1 Ostatnio edytowany przez Nakf (2012-07-30 21:09:03)

Temat: The Blade / Dao (1995)

http://i211.photobucket.com/albums/bb6/nakf-of-kg/HK%20posters/9dbdd5e8.jpg

Luźny remake "One-Armed Swordsman" Changa Cheha i przy okazji jeden z ostatnich klasycznych filmów spod znaku wuxia pian zrobionych bez pomocy komputera. Fabuła tradycyjna dla kina Tsui Harka - mnóstwo wątków wrzuconych do jednego wora, czyli raz jest lepiej a raz gorzej, ale zazwyczaj lepiej.
W roli głównej Vincent Zhao - wprawdzie nie dane mu było zostać gwiazdą na miarę Jeta Li, mimo że warunki fizyczne miał, ale udziałem w tym filmie będzie mógł się chwalić prawnukom. Podobnie Xiong Xin-Xin grający demonicznego Fei Lunga - rewelacyjna rola, badass od stóp do głów z charakterystycznym wysokim głosem.

Najmocniejszą stroną The Blade jest jego wyjątkowy, surowy klimat, przypominający nieco postapokaliptyczne klasyki w stylu Mad Maxa. Zdjęcia w większości kręcone z ręki, brud i pył wylewa się z ekranu, a sceny walk mimo szybkiego montażu są efektowne i czytelne. Film aż kipi od emocji, scena gdy bohater uczy się władać połamanym mieczem i następujący po niej pojedynek z rabusiami zawsze daje mi potężnego kopa. Jednym słowem Tsui Hark w najwyższej formie, idealny film dla fanów latających i krzyczących do siebie Chińczyków wink

Trailer: http://youtu.be/hR2KIyeNoS0