76

Odp: Uwagi odnośnie forum

@Diego: To będzie od powiedź hurtowa.

1 i 3: Może nie mam wizji, ale wiem jak w naszym małym polskim piekiełku jest. Nie porównuj tego do serwisów zagranicznych, bo jest to najzwyczajniej bez sensu. Fora tam mają po kilkadziesiąt tysięcy użytkowników ze wszystkich kontynentów. Osoby te mają też lepszy dostęp do filmów i nie były one karmione w dzieciństwie tylko Brucem Lee. Niestety, tutaj mamy ciemnogród jeśli idzie o filmy kung fu (a jakże! większość nawet nie wie, co to jest wuxia), o osobach, które znają angielski na tyle, by te filmy obejrzeć z napisami angielskimi i takimi, które umieją coś sensownego potem na ich temat tu napisać nie wspomnę. Więc patrząc na to chłodno, oceń na ilu użytkowników można tu liczyć? Jeśli liczba przekroczy 100-300 użytkowników, którzy napisali choć 50-100 postów, to można mówić o ogromnym sukcesie (nie liczę takich, którzy tylko się zarejestrują i nie napiszą niczego albo parę postów, bo będą czegoś szukali). Także rozumiem twój zapał i w ogóle, ale nie ma co się porównywać do takich stron jak HKC albo SPCnet, bo to zwyczajnie bez sensu. Bariera językowa (ilu ludzi na świecie zna Angielski, a ilu Polski?) i stan posiadanej wiedzy zwyczajnie nie pozwolą na nadmierne rozrośnięcie się forum.

2. To moja subiektywna opinia. Dla mnie VD to aktor dwóch filmów. Bloodsport i Kickboxer to dla mnie filmy kultowe i, o dziwo, oba były kręcone w Azji, a 50% kultowości zawdzięczają muzyce Paula Hertzoga, 20% to przepiękne lokacje, a reszta to... reszta. I nikt nie wmówi mi, że teki Street Fighter albo Second-in-comand to były dobre filmy. XD

4. Nie ma sprawy, na pewno zajrzę. Choć zalatuje mi tu komercją i właśnie tym, co mnie od stron w dzisiejszych czasach odstrasza, czyli zarabianiem na nich. Ale pożyjemy, zobaczymy. W każdym razie życzę szczęścia. smile

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

77

Piszę drugiego posta, żeby nie robić zamieszania.

Nakf napisał/a:

ps.0.5 - a może lepszym pomysłem byłoby po prostu stworzenie ogólnego działu dla filmów Martial Arts, bez podzialu na kraj. Ostatnimi czasy powstaje coraz więcej filmów chińskich z aktorami hongkońskimi i widzę, że część z nich znalazła się w nieodpowiednim dziale wink np. Hero albo Dom latających sztyletów

To dobry pomysł. Wydaje mi się, że większość nie rozróżnia tych produkcji. Wystarczy, że się w nich leją. XD Może po prostu nazwać dział Filmy Wuxia / Kung Fu? Chyba wszyscy by zrozumieli o co chodzi.

Nakf napisał/a:

O większości filmów SB, które widzialem też nie dam rady zbyt wiele powiedzieć, o części z nich nie potrafiłbym zdania napisać

A co cię powstrzymuje? Przecież większość jest robiona ze sztancy. Ja ich zwyczajnie nie pamiętam, bo dawno je oglądałam, więc się nie wypowiadam dopóki sobie ich nie przypomnę, ale żeby zaraz pisać, że "się nie umie"? Eee... wink

78 Ostatnio edytowany przez Nakf (2012-08-01 07:57:28)

robaczek napisał/a:

Może po prostu nazwać dział Filmy Wuxia / Kung Fu? Chyba wszyscy by zrozumieli o co chodzi.

Ja jestem przeciw, bo ograniczamy dział do dwóch gatunków kina MA. Większość filmów z Van Dammem albo amerykańskie filmy Jeta Li niewiele mają wspólnego z kung fu, a tym bardziej z wuxia.

Moja propozycja to Filmy sztuk walk, ew. Filmy Martial Arts lub coś w tym stylu.

