1

Temat: Xin Shao Lin Si (2011)

Kolejna odsłona Klasztoru Shaolin i można śmiało powiedzieć że jedna z lepszych, nie znajdziemy tutaj 30 metrowego latania czy zbędnego cukierkowania, spotkamy tutaj natomiast walkę i cierpienie, miłość i pogardę, wynoszenie na wyżyny i upadek na samo dno.

http://img855.imageshack.us/img855/1640/73517873.jpg

We wczesnych latach Republiki, Chiny pogrążone są w waśniach pomiędzy gubernatorami, którzy toczą ze sobą wojny, aby rozszerzyć swoją władzę. Odnoszący sukcesy na polach walki, młody i arogancki Hao Jie (Andy Lau) ośmiesza mistrzów z klasztoru Shaolin, pokonując jednego z nich w pojedynku. Jednak jego chwała zostaje szybko przemieniona w upadek. Zostaje zdradzony przez swojego wiernego kompana Huo Lunga a jego rodzina zostaje zabita przez jednego z gubernatorów. Hao Jie znajduje schronienie u mnichów. Uczy się od nich ich stylu sztuki wojennej oraz zaczyna odnajdywać wewnętrzny spokój. Widząc rosnący niepokój cywilów oraz cierpienie ludzi, Hao i mistrzowie z klasztoru postanawiają przeciwstawić się atakującym gubernatorom.

A Jackie smile Jackie jako kucharz nie do przebicia, trudno go nie dostrzec:)

trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=aJryIhk3M3A

2

Odp: Xin Shao Lin Si (2011)

Mam pytanie: Jackie Chan gra jakąś ważniejszą rolę, czy pojawia się aby na chwilę?

3

Odp: Xin Shao Lin Si (2011)

Jest kilka postaci ważniejszych, ale występ Chana jest jak zwykle zauważalny. Uważam, że wnosi sporo do filmu. Jeśli np. zastanawiasz sie czy obejrzeć ten film tylko ze względu na Jackiego to śmiało możesz tak zrobić.

4

Odp: Xin Shao Lin Si (2011)

Przepiękny film.Świetne efekty specjalne i choreografia walk
Oglądałem dzisiaj.
Na filmwebie ocena 10/10