1

Temat: IRON ANGELS (1987)

Jak szaleć to szaleć.

Pamiętacie Żelazne Anioły i Monę Lee smile
Niesamowite kino lat 80tych, multo broni, wybuchów i walka nadewszystko niesamowite kobiety w akcji.
Dwie pierwsze pozycje były swego czasu dostępne w Polsce na VHS
http://img440.imageshack.us/img440/7967/ewfewp.jpg

Żelazne Anioły   (1987)
Żelazne Anioły 2 (1988)
Żelazne Anioły 3 (1989)

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=r1mDeZqM … re=related

2

Odp: IRON ANGELS (1987)

Nie znałem tego, ale trailer świetny. Może kiedyś sobie sprawię. Szkoda tylko, że wycięli cycka na DVD. wink http://www.schnittberichte.com/report.php?ID=2350220

3

Odp: IRON ANGELS (1987)

Powiem tylko że jest w necie wink

4

Odp: IRON ANGELS (1987)

W necie są ripy właśnie kaset VHS wydanych w Polsce. smile Sam posiadam dwie kasety wydane przez Polskie Nagrania z tymi filmami, ale oglądałem je tak dawno temu, że o fabule nie będę na razie wypowiadał się. Wkrótce może odświeżę sobie obie produkcje.
Polskie Nagrania wydały jeszcze dwie części "Ultra Force". W drugiej części aktorzy ucierpieli w skutek wybuchu pod koniec filmu (ale o tym może w oddzielnym wątku).

5 Ostatnio edytowany przez Joe Chip (2012-06-28 14:34:20)

Odp: IRON ANGELS (1987)

I ja te ripy dostępne w necie z jakością VHS-a zaliczyłem. Im dalej od obejrzenia partu 1 tym bardziej mi się to podoba. Pani czarny charakter to jedna z fajniejszych postaci "złych" jakie miałem okazję oglądać. Ciekawie byłoby mieć taką szefową.

Dwójka dotrzymuje kroku lecz jedynka nieco lepsza - w sequelu zwiększono ilość akcji czyli standard w wypadku kolejnych części. Ogląda się jednym tchem.

Trójka z tego co mi podpowiada intuicja zalicza tendencję spadkową, popatrzałem na fragmenty na tubie i chyba znów "villainem" jest kobieta tylko jakaś kiepska tym razem. No i brak jednej członkini z poprzedników.

Z perspektywy czasu wliczam te filmy jako czołówkę najlepszych actionerów made in Hong-Kong.

6

Odp: IRON ANGELS (1987)

Na stronie kino.pecetowiec.pl  pojawił się film Zelazne anioły o którym w watku mowa w polskiej wersji, zapraszam do oglądania online, kapitalny film.

7

Odp: IRON ANGELS (1987)

Niestety, trójka to kaszana. Dokończyłem teraz trylogię i mogę jedno powiedzieć - można se dać siana z trójką. Po dwóch arcydziełach gatunku naprawdę spory spadek formy.

8

Odp: IRON ANGELS (1987)

Czy trójka w ogóle w Polsce była na VHS? Cz. 1 i 2 tak, bo nawet je mam (i powinienem sobie odświeżyć niebawem), ale czy trójka - to nie wiem. Mimo wszystko też chętnie bym obejrzał.

9 Ostatnio edytowany przez Joe Chip (2014-03-05 14:22:29)

Odp: IRON ANGELS (1987)

Zapewne nie była. Ale w dzisiejszych czasach mamy youtube i tam można obejrzeć całość. Także te pierwsze dwie przegrane wprost z VHS-ów. wink Co więcej jest nakręcony rzekomo również czwarty part. Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=cBBeagQEM9A

Tego to mało kto już widział.

A z trójką jest ten problem, że w ogóle nie czuć, że to należy do serii. Nie ten klimat, nie ten rozmach, brak kultowej muzyki, uszczuplona obsada. Równie dobrze jakiś inny film z Moną Lee mógłby się nazywać Iron Angels 3.