Temat: Close Encounters of the Spooky Kind ( 1980 )

http://toxic-graveyard.com/wp-content/uploads/closeencountersofthespogn8.jpg

Sammo Hung jako główny aktor tej fantasy- komedii pomieszanej z kung-fu. Ta scena Sammo walczącego z zombie sterowanego przez czarownika zawsze mnie rozbawia. Pomysł by zombie się poruszał jak mistrz sztuk walki mimowolnie wywołuje uśmiech.


http://www.youtube.com/watch?v=neTcTIppejM

Film zapewne do dostania w UK legalnymi środkami bo u nas pewnie nie. A to tytuł nie odbiegający poziomem od choćby "Kondorów Wschodu".

2

Odp: Close Encounters of the Spooky Kind ( 1980 )

Przyjemne kino, chociaż dla przeciętnego widza wiele szczegółów i scen pewnie będzie kompletnie niezrozumiałych, bo film praktycznie bez przerwy czerpie z chińskiego folkloru, np. gdy Sammo obiera jabłko albo wrzuca kurze jaja do trumny, nie jest to wymysł scenarzystów, ale bezpośrednie nawiązanie do chińskich legend i przesądów. W innej scenie Sammo zostaje opętany przez Małpiego Króla, a jego przeciwnik przez Na Cha - dwa chińskie bóstwa znane każdemu Chińczykowi od dziecka.

Fabuła filmu jest ledwie nakreślona, żona głównego bohatera ma romans z jego szefem i oboje postanawiąją się go pozbyć za pomocą taoistycznej magii, czyli w sumie nic szczególnego. Za to walki są pierwszorzędne, jak wspomniany pojedynek Sammo z zombie i cała końcowa rozwałka, slapstickowe momenty też są fajne, tylko ostatnia scena jest ... niesmaczna i śmieszna zarazem. Pomimo całego folkloru obecnego w filmie to końcówka jest w nim najdziwniejsza tongue

3

Odp: Close Encounters of the Spooky Kind ( 1980 )

Teraz na cda można to obejrzeć. wink

4

Odp: Close Encounters of the Spooky Kind ( 1980 )

No widzę panie Joe, że wrzuciłeś pare niezłych klasyków. Będzie co oglądać! big_smile

5

Odp: Close Encounters of the Spooky Kind ( 1980 )

Od Was też chętnie bym coś zobaczył.