Temat: Zemsta Uczniów Shaolin (1974)

http://filmboxextra.pl/images/stories/flexicontent/l_shaolin-martial-arts.jpg

Mandżurowie uknuli spisek mający na celu zlikwidowanie wszystkich działających szkół kung-fu, które stanowią dla rządzących realne zagrożenie. Kilku uczniów szkoły Shaolin ucieka, aby potajemnie doskonalić swoje umiejętności. Mając na uwadze to jak nieprzeciętne zdolności posiadają ich oponenci pobierają nauki u mistrzów najwyższej rangi, aby ci mogli precyzyjnie przygotować młodych uczniów pod kątem śmiertelnie niebezpiecznych wrogów. Po niezwykle ciężkim treningu stają do walki aby zemścić się za wyrządzone przez Mandżurów krzywdy i aby odzyskać utraconą reputację Shaolin.

Gdy szykowałem się do obejrzenia filmu nie wiedziałem z jaką produkcją mam do czynienia. Wiedziałem tylko, że w roli głównej wystąpił Alexander Fu Sheng. Nastawiłem się więc na solidne "kino kopane". Nie spodziewałem się jednak, że mam do czynienia z prawdziwą perełką kina spod znaku pięści i miecza. Jak zawsze znakomite walki. Fabuła na odpowiednio wysokim poziomie. smile Rozbudowany motyw treningu i - nie bójmy się tego powiedzieć - gwiazdorska obsada. Znane i lubiane twarze mogliśmy znaleźć zarówno po stronie pozytywnych jak i negatywnych bohaterów. Dla aktorów takich jak wspomniany Fu Sheng czy Gordon Liu był to jeden z pierwszych filmów w karierze co dodaje filmowi smaku. Dla fanów produkcji z HK rzecz na pewno nie bez znaczenia. Jest to kolejny film z którego czerpał garściami Quentin Tarantino w swoim Kill Bill vol. 2, który pewne sceny wręcz skopiował.
Film niewątpliwie godny polecenia. Pewien jestem, że przypadnie do gustu fanom tegoż gatunku. Jak dla mnie jest to klasyk przez duże "K". W pełni zasłużone 10/10.

reżyseria:               Chang Chech

choreografia walk:  Liu Chia Liang

obsada:                  Fu Sheng, Kuan Chun Chi, Gordon Liu, Leung Kar-Yan, Hark On-Fung, Lau Kar-Wing, Siu Tien Yuen

trailer:                    http://www.youtube.com/watch?v=szen1ZAuges