1

Temat: MAD MISSION aka Aces Go Places

Szalona Misja znana co niektórym z nas gdy w TVp1 było coś takiego w sobotę jak kino nocne na które czekało się z  wypiekami na twarzy.

Tak oto chciałem przypomnieć a i przedstawić serię filmów która składa się z pięciu części a kręcona była w latach 1982 - 1989. Osobiście nie wypowiem się na temat tej ostatniej z 1989 jako że jeszcze nie widziałem ale pozostałe cztery to typowa klasyka obok której nie wolno przejść obojętnie, wiadomo że tamte lata w HK bezapelacyjnie należały do Jackie Chana ale mimo to inni też miewali swe chwile chwały np Sam Hui który w tej serii zagrał główną rolę, no ale lecimy z tym tak zwanym koksem

1982.Mad Mission : Diamondfinger 9/10

Pierwsza część zaczyna się mocnym wejściem gdy to główny bohater postanawia obrobić dwie mafie, los chce że przychodzi mu pracować z ........
http://www.youtube.com/watch?v=8vRroBfrvRE

1983. Mad Mission II 9/10
Wiele by pisać dwójka jeszcze bardziej zakręcona od jedynki i pojawia się "Chuck Norris"
http://www.youtube.com/watch?v=XM4-BzJNi8U

1984.Mad Mission III: Our Man From Bond Street 7.5/10
http://www.youtube.com/watch?v=E30tAiy8 … ure=relmfu

1986.Mad Mission 4: You Never Die Twice 8/10
http://www.youtube.com/watch?v=MIZLOxwI … ure=relmfu

1989.Aces Go Places V: The Terracotta Hit ?/10
http://www.youtube.com/watch?v=DlpwFaZ3 … ure=relmfu

Odnośnie powyższych filmów można je zobaczyć w sieci jak i kupić wydania za granicą, u nas znając życie może i są jacyś szczęśliwcy którzy mają takowe cuda na VHS choć oficjalnie w kraju się nie ukazały NIESTETY.

Celowo dałem wstawki trailerowe gdyż one bardziej łechczą umysł niżeli sam tekst smile

Jeszcze raz polecam !!!

2

Odp: MAD MISSION aka Aces Go Places

W Lucky Stars Go Places spotykają się z bohaterami Winners and Sinners.

3

Ahmed napisał/a:

Odnośnie powyższych filmów można je zobaczyć w sieci jak i kupić wydania za granicą, u nas znając życie może i są jacyś szczęśliwcy którzy mają takowe cuda na VHS choć oficjalnie w kraju się nie ukazały NIESTETY.

Owszem ukazały się. smile Sam posiadam 3 kasety VHS wydane przez zrzeszenie dystrybutorów - ART/Apollo/Silesia.
Nie wiem ile części wydano w sumie, ale ja posiadam:
-Szalona misja
-Szalona misja: Asy w akcji (to chyba jest część druga? ale nie jestem pewien)
-Szalona misja: Raz się umiera (czyli część 4)

Poniżej fotki:

http://hongkong.nevada.pl/grafika/szalona_misja.png

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mam nawet zdublowane egzemplarze części 1-szej i części 4-tej i chętnie wymienię się na inne części tej znakomitej serii lub inne, stare filmy z Hong Kongu.

4 Ostatnio edytowany przez Ahmed (2012-06-15 16:40:54)

O maj Gasz !

Na wydanie elgaz mi to nie wygląda więc ciekawe czyje ?:)

5

No przecież napisałem - zrzeszenie dystrybutorów - ART Film Szczecin, Apollo Film Kraków, Silesia Film Katowice.
Taka czołówka jest na tych kasetach przed filmem: http://www.youtube.com/watch?v=yS9QbTC-lSE

6

Witam.

Szalona misja - jedna z najfajniejszych serii, które mi się zdarzyło oglądać. Pierwsza część - klasyk, który wałkowałem za dzieciaka. Dzięki netowi powróciły sentymenty, wszystkie 5 odcinków zdołałem zobaczyć z czego ostatnie dwie moim zdaniem już wyraźnie słabują. Jedynka to arcydzieło sensacyjnej komedii, dwójka i trójka dotrzymują kroku.

Na perypetię głównych postaci - Kojaka i King Konga oraz ich partnerkę graną przez Sylvię Chang patrzy mi się z przyjemnością. Coś w tym trio jest takiego, że stanowią jednych z moich ulubionych ekranowych bohaterów.