Nakf napisał/a:

O większości filmów SB, które widzialem też nie dam rady zbyt wiele powiedzieć, o części z nich nie potrafiłbym zdania napisać

A co cię powstrzymuje? Przecież większość jest robiona ze sztancy. Ja ich zwyczajnie nie pamiętam, bo dawno je oglądałam, więc się nie wypowiadam dopóki sobie ich nie przypomnę, ale żeby zaraz pisać, że "się nie umie"? Eee... wink

Chodziło mi o to, że nie pamiętam z nich nawet jednej sceny, kilka zdań po polsku wciąż potrafię napisać tongue

79

Spamer zawitał.

80

Już usunąłem wszystko. Codziennie tu zaglądam po kilka razy.

81

Widzę, że nadal nie doszliśmy do porozumienia w sprawie podziału i utworzenia nowych działów na forum. smile
Jeśli chodzi o działy dla filmów kopanych z USA to proponuję początkowo takie tematy zakładać w dziale "Pozostałe filmy" i jeśli przynajmniej powstanie 5-10 takich tematów to wtedy wydzielimy je do osobnego działu np. pod nazwą "Filmy martial arts z USA". Tę prośbę kieruję głównie do użytkownika Diego. smile

82

Mam nadzieję tylko, że w związku z uruchomieniem twojej strony to nie przestaniesz odwiedzać naszego forum, bo piszesz tutaj ciekawe rzeczy. smile

83

Obrazki są bardzo ładne, tematy znacznie lepiej wyglądają gdy zaczyna je jakieś zdjęcie, plakat, etc. niż sam komentarz/opinia. Ale lista tematów nie wygląda zbyt czytelnie - nie łatwiej było po prostu założyć tematy "Bolo Yeung", "Bruce Li" etc. wink

I drobna uwaga odnośnie apostrofów, bo widzę że sporo osób popełnia ten błąd - skoro już odmieniamy imiona i nazwiska, to zasada jest mniej więcej taka, że apostrof stawiamy po samogłoskach (Andy'ego, Bruce'a), a po spółgłoskach nie (Yuena, Davida). Oczywiście są wyjątki, ale jest ich niewiele.

84

Gotowe. smile Dodatkowo odnośnik do tematu pozostawiłem w dziale "Ludzie kina Hong Kongu" i dzięki temu można do tego tematu dostać się z obu działów.

85 Ostatnio edytowany przez robaczek (2012-08-08 23:29:40)

@Diego: A kiedy w końcu uruchomisz swoją stronkę? Uważam, że im więcej takich stron, tym lepiej. Każda jest inna i zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć.

Axel napisał/a:

Widzę, że nadal nie doszliśmy do porozumienia w sprawie podziału i utworzenia nowych działów na forum. smile
Jeśli chodzi o działy dla filmów kopanych z USA to proponuję początkowo takie tematy zakładać w dziale "Pozostałe filmy" i jeśli przynajmniej powstanie 5-10 takich tematów to wtedy wydzielimy je do osobnego działu np. pod nazwą "Filmy martial arts z USA".

Takich aktorów nie byłoby wielu. Ale zgadzam się, że dwa osobne działy o filmach z Azji i z USA są dobrym pomysłem. Oczywiście jeśli tematów z amerykańskimi aktorami i filmami będzie wystarczająco dużo.

Przypomniało mi się jeszcze. Mógłby któryś z modów przenieść temat o książkach do np. działu "dyskusje okołofilmowe"? Wiecznie jak chcę coś w nim napisać, nie mogę go znaleźć. Może się nie znam, ale nijak nie pasuje mi do działu "Hong Hong ogólnie". Z góry dzięki. smile

86

robaczek napisał/a:

Przypomniało mi się jeszcze. Mógłby któryś z modów przenieść temat o książkach do np. działu "dyskusje okołofilmowe"? Wiecznie jak chcę coś w nim napisać, nie mogę go znaleźć. Może się nie znam, ale nijak nie pasuje mi do działu "Hong Hong ogólnie". Z góry dzięki. smile

Gotowe. smile

87

@Axel: Dzięki, od razu lepiej. smile

@Diego: Szkoda, że nie zdążyłeś zrobić swojej stronki. Miałeś info, że uruchomisz ją piątego, ale cóż. Ja jestem za to mądra i nigdy nie podaję żadnych terminów. big_smile Stronkę mam od dawna, ale robię jak mi się przypomni. I masz na starcie ode mnie minusa za szablon CMS. Liczyłam na radosną twórczość własną. big_smile Oczywiście joke. Na pewno zajrzę.

