Temat: Wydania od Epelpol

Ta firma także wydała parę legend Kung Fu, nie wiem ile dokładnie. Ja posiadam Police Story I,II,III i My Lucky Stars. I dość słabo im poszło... lektorem jest Artur Sokołowski, chyba najgorszy lektor, jak translator. Format obrazu mimo, że panoramicznym to jednak słaba jakość, gdyż chyba nie zremastrowali filmów bo mają różne dropy itp. Dźwięk to porażka, mimo 5.1 niemal nie słychać wybuchów czy innych odgłosów ! Tłumaczenie jest dość dobre, napisy też. Dobre i ciekawe są dodatki, pudełka kolorowe i klimatyczne. Menu filmów OK, ale ma jakaś muzykę podłożoną... Tak średnio jest wydane.

2 Ostatnio edytowany przez edkrak (2012-06-07 00:28:55)

Odp: Wydania od Epelpol

Zapomniałeś jeszcze dodać, że na DVD z Police Story 3 brakuje oryginalnej ścieżki dźwiękowej.
Za to polecam wydanie "Kondorów Wschodu" - jakość obrazu jest bardzo dobra, w dodatkach wywiad z Sammo, a film można dostać za grosze (niedawno był za 6 zł na merlinie).

3

Właśnie miałem kupić Estern Condors, ale wziąłem sie za kasety od NVC. Tak, Police Story 3 na DVD jest w wersji amerykańskiej.

4

Epelpol wydał też na DVD pierwsze trzy części serii "Dawno temu w Chinach" w ładnym digipaku - jest to niemal dokładna kopia wydania brytyjskiego (brakuje chyba tylko komentarzy audio) - obraz średniej jakości, nieco ucięty w stosunku do wydania hongkońskiego, ale znośny. Podobno w pierwszej części oryginalna kantońska ścieżka mono jest źle zsynchronizowana z obrazem, ale jakoś nie zwróciłem na to uwagi.

5

A tutaj ja zgadzam się z tobą, ładnie się prezentuje i pudełka naprawdę świetne. Nie znam zagranicznych wydań, ale identyczny box widziałem, tyle, że po angielsku (na opakowaniu).

6 Ostatnio edytowany przez Goro Gondo (2012-06-16 20:05:18)

Dodam jeszcze, że w Police Story lektor jest tylko wtedy jak ogląda się z dubbingiem amerykańskim. Natomiast jak chce się oglądać w oryginale, to tylko z napisami. Na 1 i 2, bo trójka ma tylko dubbing.

7

Dla niektórych to uniedogodnienie. Ja tam raz z napisami, a zdarza się rzadko, ale też z lektorem. My Lucky Stars mają oryginalną ścieżkę dźwiękową lub dubbing i lektora można wziąć do obu. Napisy pewnie też, nie wiem z resztą bo z dubbingiem nigdy nie oglądałem jeszcze big_smile.

8

A ja GORO GONDO nie zgodzę się z tym, że Artur Sokołowski jest złym lektorem. Uwielbiam oglądać filmy, które on czyta. Słyszę go też często w reklamach. W odróżnieniu od wielu polskich lektorów jego głos mi "nie przeszkadza" i nie jest inwazyjny. Zdarza się czasami, że oglądając filmy skupiam się na koszmarnym, nudnym, drażniącym głosie lektora i automatycznie wyłączam film,a w jego przypadku tak nie mam. Jasne, że są inni wspaniali lektorzy, ale bez przesady nie nazywajmy Sokołowskiego złym lektorem... wg mnie nadaje klimat i charakter temu, co czyta, nie jest bezpłciowy. Dla mnie spoko :-)

9

Kwestia gustu. Przecież on jest gorszy jak translator i jak oglądałem pierwszy raz z nim film, to nawet tak myślałem, że translator to jest. Cóż, Borowca też nie cierpię smile.

10

http://hongkong.nevada.pl/article.php?id=77 - opis wydania My Lucky Stars

11

Teraz ciężko mi ocenić wydania tego dystrybutora... 3pak Police Story jest do dupy, My Lucky Star no nawet OK, a Estern Condors świetnie.

12

Ja posiadam dwa DVD tego wydawcy.
Kondory Wschodu: świetna jakość  obrazu i dźwięku, tłumaczenie- nawet dobre choć wolę to z TV4 (gdzie krzyczą To my komandosi z pierdla a nie Jeden za wszystkich..), z dodatkami trochę ubogo raptem jeden wywiad i zwiastun.

Projetk A&A2- do dźwięku i obrazu nie mam zastrzeże, gorzej jest już z lektorem, nie jest zbyt dobrze zsynchronizowany i trudno się miejscami połapać kto co mówi, z napisami na szczęście jest już lepiej. Dodatki są i to sporo. Najgorzej wypada okładka na której mamy starego Chana (jak to się ma do filmu to ja nie wiem).

