1 Ostatnio edytowany przez Wujek_Bill (2017-03-22 16:40:34)

Temat: Niespokojny (2006)

http://1.fwcdn.pl/po/70/56/377056/7269367.3.jpg

Epicka opowieść o wojowniku imieniem Yi Gwak, który jeszcze za życia trafia do miejsca w którym dusze zmarłych czekają na ponowne odrodzenie. Będąc we wspomnianym Środkowym Niebie Yi Gwak spotyka Yon-hwa ukochaną zmarłą przed laty. Ona jednak pozbawiona wspomnień nie widzi w naszym bohaterze dawnego przyjaciela. Tymczasem niejaki Ban Chu chcąc zawładnąć Środkowym Niebem próbuje odebrać Święty Kamień z rąk Yon-hwa. Yi Gwak, który niegdyś przyrzekł, że zawsze będzie bronić Yon-hwa staje do walki.

Koreańska opowieść łączy w sobie elementy romansu, fantasy i akcji. Trudno więc nie skojarzyć tego tytułu z Chińskimi duchami, choć na tym tak naprawdę podobieństwa się kończą. Realizacja filmu i styl w którym opowiedziana jest historia jest zupełnie inna. Nie ma tu niczego z komedii, nie wieje też grozą. Film jest dość lekki i ma na celu raczej wzruszyć i wyciszyć widza. Muzyka jest przyjemna. Szczególnie spodobał mi się końcowy utwór (link na dole). Największym atutem filmu jest jednak strona wizualna, która zdecydowanie wyróżnia tą produkcję. Niewątpliwie twórcy skupili się w największym stopniu na tym aspekcie, bo świat przedstawiony w tym obrazie jest naprawdę piękny. Z pewnością jeden z lepszych filmów jakie ostatnio było mi podziwiać pod tym względem. Jeśli planujecie obejrzeć lekki i nastrojowy film w azjatyckim stylu to Niespokojny będzie dobrym wyborem.

reżyseria:        Dong-Oh Cho
obsada:           Woo-Sung Jung, Tae-Hee Kim, Jun-Ho Heo
kraj produkcji: Korea Południowa
czas trwania:  1:40:20
trailer:            https://www.youtube.com/watch?v=lXVNZqKd_Bo
piosenka:        https://www.youtube.com/watch?v=UK-S9sgLlaA

http://www.neijia.net/neijia/obrazy/44/jungcheon/5.jpg

W Polsce film wydany przez Polmedia. Ładne menu, ale niestety brak dodatków. Do wyboru napisy jak i lektor (czyta Piotr Borowiec). Na opakowaniu nie pierwszy już raz można wyczytać: "film twórców Hero i Domu Latających Sztyletów" choć tylko nazwisko Emi Wady odpowiedzialnej za kostiumy łączy te filmy.