1 Ostatnio edytowany przez Wujek_Bill (2017-03-22 15:47:45)

Temat: CJ7 (2008)

https://media.merlin.pl/media/original/000/005/148/56bb37f73fa7c.jpg

Komedia familijna z udziałem Stephena Chowa. Jeden z najbardziej cenionych komików Hongkongu z ostatnich lat tym razem nie w głównej, a w drugoplanowej roli. Film opowiada o losach chłopca wychowywanego przez biednego i zapracowanego ojca, który aby zapewnić lepszy los synowi niż ten który jego spotkał, posyła potomka do dobrej, aczkolwiek drogiej szkoły. Aby móc opłacić edukację syna, Ti pracuje niemal bezustannie zaniedbując dziecko, które wyśmiewane przez rówieśników nie ma łatwego życia za szkolnymi murami. Wszystko się zmienia gdy ojciec przynosi synowi znalezioną na śmietnisku zabawkę. Nie mógł się spodziewać, że przygarnięty przedmiot to tak naprawdę przybysz z kosmosu.

Reżyserem filmu jest nie kto inny tylko sam Stephen Chow. Nie może to dziwić, bo najgłośniejsze filmy tego pana wyszły właśnie spod jego ręki. Pełnił on także rolę producenta i jest jednym z autorów scenariusza. W obrazie pojawia się więc typowy dla niego humor, choć ze względu na charakter produkcji jest on dużo bardziej stonowany niż zazwyczaj. W obsadzie mamy też dwie inne znajome twarze, które możemy skojarzyć z poprzednimi hitami tego aktora/reżysera. Film jak na kino familijne przystało jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze i raczej nie ma w nim specyficznych dla chińskiego kina klimatów (MAŁY SPOILER: no może poza kosmitą popisującym się znajomością kung fu). Możemy za to dostrzec takie smaczki jak np. parodia Mission: Impossible II. Dla młodszej widowni CJ7 może być wartościowym filmem. Porusza można rzec podstawowe tematy kina familijnego. Uczy szacunku do rodziców, rówieśników itp. Starszy widz raczej niczym się nie zaskoczy.

Film został wydany na polskim rynku dvd przez Imperial. Mamy polskie napisy oraz lektora. Na płycie znajdują się następujące dodatki: komentarz reżysera, anatomia sceny, historia CJ7, stwórz własnego stworka.

reżyseria:       Stephen Chow
obsada:          Jiao Xu, Stephen Chow, Kitty Zhang Yuqi, Chi Chung Lam, Min Hun Fung
czas trwania: 1:26
trailer:           https://www.youtube.com/watch?v=73HTyBRMqks

http://images4.static-bluray.com/reviews/515_5_large.jpg

2

Odp: CJ7 (2008)

Widziałem ten film
Taki sobie