13

Marcioss napisał/a:

Kondory Wschodu: świetna jakość  obrazu i dźwięku, tłumaczenie- nawet dobre choć wolę to z TV4 (gdzie krzyczą To my komandosi z pierdla a nie Jeden za wszystkich..), z dodatkami trochę ubogo raptem jeden wywiad i zwiastun.

To i tak dużo. Mówimy przecież o filmie z Hongkongu z 1987. Epelpol to moje ulubione wydawnictwo, bo widać, że dbają o klientów. Wydają chińskie filmy, których nawet nie puszczają w tv, albo robią to rzadko. O większości muszę powiedzieć, że są wydane dobrze. Są dodatki i nie ma żałosnego dubbingu. Od Epelpol mam: Project A i A2, Kondory Wschodu, Policyjna Opowieść 1 i 3, Moje Szczęśliwe Gwiazdki, Cesarzowa i Wojownicy, Piętno Nienawiści, Pewnego razu w Chinach 1, 2 i 3, a z niechińskich: 13 Dzielnica Ultimatum, Porządni Faceci Ubierają się na Czarno.

14

Wujek_Bill jak oceniasz poszczególne wydania? Bo od pewnego czasu waham się nad zakupem Moich Szczęśliwych Gwiazdek.

15

Zakup Moich Szczęśliwych Gwiazdek zdecydowanie polecam. Może cudów nie ma, ale jeszcze raz zaznaczę, że to już nie nowy  przecież film z Hongkongu, więc "mejking ofów" nie ma co oczekiwać. Wydanie podobne zresztą do  Kondorów Wschodu. W środku pudełka na odwrocie okładki mamy kilka zdań na temat filmu. Na płycie zaś mamy wywiad z Sammo Hungiem (18min). Mamy ścieżkę dźwiękową chińską, ang. dubbing, lektora i napisy. Dodajmy jeszcze, że film często widywałem w cenie koło 10 zł. Myślę, że nie masz się nad czym zastanawiać.

Pewnego razu w Chinach trylogia - bardzo ładne opakowanie (czy jak to się nazywa), żadnego dubbingu, jak dla mnie dobre tłumaczenie. Dodatki to kilka wywiadów i "z planu". Tu się jedynie mogę przyczepić, że dodatki nie są przetłumaczone. Jeśli jednak dobrze znasz angielski to problemu nie ma.

O Opowieści Policyjnej tu napisałem w kilku słowach: http://hongkong.nevada.pl/forum/viewtopic.php?id=118
Dodam teraz krótko, że jak dla mnie to najsłabszy punkt Epelpolu (jeśli wolno mi użyć takiego zwrotu).

Cesarzowa i Wojownicy: przyzwoite wydanie, z dodatków trailer więc trochę mało ale warto mieć na uwadze, że film w ogóle nie był emitowany w tv więc i tak jak dla mnie to Epelpol ponownie zapunktował. Oczywiście nie ma żadnego dubbingu, a dla mnie to ważna kwestia. Na pudełku napisali nawet język mandaryński, a nie chiński smile

Piętno Nienawiści: znowu bez cudów, ale znowu więcej niż można by się było spodziewać, bo przynajmniej trailer dodali. Kupiłem za... nie pamiętam... 9 zł chyba, 9,50, jakoś tak. Za tą cenę jak najbardziej warto. W rolach głównych: Brandon Lee, Bolo Yeung, Michael Wong.

13 Dzielnica Ultimatum - miazga jednym słowem. Za parę złotych wydanie dwupłytowe. Całe mnóstwo dodatków.

Porządni faceci ubierają się na czarno -  tu też należy pamiętać, że mamy do czynienia ze starym filmem z 1978 roku. W roli głównej nikt inny tylko sam Chuck Norris. cool Ale nawet tutaj nie zostawiono nas z niczym, bo w dodatkach mamy sylwetki twórców. Zarówno lektor jak i napisy.

Podsumowując, wydali kilka starych tytułów, których próżno czasem szukać w tv. Do każdego dołożyli jakiś bonus. Oceniając po innych wydawnictwach można by powiedzieć, że nie musieli, a za każdym razem dodali jakiś prezencik. Na jakości obrazu i dźwięku się nie znam ale wydaje mi się, że za każdym razem jest wystarczająca.

16

Oceniając po innych wydawnictwach można by powiedzieć, że nie musieli, a za każdym razem dodali jakiś prezencik.

Przynajmniej szanują klienta a nie to co ten zasmarkany Monolith który chce 30 zł na goły film bez żadnych dodatków (bezpośredni dostęp do scen to nie dodatek!) i z marnym tłumaczeniem.

Na jakości obrazu i dźwięku się nie znam ale wydaje mi się, że za każdym razem jest wystarczająca.

Jeśli chodzi o jakość obrazu to jak na polskie standardy jest fenomenalna, porównaj sobie z np. złotą kolekcja kug fu gdzie kolory są czasem wyblakłe a obraz niezbyt ostry.