Temat: Righting Wrongs - Poza prawem (1986)

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51Ch86hsCHL._SL500_SS500_.jpg

Prokurator (Yuen Biao), po nieudanym procesie dwóch mafiozów, po tym jak główny świadek zostaje wraz z całą rodziną zamordowany, postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość. Ale nie tylko on działa poza prawem... o czym również przekona się ścigająca tegoż prokuratora dzielna policjantka (Cynthia Rothrock).

"Righting Wrongs" lub "Above the Law". Corey Yuen, który to reżyserował ( pozazdrościł Chanowi i Sammowi ich własnych filmów i sam też postanowił mieć coś swojego? ) oraz Cynthia Rothrock sprzymierzają się ( lecz dopiero pod koniec bo wcześniej nieufna Cynthia podejrzewa naszego Coreya - sędziego karatekę o zabójstwo ) w walce ze skorumpowanym gliniarzem. Tę rolę Cynthii uważa się za jedną z jej lepszych podobnie jak i sam film. Dobrych pojedynków w nim nie brakuje. smile


http://www.youtube.com/watch?v=7h1PKb1oVsc

2

Odp: Righting Wrongs - Poza prawem (1986)

Moim zdaniem jeden z najlepszych filmów Yuen Biao. Umiejętności i ta choreografia walk to mistrzostwo w jego wykonaniu. Po obejrzeniu odniosłem wrażenie, że bez Jackie Chan'a i Sammo Hung'a, Biao także potrafi grać pierwsze skrzypce przy czym pozostał najmniej znany z całej trójki, jedynie wśród znawców tematu.  Zgodzę się również, że rola Cynthii Rothrock bodaj najlepsza z całej jej filmografii. Było by miło gdyby któryś z rodzimych dystrybutorów wydał tą perełkę na DVD.