Temat: Szklana Pułapka

Kultowa seria, jedna z moich ulubionych. (Katowana przez Polsat  ). Nie będę jej opisywał, bo to chyba nie ma sensu. Wyrażę więc swoją opinię, i czekam na waszą.

Szklana Pułapka - Jeden z najlepszych filmów akcji, świetnie zrealizowany i co najważniejsze - realistyczny. Postać kreowana przez Willisa jest taka jak my, zwyczajna, nie wyróżniająca się. Za każdym razem gdy spotka się z terrorystami, wiąże się to z uszczerbkiem na zdrowiu. John chowa się, ucieka, dostaje lenie, w każdym innym filmie tego typu bohater to mięśniak, który samą groźną miną rozwala bad guy'ów.  Bardzo dużo akcji, świetna muzyka, doskonały montaż, świetne teksty pojawiające się w punktach kulminacyjnych, ten film jest niemal doskonały. Najlepsza część, ci którzy nie oglądali mogą żałować. 9/10

Szklana Pułapka 2 - Film gorszy niż oryginał, John jest już nieustępliwym twardzielem, ma mase genialnych pomysłów i rozwiązań. Zna się na wszystkim i przewiduje wszystko. . Jest kilka nudnych momentów, ale da się przeżyć. Scenariusz chwilami wtórny i nieco przewidywalny np. akcja dzieje się znów w Boże Narodzenie, żona głównego bohatera zów w niebezpieczeństwie. Mimo to część druga też jest dobra, super klimat, ponownie sporo akcji, świetna muzyka i genialne efekty specjalne. Mimo kilku wad, sequel jednak trzyma poziom i stanowi kawał dobrej rozrywki. Jeśli ktoś widział część pierwszą to musi obejrzeć i tą, a kto nie widział to niech obejrzy część pierwszą, i potem tą  . Warto się zapoznać z tym filmem, mimo, że wymieniłem więcej minusów niż plusów to Szklana Pułapka 2 również mi się podoba i polecam ją. 8/10

Szklana Pułapka 3 - Wreszcie dodarliśmy - moja ulubiona część. Znakomity klimat, to 'opuszczone miasto'. rozwalające teksty i znakomita muzyka.  Non - stop akcja, ciekawe lokacje i świetny duet - Willis - Jackson. Gdzie niegdzie bohaterowie są 'niezniszczalni’, ale to już nie przeszkadza.  Filmowi bliżej do części pierwszej niż drugiej, ale to chyba zasługa reżysera. Jest kilka błędów, ale nie przeszkadzają w odbiorze tegoż obrazu. Dobra produkcja, mi się bardzo podoba, tylko miejscami ustępuje pierwowzorowi. 8,5/10

Szklana Pułapka 4.0 - Zupełnie inne kino, muzyka (była takowa?) bezpłciowa, mniej tekstów, sporo nudnych fragmentów, i Willis nie ten sam. Nie jest najgorzej, ale mogło być lepiej. Według mnie seria powinna się zakończyć na znakomitej części 3. W czwórce jest fajny klimat, i mimo wielu, wielu błędów film jakoś ma 'to coś' co poprzednie części. Fakt nie ma 'tego' dużo, ale jest i to ważne. Kilka po prostu zajebistych akcji. Częś IV jest znośna i da się ją przeżyć jako kontynuacje poprzedników.  Aha - John jest niezniszczalnym super - herosem, kule i wogóle nic go się nie ima. Ale chyba każdy juz o tym wie. Wbrew wszystkiemu filmu nie da się zapomnieć z powodu kilku niezapomnianych akcji. Ale mogło być o wiele lepiej. 6/10

Obejrzałem 4.0 w Polsacie. I tak - jest klimat, to najważniejsze. Ogólnie film ma w sobie coś ze Szklanej Pułapki. Nie jest w całości na kompie zrobiony a to duży plus. Jedynie końcówka z samolotem trochę ma tych cyfrowych bajerów ale trudno... Najgorzej wypadli terroryście - bezpłciowi. I to największy minus... Muzyka jest w stylu poprzedników, czyli dobra. Film nie jest tak inteligentny jak poprzednie części, ale z obecnych produkcji wybija się bardzo pozytywnie. Jeszcze jedno mi leży na sercu - brak przekleństw, krwi, brutalności czy nagości. No i John bez papierosa...6/10

Co do 4.0 to są dwa komentarze, z różnych lat. Oczywiście moje.

2

Odp: Szklana Pułapka

Bruce Willis i Szklana Pułapka, kawał dobrego kina, niezła akcja i niesamowita dawka humoru, Pomyśleć że do tej roli był brany pod uwagę min S.Stallone.
No ale konkretnie:
I- 9/10
II- 9/10
III- 9/10
IV- 7/10
V - ?/10 Ocenimy jak wyjdzie, a to już całkiem nie długo.

3

Szczęściem 1-3 są tak samo dobre. IV sporo gorsza, no ale ujdzie. Die Hard stoi koło Rambo, Terminatora i innych klasyków.

4

Pomyśleć że w Szklanej miał zagrać początkowo Stallone, dobrze jednak że tak się nie stało gdyż dzięki temu mamy niepowtarzalny humor i jeżeli porównywać to blisko mu poniekąd do Zabójczej Broni.

Klasyką mogło by być gdyby w jednym filmie spotkali się dwaj gliniarze tzn Martin Riggs & John McClan a film nosił by tytuł Zabójcza pułapka smile

5

Mniemam że nie tylko ty, osobiście mam nadzieję że powstanie jednak Rambo V choć to co dla niektórych za duży korek no ale cóż jak to mówią kto co lubi a już 24.08 wybieram się z żoną na Niezniszczalnych II (żona mnie zabiera).

6

Bezapelacyjnie i z chęcią się wybiorę, mogli by zrobić maraton szklanej pułapki smile
Z piątku na sobotę byłem na LOTR 12h w kinie ale było wato !

7

Części od 1 do 3 trzymają mniej więcej ten sam poziom, 4 nie widziałem a piąta to syf jakich mało.
Czym szybciej dotrzeć z Moskwy do Czarnobyla? Samochodem czy śmigłowcem, jeśli jesteś Bruce Willisem to samochód spokojnie wyprzedzi śmigłowiec. Promieniowanie można zneutralizować magicznym przezroczystym płynem a to tylko dwa przykłady głupot które nam zaoferowali w tym dziele.
3/10
Krótko mówiąc poziom serii zniknął jak włosy Bruce.

8

http://www.filmweb.pl/news/Scenarzysta+ … lmu-100636
Ile jescze???