile Ale fakt, że od 6-7 lat jest najjaśniejszą gwazdą kina kopanego z HK i prawdopodobnie ostatnią w historii, bo jego następcy grają głównie w produkcjach Made in ChRL.

69 Ostatnio edytowany przez Nakf (2012-07-29 15:32:11)

Swoje zdanie już wyraziłem, mi te działy są do szczęścia niepotrzebne. Nie za bardzo widzi mi się w przyszłości zgadywanie czy temat o "Hero" jest w dziale filmów Jeta czy Donniego.

70

W ten sposób z czasem zrobi się bajzel na forum. Nie wiem jak inni, ale ja nie mam zamiaru wrzucać filmów typu "King Boxer" albo "Heroic Ones" do działu Bolo Yeunga, bo jest go w tych filmach w sumie jakieś 2 minuty.

71

Jaki widać zdania się różne...

72 Ostatnio edytowany przez Nakf (2012-07-30 11:32:28)

Można też zrobić hybrydę naszych pomysłów na układ forum: wszystkie tematy filmowe wrzucić do "Pozostałych filmów z HK", a w działach poszczególnych aktorów dać przekierowania do konkretnych tematów.

ps. wciąż nie zmieniłem zdania na temat dodatkowych działów, ale jeżeli większość tego chce to trudno. Tyle, że z czasem forum będzie wyglądało tak:
http://i49.tinypic.com/2llgeg3.jpg

Jak dla mnie - oczopląs.

73

A fe! Oby do takiej kaszanki nie doszło. Ale jak już dojdzie to ja zamawiam działy:
Filmy z:
Ti Lungiem
Daviden Chiangien
Ku Fengiem
Normanem Chu
Lo Liechem
Chen Pei Pei
Li Ching
Ching Li
Yuehem Hua
Ivy Lin Po
Lindą Lin Dai
a to nie nawet 40% big_smile

Kto to w ogóle wymyślił?! Jak Diego bardzo chce się wypowiadać o gniotach Van Damme'a, to zrobić mu JEDEN dział "filmy karate made in USA" i tyle. Bo widzę, że jemu głównie o to chodzi. A niech sobie ma. smile A cała reszta może iść, jak teraz, do działu "Pozostałe".

Sama też bym chciała dział o aktorach, o książkach i serialach, ale nie jestem głupia i wiem, że pisałabym w nim albo sama albo z Nakfem i może jeszcze kimś. Całe działy dla trzech osób? Bezsens totalny. Przykład: założyłam temat o Trzech Królestwach (serialu), nikt nie napisał. to na co komu cały dział? Żebym sobie popisała i tematy stały puste?

PS. Do Nakfa: na razie nie piszę w działach o SB, bo nie mam dostępu do filmów (zwyczajnie muszę kupić kabel w elektronicznym big_smile), ale jak się z tym uporam, to z pewnością coś skrobnę. Najzwyczajniej nie pamiętam większości filmów na tyle, by napisać na ich temat coś sensownego, ale spoko wodza, nie zapomniałam o nich.

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

74 Ostatnio edytowany przez Nakf (2012-07-30 12:24:39)

Ja staram się na bieżąco tworzyć tematy dla filmów, które niedawno oglądałem, bo za pół roku nie będę niczego pamiętał. A to, że nikt na większość tych filmów się nie wypowiedział nie ma wielkiego znaczenia. Zdaję sobie sprawę, że nikt z nas nie widział wszystkiego.

O większości filmów SB, które widzialem też nie dam rady zbyt wiele powiedzieć, o części z nich nie potrafiłbym zdania napisać, więc na razie wrzucam tylko to co pamiętam albo mam na DVD.

ps.0.5 - a może lepszym pomysłem byłoby po prostu stworzenie ogólnego działu dla filmów Martial Arts, bez podzialu na kraj. Ostatnimi czasy powstaje coraz więcej filmów chińskich z aktorami hongkońskimi i widzę, że część z nich znalazła się w nieodpowiednim dziale wink np. Hero albo Dom latających sztyletów

ps. trochę z innej beczki, może ktoś już o tym wspominał: przydałaby się opcja zaznaczania (ukrywania) spoilerów - bardzo przydatna rzecz.

75

Ponieważ dostosowujemy się do wszystkich próśb naszych forumowiczów to proponuję abyście sami między sobą doszli do porozumienia jakie działy mamy wprowadzić. smile Nie chcę niczego robić na siłę, aby później ktoś był niezadowolony.