Temat: Różowa Pantera

Nie mam na myśli głupkowatych prequeli z Martinem, ale jedną z najzabawniejszych serii filmowych z Peterem Sellersem w roli głównej. W pierwszej części pojawia się on tylko w postaci epizodycznej i mimo, że film jest świetny to nie dorównuje kolejnym częścią gdzie z francuskiego inspektora zrobiono postać pierwszoplanową. Potem mamy Różowa Pantera: Strzał w ciemności, Powrót Różowej Pantery, najzabawniejszy film Różowa Pantera kontratakuje i Zemstę Różowej Pantery. Wszystkie te filmy przepełnione są brytyjskim humorem. Najlepsze są chyba pojedynki z Kato, który miał atakować Inspektora Closeau w najmniej spodziewanym momencie. Tu macie jeden z nich: http://www.youtube.com/watch?v=IA8QrOAghZ0
Po śmierci Sellersa powstały jeszcze trzy filmy z cyklu: Ślad Różowej Pantery, który jest kiepski ale warto go obejrzeć ponieważ wykorzystano w nim fragmenty, które nie znalazły się w poprzednich filmach, Klątwa Różowej Pantery-jest parę śmiesznych scen, ale to już nie to samo i totalnie beznadziejny Syn różowej pantery, którego jedynym plusem jest możliwość zobaczenia bohaterów z wcześniejszych filmów po latach.
Jest jeszcze amerykanski Inspektor Closeau z '68 roku gdzie w postać inspektora wcielił się Alan Arkin. Film powstał dlatego, że Sellers nie chciał wcielać się znów w głupkowatego inspektora, ale po kilku latach i tak to zrobił.