7

Zgadza się świetne komedie. Filmy do dzisiaj ogląda się z przyjemnością a sceny takie jak np. robociki z początku dwójki przeszły do historii.

8

jestem zainteresowany tymi filmami a nawet ich zakupem - mad mission ale sam nie mam nic podobnego na wymianę

9

Pierwsza część "Szalonej misji" to bardzo fajny film. Duet Kojacka i Sama wypadł bardzo fajnie. Czasami ten Kojack był denerwujący natomiast Sam nosił fryzurę i był bardzo podobny do Jackie Chana z wyglądu oraz z zachowania. Jest dużo humoru, niezłych scen kaskaderskich, pościgów samochodowych, fajne pojedynki oraz muzyka w tle - dwa główne utwory przewodnie, które później w różnych aranżacjach pojawiają się przez cały film. No i ciekawy główny wątek z diamentami i tatuażami. Miło spędzony czas. Myślę, że film zasługuje na ocenę 8/10. Za ten klimat, scenki komediowe oraz liczne atrakcje, o których już pisałem.

Niebawem sobie przypomnę pozostałe części, ale nie były one chyba już tak fajne jak jedynka, ale oglądałem je dawno temu - czas sobie je przypomnieć.

10

Dwójka spokojnie dorównuje jedynce. Trójka też daje rady, później jest gorzej.

11

Obejrzałem drugą część "Szalonej misji". Tym razem diamenty ukradła tutaj jakaś kobieta, która wrobiła w to Sama i Kodjacka. Nadal w filmie jest dużo akcji, humoru i różnych scen kaskaderskich, ale fabularnie jest już nudniej. Ale za to są dodatkowe smaczki takie jak bad guy, który naśladował Clinta Eastwooda i za każdym razem gdy się pojawiał to grała muzyczka z "Dobry, zły, brzydki", jest Tsui Hark w roli jakiegoś psychicznego agenta FBI, były nawet dwa duże roboty, z którymi walczą Sam i Kodjack przy użyciu małych robocików (coś jak w "Yattamanie", hehe).  Muzyka też niezła - oprócz dwóch motywów przewodnich z jedynki, jest też kilka innych utworów elektronicznych + kilka innych, trochę humorystycznych. Ogólnie dwójka słabsza od jedynki ale nadal ogląda się to fajnie, wiec daję ocenę 7/10.

12

Wstawiłem trzy części na cda. Dwie pierwsze z francuskim dubbingiem i skróconym czasem trwania. Ktoś tu ogląda te wrzuty w ogóle?

13 Ostatnio edytowany przez Joe Chip (2018-06-21 19:09:58)

Jest i czwarta. A zaraz i piąta, ostatnia. Dam jeszcze raz pierwsze dwie, oryginalne wersje. Będzie można porównać z wersją na francuski rynek, wycięte sceny lub poprzestawiane ( jak to jest w dwójce ).

14

Ja obejrzałem na razie pierwszą część. Pozostałe też na pewno wkrótce zobaczę.

15

Obejrzałem już wszystkie części i pozostaje mi się jedynie z Wami zgodzić - znakomita seria. Zaskoczę może jedynie zaznaczając, że najmniej podobała mi się pierwsza część, ale to pewnie dlatego, że widziałem na razie tylko tą wersję francuską. Cała seria to takie typowe akcyjniaki komediowe z Hongkongu. Ten hongkoński styl jest tak charakterystyczny, że nie znajdziemy niczego podobnego w świecie. Uważam, że słowo klimat jest bardzo nadużywane, lecz nie sposób o nim nie wspomnieć przy okazji Szalonych misji. Ten humor, ta akcja, te popisy kaskaderskie i i Hongkong tamtych lat. Uroczo przesadzone, przejaskrawione aktorstwo i świetne utwory. Także teksty piosenek. Miłe niespodzianki takie jak nawiązania do Bondów czy epizody wielkich postaci chińskiego kina jak np występ Tak-Hing Kwana, który przez większość swojej kariery wcielał się w Wong Fei-Hunga. W Szalonej misji 4 oczywiście znajdziemy odniesienie do tej kwestii. Są filmy które oceniam wyżej, ale jakoś do nich nie wracam. Do tej serii wracać będę na pewno.

16

Zobacz więc oryginał. Cała seria jest równa, nawet najsłabsza piątka daje rady. Szkoda, że jeszcze z dwóch części nie zrobiono choć już w piątce nieco doskwierał brak Sylvii Chang.