1

Temat: Kondory Wschodu (1987)

Sammo Hung i Yuen Biao znowu razem tym razem w Kondorach wschodu, dobre kino prawie wojenne o dwunastu więźniach którzy mają za zadanie zneutralizować skład broni pozostawiony przez przypadek przez wycofujących się Amerykanów. Super dialogi, trochę śmiechu i co najważniejsze niezłe Kung Fu.
Film od jakiegoś czasu dostępny w kraju na DVD
8/10

2

Odp: Kondory Wschodu (1987)

Mam zamiar kupić to wydanie, bo trailer bardzo mnie zainteresował. Ale czyta Sokołowski czy jakiś inny ?

3

Czyta jakiś  Tomek Śliwiński

4

Dobrze mu idzie ? Bo Sokołowski to jakaś porażka...

5

Świetny film. Chyba najbardziej podobała mi się rola Wah Yuena, którego wcześniej specjalnie nie kojarzyłem. Myślałem że ten głupawy generałek zaraz dostanie kulkę w łeb i skończy się jego chichotanie, a tu okazało się że najlepsze sceny kopane to właśnie z nim!

6

Wah też dobry. A nie z Biao ?

7

edkrak ,Wah Yuen całkiem nieźle też się pokazał z tej strony w Dragons Forever

8

Właśnie w Kondorach jest taka scenka jak Biao walczy z Wah ale nie będę ci zdradzał szczegółów, powiem jedno - będzie ci się podobać ...

9

Może na początku lipca / końcu czerwca zakupy zrobię. Jeszcze trochę pieniążków muszę odłożyć to więcej kupię.

10

Kondory na allezło już za 12zł a co ciekawsze swego czasu w media były za 6zł

11

Porządne kino akcji, które pomimo upływu lat wciąż ogląda się znakomicie. Tempo filmu może nie jest zawrotne, ale sporo się w nim dzieje, jest kilka ciekawych zwrotów akcji, no i obsada jest pierwszorzędna (Yuen Biao tradycyjnie przyćmiewa wszystkich włącznie z Sammo). Jedyne do czego można się przyczepić to pojedynki wręcz - raz, że jest ich niewiele, dwa - właściwie nikt poza w/w dwójką oraz Yuenem Wah nie ma momentu żeby popisać się umiejętnościami. A jeżeli w obsadzie widzę takie nazwiska jak Lam Ching-Ying, Yuen Wo Ping, Corey Yuen czy Hsiao Ho to mam prawo czuć niedosyt.

12

Parszywa dwunastka + Rambo. Kawałek dobrej rozrywki.

13

Dziś ten film będzie w telewizji. Ja go widziałem kilka miesięcy temu, więc coś tam jeszcze pamiętam. Napisałem nawet recenzję, ale nie podam linku, żeby nie spamować wink Film bardzo mi się podobał, mimo nieco głupkowatego humoru w paru momentach. Mała ilość walk absolutnie mi nie przeszkadzała, bo i tak jest tu mnóstwo świetnych scen akcji. Wspomnę chociażby takie momenty jak nocny atak kambodżańskich bojowniczek, wyłaniająca się z wody Joyce Godenzi z nożem i gotowością do zabijania wypisaną na twarzy albo scena, w której Sammo Hung efektownie skacze z urwiska na ciężarówkę, uzbrojony w granaty. O tym, że nie jest to wyłącznie bezmyślna rozrywka świadczy chociażby zaskakujące nawiązanie do "Łowcy jeleni" - fragment z rosyjską ruletką. No i aktorstwo też całkiem przyzwoite - wyróżnię Yuena Biao, Yuena Wah, Joyce Godenzi i Sammo Hunga. Mój ulubiony (obok "Rzeźnika Winga") film w reżyserii Sammo Hunga.

14

Fajną wersje puścili na TV4. Chyba była odnowiona cyfrowo. Żadnych kropek, kaszanki ani kółek na obrazie. Tylko dubbing był chyba angielski. Wszystko w tym filmie było świetne. Skoro Amerykanie mogą zrzynać pomysły z filmów z Hongkongu, dlaczego nie może być na odwrót? Najlepsza była śmierć tego dziwnego, jak mieli podczas skoku doliczyć do 20 i otworzyć spadochron, a ten umierający leży na ziemi i mówi 16.
Wie ktoś czy na DVD też jest dubbing angielski, bo na TV4 był?