88

A nie uważasz, że sam link by wystarczył, jeśli już chcesz zareklamować jakąś stronkę? Specjalnie wyłączyłem możliwość wstawiania obrazków do sygnatury, bo wzorem innych forów od razu robi się z tego syf i ludzie wstawiają sobie pierdyliard buttonów, userbarów i innych zdjęć czy obrazków, co tylko uprzykrza czytanie forum.

89

Wydaje mi się, że nie chodzi o ciebie, tylko o ogólnie pojęty ród forumowy. Sama też chciałam obrazek w podpisie, ale jak się nie da to nie. Zawsze znajdzie się ktoś kto zamiast jednego będzie chciał wstawić sobie piętnaście. Chociaż z tego co czytam, to ludzie tu są raczej zrównoważeni, a nie jakieś dzieci neo, więc można by było nieco poluzować te zasady.

90

No dobrze, ponieważ staramy się spełniać wszelkie zachcianki naszych forumowiczów to w drodze wyjątku włączam możliwość wstawiania obrazków w sygnaturze. Tylko nie przesadzajcie z tym. smile Sugeruję wstawić maksymalnie 1 obrazek i byle nie był jakiś duży, abym nie musiał interweniować i znów zablokować tej możliwości. smile Pamiętajcie o innych użytkownikach - żeby nie śmiecić im za specjalnie ekranu.

91

Zacznij wklejać filmy Van Damme'a, Seagala i innego Dacascosa. Przecie tego chciałeś. Pisanie o kopanych chińskich które zobaczy, zobaczyła garstka osób prowadzi do takiej stagnacji.

92 Ostatnio edytowany przez robaczek (2012-10-14 12:41:29)

Mogłabym napisać: "a nie mówiłam". Tylko... po co? I co to zmieni. Poza tym mnie wcale nie spieszy się do takiego śmietnika jak filmweb. Tam nie ma ludzi, tylko trole.

Axel napisał/a:

włączam możliwość wstawiania obrazków w sygnaturze.

Nie działa. big_smile Pojawia się tylko napis <obrazek>

93

Działa robaczku, działa. smile Zobacz na swoją sygnaturę. smile Pozwoliłem sobie dla testu wstawić tam twój avatar. Adres możesz teraz zmienić na jakiś inny. Po prostu adres obrazka należy dac pomiędzy tagami:

[img]tutaj adres obrazka[/img]

natomiast jeśli chcesz dać obrazek klikalny z linkiem do jakiejś strony, to wtedy dajesz:

[url=ADRES STRONY][img]ADRES OBRAZKA[/img][/url]

Natomiast co do zastoju forum to nie wiem gdzie poza postami na filmwebie możemy się wypromować. Proponuję jednak zawrzeć współpracę z innymi serwisami o podobnej tematyce, jeśli takie istnieją w Polsce. Mam na myśli wymianę banerów/linków, lub promowanie adresu serwisu na forach. Prosiłbym was tutaj o podanie adresów podobnych stron, jeśli takie znacie. Poza wspomnianymi już serwisami robaczka - http://shawbros.glt.pl oraz wklejacza86 - http://bruceleex.pl.tl ja innych polskich serwisów o podobnej tematyce nie znam sad

Aha, żeby dogodzić także Diego, utworzyłem wielce upragniony dział o filmach kopanych z USA, aby wrzucać tam dyskusje na tematy filmów z JCVD, Seagalem, Lorenzo Lamasem, Chuckiem Norrisem, Cynthią Rothrock itd.. Nie wiem tylko jak odpowiednio go zatytułować. Na razie jest "Kino kopane z USA". Doradźcie mi. smile

94

Gotowe.

95

Masz rację. Już dodałem.

96

Gotowe. smile
Teraz mam nadzieję, że, głównie dzięki tobie Diego, forum nieco ożyje po wprowadzeniu nowego działu.

97 Ostatnio edytowany przez robaczek (2012-10-14 17:26:14)

Już wiem o co chodzi. Obrazek widzę tylko jako gość! Jak się zaloguję na forum widzę napis. WTF?! O_o

98

A po co udziwniać? Choć w sumie na to samo wychodzi... Mi tam obojętnie.

99

Mam wrażenie, że gdy przyszły wakacje to forum jakby ożyło.

100

No ruch na wszystkich forach zrobił się ogólnie np. na forum Rambo też.