1 Ostatnio edytowany przez Joe Chip (2012-09-17 15:38:13)

Temat: Pościg z zaświatów - Chase from Beyond (1990)

http://1.fwcdn.pl/po/86/48/148648/7202711.3.jpg?l=1218681198000

Szaleńczy pościg w czasie i przestrzeni. Aby uratować świat przed zalewem zła trzeba odnaleźć Niebiańską Perłę. Kto będzie pierwszy - urocza Yun wraz ze swą siostrą, czy okrutna córka Szatana? Czy romans z policjantem odwiedzie Yun od zbawienia ludzkości? Opowie Ci o tym "Chase From Beyond".

"Pościg z zaświatów". To oglądałem za dziecięcych czasów, która utkwiła mi w pamięci. Urocza bajka w horrorowej polewie ( bo to w sumie był horror, nie brakowało krwawych scenek ale także komediowych wstawek jak to Hong Kong smile ) z Joey Wong wcielającej się po raz kolejny obok Chińskich duchów czy Painted Skin w przybyszkę z zaświatów. Jestem pewny, że nic się nie zestarzało.

http://www.youtube.com/watch?v=WA9u2RuUs2s

2

Odp: Pościg z zaświatów - Chase from Beyond (1990)

Początek filmu był obiecujący, przypominał kultowe "Chinskie duchy", nawet sceneria i niebieskie światła były podobne. Akcja działa się gdzieś w starożytnych Chinach, w ciemnym lesie. Pewien mnich walczył ze złym demonem-kobietą. Pomagały mu jego dwie uczennice - dobre demony. Jedną z nich grała Joey Wang, która wyglądała zupełnie jak w "Chińskich duchach", zresztą widać to na zdjęciu, które niżej zamieszczam. Później akcja przenosi się do 1991 roku gdzie dziewczyna-demon, która gra Joey Wang zakochuje się w pewnym policjancie, którego gra Jackie Cheung - też znany z "Chińskich duchów" z części 2 i 3. W filmie jednak brak całkowicie jakiegoś klimatu. Jest trochę scen walk między demonami, latających postaci, trochę retro efektów ze światłami. Muzyka jest słaba. Jest też sporo infantylnego humoru i niepotrzebnych scen pobocznych np. z policjatami i bandytami. Wątek z romansem jak też wyraźnie zaznaczony. Największy plus tego filmu to piękna Joey Wang, największy minus - brak klimatu. W ogóle wiele rzeczy jest tutaj niedopracowanych... Mimo najszczerszych chęci maksymalnie mogę ocenić ten film na 4/10.

http://i.imgur.com/fr1skDc.png

Film oglądałem na VHS wydanym przez Vision. Niestety jest to wersja z koślawym angielskim dubbingiem przez co ciężko mi się to oglądało.
Lektorem na tym wydaniu jest Tomasz Knapik.

3

Odp: Pościg z zaświatów - Chase from Beyond (1990)

Ja zdaje się mam gdzieś jeszcze kasetę VHS z tym filmem tylko magnetowidu już nie posiadam. smile Przydałoby mi się na nośniku DVD bo ten tytuł chętnie bym sobie przypomniał. Być może noszę w sobie sentyment z dzieciństwa lecz jestem przekonany, że to na pewno jest lepsze niż taki remake "Chińskich duchów". Co jak co ale swój urok ten filmik to ma i przez ten czas z pewnością nie wywietrzał. Choć arcydziełem gatunku jak oryginalne "Chińskie duchy" czy "Green Snake" raczej nie jest.