Hong Kong Cinema
newsyarchiwumforumo serwisieredakcjarecenzje
Operacja Kondor: Zbroja Boga 2 (1990)
Tytuł oryginalny: Armour of God II: Operation Condor
Inne tytuły: Operacja Kondor / Zbroja Boga 2: Operacja Kondor / Zbroja Boga 2

Rok produkcji: 1990
Reżyseria: Jackie Chan
Scenariusz: Jackie Chan i Edward Tang

Udział biorą:
Jackie Chan jako Jackie Kondor (Asian Hawk ?)
Carol Do Do Cheng jako Ada
Eva Cobo jako Elsa
Shoko Ikeda jako Momoko
Aldo Sambrell jako Adolf

OPIS:
Jackie Kondor jest poszukiwaczem różnych artefaktów. Duke Scarpio prosi go o pomoc - podczas II wojny światowej Niemcy zrabowali i ukryli na pustyni złoto z krajów europejskich, a ONZ poprosiło Scarpio, żeby znalazł kogoś, kto potrafiłby je odzyskać. Kondor się zgadza, bo obiecano mu wysokie wynagrodzenie. Dołącza do niego specjalistka od pustyni, Chinka Ada. Po drodze zabierają Japonkę Mamoko, która także chce dostać się na pustynię, oraz Elsę, córkę niemieckiego oficera, który ukrył złoto.

OPINIA:
Kozak! Jako że nie wiem od czego zacząć, to powiem, że to jeden z najciekawszych filmów Jackie Chana. Za największy plus można uznać ciekawą tematykę - zupełnie inną niż w poprzednich filmach. Chan chyba na pustyni wcześniej nie był. Naprawdę świetne zdjęcia i lokacje robią wrażenie. Piękne plenery i odpowiednio dopasowana, również bardzo dobra muzyka sprawiają, że film ma niesamowity klimat. Już dla tych walorów warto go obejrzeć. Walk jest niezliczona ilość i stoją na bardzo wysokim poziomie. Jest też dużo scen kaskaderskich np. pościg za uciekającym na motorze Chanie. Humor również na wysokim poziomie. Jest parę nudnych momentów, ale bardzo nie przeszkadzają. Aktorzy spisali się nieźle, choć i tak wybija się Chan - i jak w "City Hunterze" pokazuje swój talent komediowy. Warto zapoznać się z "Operacją Kondor" - to kino przygodowe na wysokim poziomie.

OCENA: 7,5/10

DOSTĘPNOŚĆ:
Film wyszedł na kasetach video od NVC, oficjalnego wydania DVD nie ma. Ukazało się tylko gazetowe wydanie w kartoniku od NAJ. Film był kiedyś w TVP w wersji z oryginalnym dźwiękiem i w formacie obrazu 16:9.

Dodano: 03 maja 2012 [23:56]   Autor: Goro Gondo
WASZYM ZDANIEM
Popularność: 208 wyświetleń
Ocena: 3 (268 głosów)
Zagłosuj:
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby pisać komentarze.
Jeśli nie masz jeszcze konta, poświęć 30 sekund i zarejestruj się.