15

Znakomita obsada, świetna praca kamery, dobre lokacje i klimat to niestety nie wszystko... Sammo nie wiedział chyba, że chce nakręcić szaloną komedie czy film akcji i niestety wyszedł jakiś zakalec, między tymi gatunkami. Mogła to być prześmiewcza komedia jak "Winners and Sinners" (tyle, że w Vietnamie) lub dramat wojenny (coś jak Heart of Dragon). Wiele nazwisk znanych jest, ale niestety nie każda ma wykorzystany potencjał i niestety są dość słabo rozpisane..., a np. Charlie Chin gra i kreuje taką postać jak w serii "My Lucky Sars". Sammo Hung ma świetną postać i odnajduje się w niej, tak samo Biao gra nieźle, mimo, że jego postać jest nieciekawa i to po raz kolejny zmarnowanie potencjału... Bolączką okazuje się czarny charakter, głupi pomysł... stale wachlujący się psychol, którego gra Yuen Wah. Sceny walk są bardzo dobre, choć niestety za dużo ich i są za krótkie, można było dać mniej, ale za to niezapomnianych, a nie pojedyncze drobne potyczki. Humor też moim zdaniem nie na miejscu, można się uśmiechnąć, ale po co? Jest też zwyczajnie głupio - gdy kogoś postrzelą, zobi, co ma zrobić, powie swoją kwestię, uratuje innych i dopiero padnie... albo po postrzale z karabinu maszynowego w klatkę/brzuch da się chodzić i walczyć do samiutkich napisów końcowych. Jest parę niezłych krwawych momentów min. rozstrzelanie zakładników, obcięcie dłoni, przebicie gardła itp. Tempo filmu jak najbardziej dobre, tak samo muzyka. Fajnie się ogląda i z zainteresowaniem, ale jest sporo minusów. 6/10. Bardziej wolę choćby "Zwariowany pociąg".

Na DVD raczej jest wybór ang./HK, bo ja tak mam na My Lucky Stars i Police Story 1,2.

16

Czepianie się realizmu w takim filmie to raczej przegięcie wink
Tandetny humor w filmach akcji z Hongkongu jest często 'efektem ubocznym' i można przymknąć na to oko. Fakt, że drobnych potyczek było więcej niż dłuższych walk akurat w tym przypadku jest dla mnie plusem. Dla mnie to przede wszystkim kino wojenno-sensacyjne z odrobiną ironii i humoru, a nie głupia komedia z elementami kina wojennego i kina akcji. Mimo zapożyczeń z amerykańskich produkcji znalazło się też miejsce na kilka zaskakująco oryginalnych motywów, jak scena w której Sammo strzela z liścia palmy wink
Z obsady najbardziej podobała mi się Joyce Godenzi w roli twardej bojowniczki ruchu oporu. Większość aktorów zagrała "po chińsku" czyli w sposób karykaturalny, zaś Joyce Godenzi wypadła najbardziej wiarygodnie według mnie. Co ciekawe, od roku 1995 do czasów obecnych jest ona żoną Sammo Hunga.

17

Ja się nie czepiam realizmu, jedynie płynnego ( lub raczej nie płynnego) poruszania sie między gatunkami, które Sammo przecież tak ładnie opanował..., zbędnego humoru i innych dupereli. Na pewno fajnie się oglądało, a, że mogło być lepiej, to już w sumie druga sprawa.

18

No, kupiłem to wydanie. Z opóźnieniem, ale lepiej późno niż wcale... Jutro jak znajdę czas, to wpłacam kase i czekam smile

19

Z duuuużym opóźnieniem. Ale facet na bieżąco mi pisał o dacie wysyłki i opóźnieniach. Ale dotarło, więc jest OK. Liczy się, że  uczciwy. W trailerze było wiele scen, których nie ma w filmie - wiecie coś o tym? M. in. w więzieniu, jakiś mecz, walka z policjantami, spadający helikopter itp. A może to fragmenty jakiegoś innego filmu, dane tylko w zwiastunie? Wydanie konkretne, jeszcze dziś napiszę do DVD/VHS o tych wydaniach, co doszły mi ostatnio. Nawet lektor był niezły.  Zwykle tylko amerykańskie filmy oglądam z napisami.

20

Witam jestem tutaj nowy a kinem wschodu interesuję się nie od dziś. Co do rzekomego filmu to obejrzałem go dopiero kilka miesięcy temu i zrobił na mnie spore wrażenie. To prawda że walk jest niewiele ale podoba mi się dramatyczność tego filmu to że jest brutalny, krwawy i giną pozytywni bohaterowie. Temat jaki podjął Sammo jest ciekawy i widać było że wzorował się trochę na Łowcy Jeleni i serii Rambo oraz klasykach pokroju Parszywej Dwunastki. Od siebie dodał trochę humoru i niezłych scen kung-fu. Najciekawsze postacie to agentki ruchu oporu, sammo, biuen, generał, wariat znający położenie tajnej bazy i kilku więźniów.