Temat: Wydania zagraniczne

Stworzyłem taki temat, bo aż dziw bierze, że nikt tego wcześniej nie zrobił. smile

Przypadkiem wpadł mi w rękę City Hunter od Hong Kong Legends. Nabyty w sklepie z używanymi starociami ściąganymi zza granicy. Oczywiście bez polskich napisów czy lektora. Wiadoma sprawa. Filmek się widziało ze 3 razy + podstawy angielskiego i da się oglądać. Do wyboru mamy wersję kantońską i dubbing. To zdaje się norma u HK Legends.

Wydanie ujmuje. Jakość obrazu dobra, albo bardzo dobra (na pewno nie ma co się czepiać, oj nie!). Dodatków sporo. Mamy tu wywiady z Chanem, Nortonem i Danielsem, "bloopersy", trailery itp. Życzyłbym sobie żeby polskie wydania filmów z HK tak się prezentowały, bo tylko te nieliczne wyglądają podobnie. Szkoda, że Miejski Łowca nie ukazał się ostatecznie na naszym rynku dvd.

2

Odp: Wydania zagraniczne

Hong Kong Legends to nadal punkt odniesienia dla wszystkich wydań filmów hongkońskich, przez lata uzbierałem około połowy tej serii i mimo, że jakość obrazu/dźwięku nie zawsze powala, to lepszych dodatków się nie znajdzie. Ciężko uwierzyć, że HKL nie wydaje filmów już od ponad 6 lat.

Warto zwrócić też uwagę na serię Dragon Dynasty ze Stanów - początek mieli naprawdę świetny i starali się kontynuować dobre tradycje HKL, niestety później trafiło im się kilka bubli, poszli w taniochę i "gołe wydania" bez żadnych dodatków.

Oczywiście najlepiej byłoby ściągać wszystko prosto z Hongkongu, gdzie wybór jest nieporównywalnie większy, ale promocje cenowe zdarzają się tam raz na ruski rok, a jak już są to w porównaniu do, np. UK są śmiesznie słabe.

3

Panie Nakf, a masz może w swojej kolekcji Śmiertelny Pojedynek, bo wiem, że Hong Kong Legends wydało ten film. Bardzo mi się podobał, a u nas oczywiście ten produkt jest niedostępny. Tak z czystej ciekawości pytam. smile

4 Ostatnio edytowany przez Nakf (2014-02-16 16:00:02)

Śmiertelny pojedynek mam, ale nie z Hong Kong Legends, tylko francuski digipack HK Video. Kilka lat temu dostanie wersji HKL było piekielnie trudne, a że francuskie wydanie jest w zestawie z "Mieczem" i było w miarę tanie, to je wziąłem i jestem bardzo zadowolony (mimo, że nie ma nawet angielskich napisów i trzeba je za każdym razem załadować).

A tak w ogóle temu filmowi przydałby się osobny temat, zaraz to naprawię smile

5

U nas ten film chyba tylko dzięki emisji na TV4/TV6 był do obejrzenia.

6

wpadły mi w ręce trzy filmy z Chan'em wydane przez CineAsia i jestem zachwycona. Wydania są dwupłytowe, pełne making of'ów, wywiadów i innych perełek. Mam "Shaolin", "Little Big Solider" i "1911" i zapłaciłam ze nie naprawdę śmieszne pieniądze na ebay'u (w folii). Zerkam po necie co i jak CineAsia jeszcze wydała i oczka mi się świecą (*_*). Chyba wszystko co wydali jest napakowane dodatkami, dużo tytułów mają w wydaniach dwupłytowych... Tak. Takie wydania chcę mieć w swojej kolekcji.

7

Tak tylko podrzucę:
http://www.amazon.com/Dragon-Dynasty-Co … EAV8365AR8
Nie wiem jak ta strona oblicza koszt dostawy, ale znamienne jest to, że na niemieckim ten sam zestaw kosztuje ponad 30euro. No że jak to?! A niektóre boxy są naprawdę warte kupienia i nie tak przypadkowe jak nieraz się spotyka (tutaj na przykład same hity!).

http://s16.postimg.org/y6a8485v9/banner.jpg

8

Filmy dobre, ale samo wydanie już ze schyłkowej fazy Dragon Dynasty, gdy rzucili na rynek właśnie takie "składanki", niby w dobrej jakości, ale bez jakichkolwiek dodatków.
Amazon sporo liczy sobie za wysyłkę, taniej można ten box dostać tu:
https://www.wowhd.us/dragon-dynasty-col … 6019824712
Darmowa wysyłka do Polski i można płacić Paypalem.

Bardzo dobrym źródłem hongkońskich filmów jest taki brytyjski sklep z używanymi DVD, na amazonie UK nazywa się zoverstocks, a na ebayu musicmagpie (wcześniej estocks). Ostatnio kupiłem u nich już właściwie unikalny zestaw Heroic Trio + Executioners Johnniego To w ładnym digipacku. Niestety wyszukiwanie konkretnych tytułów to mrówcza robota, bo mają tych filmów dziesiątki tysięcy, które nie są w żaden sposób pokatalogowane. Trzeba mieć cierpliwość i trochę pokombinować, ale zdecydowanie warto smile