Temat: Zwariowany pociąg (1986)

Zwariowany Pociąg - film jest bardzo dobry. Ma mega klimat i znakomitą obsadę, chyba wszyscy tam mieli epizod. Film ma dużo wątków i intryg i ogląda się go znakomicie, a klimat to wszystko potęguje. Walki są naprawdę wspaniałe. Yuen Biao robi chyba  najlepszą sztuczkę kaskaderską w historii - skok z wysokiego dachu, z obrotem na ziemie. Co do minusów to za mało walk w środku i  czasem jest nudny. I idzie się dużo pośmiać. Dałbym 6/10 ale za klimat, obsadę i finał daje 7/10.

2

Odp: Zwariowany pociąg (1986)

Znany też jako Shanghaj Express, jakiś czas temu znowu miałem okazję go widzieć gdyż leciał na tv4, film jak mówisz zabójczy i to na maksa, odnośnie walk w środku, przypomina mi się Cynthia Rothrock która niesamowicie obijała Sammo  który ją w końcu poobijał i jak dobrze pamiętam dał jej liścia czy nawet nie i palcem wskazującym jej groził i opierdzielał że zadaje się z takimi typami smile.
Klasyk, 7/10

3

Jak ją tak obijał to zaczął naśladować Bruca Lee i nawet odgłosy i pozy chyba powtarzał. W TV4 świetna wersja leciała, oryginalna kantońska i w kinowym formacie.

4

Przezabawna i efektowna komedia akcji z doborową ekipą aktorską. A w scenie finałowej rozgrywki imponująca jest ilość fighterów, biorących w niej udział. Dick Wei, Yuen Biao, Cynthia Rothrock, Sammo Hung, Richard Norton, Yasuaki Kurata, świetnie walcząca Japonka Yukari Oshima, no i koreański mistrz taekwondo Jang Lee Hwang (pamiętny przeciwnik Jackiego Chana z "Pijanego mistrza"). Ten film to nie lada atrakcja dla fanów kina sztuk walki. Tak wielu świetnych wojowników trudno znaleźć w jednym filmie. Zresztą reżyser filmu Sammo Hung nie poszedł na łatwiznę i nie zatrudnił wyłącznie swoich kumpli, lecz wylansował nowe gwiazdy kina martial arts, jak Yukari Oshima i Cynthia Rothrock (która debiutowała rok wcześniej w wyprodukowanym przez Sammo "Yes Madam").
No i Richard Ng zaliczył tu niezły występ, scena w której swobodnie biegnie sobie po dachu pociągu - genialna wink

5

Też sobie dziś oglądałem, fajna zabawa. Można się pośmiać nawet i taka obsada, że już dla niej warto obejrzeć. Jednak minusem jest, że czasem nudno było, a wszystkie walki działy się jednocześnie na końcu. Bardzo podobny film to "Estern Condors" - tam połączono komedie z kinem wojennym i też sporo znanych osób było. Bardzo podobna konwencja, z tym, że tam wiecej się dzieje.

6

Wydawało mi się że swego czasu pisałem o Kondorach wschodu ale dziwne gdyż nie mogę jakoś znaleźć owego tematu.

7

Widocznie Diego skasował.

8

Tu masz Ahmed smile
http://hongkong.nevada.pl/forum/viewtopic.php?id=54

9

Dzięki Wujku jak widać w przyrodzie nic nie ginie smile