1 Ostatnio edytowany przez ltr. (2018-04-07 11:34:39)

Temat: Książka "Walcząc z myślami: Aforyzmy Bruce'a Lee w życiu codziennym"

https://img.webme.com/pic/b/bruceleex/P10506041.jpg

Witam forumowiczów. Dawno na forum się nie udzielałem, każdy ucichł, więc dzisiaj wniosę coś od siebie. Wątkiem tematu jest prezentacja unikatowej książki „Walcząc z myślami: Aforyzmy Bruce’a Lee w życiu codziennym.”

Wstępem tejże treści tylko napomknę, że Bruce studiował na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Waszyngtona, z których następnie zrezygnował na rzecz ślubu i szkoły w Oakland... i nie ograniczał się do żadnej konkretnej kultury czy epoki filozoficznej. Studiował i analizował tematykę zachodniego, wschodniego, starożytnego czy współczesnego nurtu filozofii, które przyczyniły się do jego osobistego rozwoju i mamy jego słowa zebrane wszystkie oto w tej książce. Centralnym punktem jest duchowe wyzwolenie dzięki głębszemu poznaniu samego siebie.

Główną osobą, która przyczyniła się do zbioru tych sentencji była żona Bruce’a Lee, Linda Lee Cadwell. Osoba, która współtworzyła tę książkę jest John Little - persona, która jest biografem życiorysu samego Lee i jest On uważany za jeden z największych autorytetów wśród znawców jego życia i Jeet Kune Do. Tak szczerze to jest ten Pan moim głównym źródłem informacji o mistrzu, od zawsze. Prawdopodobnie oglądałeś dokument „Droga Wojownika”, hm? To jego dzieło. Pewnie nasuwa Ci się myśl, skąd pozyskali te wszystkie dewizy? Otóż wiele z tych aforyzmów było wynikiem rozmyślań dotyczących korespondencji listownej, pochodziły z licznych dyskusji, które Lee prowadził z przyjaciółmi oraz wywiadom udzielonym dziennikarzom. Inne zawarte myśli to założenia, które Lee najprawdopodoniej był skłonny formułować w celu wykorzystywania ich w przyszłości lub które po prostu pojawiły się w jego głowie pod wpływem impulsu i zostały zanotowane, zanim uciekły jego uwadze. Jeszcze inne pochodziły z marginesów książek, które z zapartej tchem czytał – te uwagi były wynikiem „walki z myślami”, które przenikały go w czasie, gdy dogłębnie studiował punkt widzenia wybranych przez siebie pisarzy i filozofów.

Treść została podzielona na osiem części, 72 obszary tematyczne i składa się z 825 aforyzmów. Jak to ujął przedmówca w owej książce - „Jako czytelnik przekonasz się, że Bruce Lee nie przygotowywał uczty złożonej z przystępnych odpowiedzi gotowych do skonsumowania, ale raczej wskazał składniki, z których każdy może taką ucztę wyprawić dla siebie.”

Jeśli masz zamiar zdobyć tę książkę i ją przeczytać, zatem pamiętaj słowa, które Lee często mawiał: „Nauczyciel nigdy nie jest powiernikiem prawdy; jest przewodnikiem wskazującym drogę do prawdy, którą każdy uczeń musi samodzielnie odnaleźć.” Wielu fanów, z którymi rozmawiałem bądź pisałem twierdziło wówczas - „Bruce Lee zmienił moje życie i sposób myślenia,” czy „rzucał nowe światło na granice ludzkich możliwości.” Innymi słowy możliwe, że ta pozycja okaże się wyjątkowa dla Ciebie. wink W gruncie rzeczy masz przed sobą głęboką myśl filozoficzną będącą owocem życia, która trwała zaledwie 32 lata - czyli całe jego życie. To co w tym tytule chce Mały Smok Tobie przekazać, musi być poddane Twojej indywidualnej interpretacji i wyłącznie od Ciebie zależy, co z tym uczynisz.

Mam nadzieję, że dzięki tej lekturze poznasz lepiej legendarną już dziś postać, od strony mentalnej i duchowej. Życzę wszystkim, aby odkrywali świat oczyma Bruce’a Lee, tak jak ja, od małego gówniarza, kiedy to podjarałem się produkcją „Wejście Smoka” i tak jest życiowym bodźcem do dziś. Czytając tę lekturę poznasz przekrój życia tego Pana w postaci jego bogatych słów. Mam nadzieję, że ten krótki opis stanie się natchnieniem i inspiracją do tego, aby zjednać sobie ją do przeczytania, po której uważam, że wywrze na Tobie wpływ, dzięki czemu trapiące nas kwestie w życiu codziennym będziemy mogli odnieść do życia osoby, która wiodła je świadomie.

Dodatkowym smaczkiem jest to, że w perspektywie lat wydano kasetę audio, lecz w polskim tłumaczeniu o niej po prostu ZAPOMNIJ!

Dostępność:
Wydawnictwem tej książki w języku polskim jest Helion. Została ona wydana w 2010 roku. Wtedy właśnie natychmiast ją zakupiłem. Nakład nie jest mi znany, lecz jestem  pewien, że był on skromny ze względu na szybkie rozejście się tej książki w sprzedaży ogólnej znanych sklepów czy oficjalnego dystrybutora. Aby ją nabyć jedyną opcją jest regularne wypatrywanie aukcji internetowych. Wczoraj zakończyła się aukcja na Allegro i została wylicytowana za kwotę ponad 200-stu złotych. wink Dostałem kilkanaście e-maili z zapytaniem o jej posiadanie lub namiar na kupno. Niektórzy proponowali kwoty kuszące mnie do sprzedaży a inny chcieli wypożyczyć odpłatnie lub zakupić sam skan.

To chyba wszystko, z czym chciałem się z Wami podzielić. Pytania? Mile widziane, jak i dyskusja użytkowników, którzy ją posiadają. Jeśli chciałbyś zobaczyć spis treści służę pomocą.

Dziękuję za uwagę. Ltr. vel Wklejacz. wink