Temat: Krwawy ring (1986) - film z Jetem Li

1986r., reż. Jet Li (debiut reżyserski)

Takie trochę naiwne kino, jak to produkcje Hong Kongu, ale ogólnie mocna rzecz. Sporo brutalności i krwi, co w kinie HK jest nie często spotykane. Główną zaletą produkcji są genialne walki, szacun dla Jeta Li, który okazał się niesamowity. Można powiedzieć, że dorównuje Chanowi pod wieloma względami i kaskadera też jest dopieszczona jak nie wiem. Ogląda się dość szybko i przyjemnie, chociaż reżyseria czasem niedopracowana np. na płaszczyźnie komediowo-dramatycznej. Ale to debiut Jeta Li, więc jest mu to wybaczone big_smile. Muzyka też była niezła i mocny finał. Dobre kino, chętnie jeszcze wrócę do tego filmu. Wczoraj można było go obejrzeć na kanale Stopklatka TV i czytał Paweł Straszrewski. Szkoda, że wersja anglojęzyczna. 6/10

2

Odp: Krwawy ring (1986) - film z Jetem Li

Parę dni temu obejrzałem ten film pierwszy raz od chyba jakichś 7 lat. Początek filmu trochę nużący. Chodzi mi o te sceny wojenne. Walki ok, choć za dużo techniki w nich nie ujrzymy. Momentami dość brutalnie było. A Jet Li zwykł mawiać, że nie lubi krwawych filmów. smile Pewnie wiecie, że podczas kręcenia walk złamano mu nos czego konsekwencją jest blizna. Ciekaw jestem w jakich okolicznościach Sammo Hung dorobił się swojej. smile  Wiem, że wydano film na dvd, choć nigdy go w sklepach nie widziałem. Na płytce też niestety wersja zdubbingowana.

3

Odp: Krwawy ring (1986) - film z Jetem Li

Film w kraju wypuściła jakiś czas temu firma SPI, można go dorwać na allegro za niecałem 10zł smile
http://allegro.pl/krwawy-ring-dvd-lekto … 67962.html

flmy spi z Jet Li:
2007.zabjca
2006.Nieustraszony
1993.ostatni wojownik
1993.kult zła
1986.Krwawy ring