Hong Kong Cinema
newsyarchiwumforumo serwisieredakcjarecenzje
Policyjna opowieść (1985)
Tytuł oryginalny: Police Story
Rok produkcji: 1985

Reżysera: Jackie Chan
Scenariusz: Jackie Chan

Udział biorą:
Jackie Chan jako Ka Kui
Brigitte Lin jako Selina
Meggie Cheung jako May
Charlie Cho jako Chu Tao
Mars Kim i Bill Tung jako wujek Bill

OPIS:
Ka Kui jest policjantem w Hong Kongu. Jest pełen werwy i tryska pozytywną energią. Dostaje do wykonania zadanie - wraz z zespołem musi złapać handlarza narkotykami. Przestępca podstępem porywa autobus i zaczyna uciekać, jednak brawurowa akcja policjanta kończy się aresztowaniem handlarza. Jego sekretarka ma zeznawać w procesie, jest kluczowym świadkiem, a Ka Kui ma jej pilnować. Dziewczyna jednak ucieka, a przestępca dzięki świetnemu adwokatowi i nieskutecznemu prawu wychodzi na wolność. Planuje intrygę, w wyniku której policjant zostaje wrobiony w morderstwo. Podczas próby aresztowania Ka Kui ucieka - ma zamiar oczyścić się z fałszywych zarzutów i wsadzić zbrodniarza za kratki.

OPINIA:
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych filmów Jackie Chana po "Projekcie A" i "Pijanym Mistrzu". Film łączy elementy komediowe z kinem akcji. Od razu jednak powiem, że według mnie wstawek komediowych jest stanowczo za dużo - powinno być bardziej poważnie jak w "Police Story part II" i "Police Story 3: SuperCop". Aktorstwo jest bardzo dobre, choć Jackie Chan ma na koncie lepsze popisy komediowe np. w "City Hunterze". Akcji jest dość sporo - np. pościg samochodowy, rozwałka wioski biedaków lub finał w centrum handlowym. Wiele jest również walk - i są naprawdę nieźle zagrane. Sceny kaskaderskie naprawdę solidne (słynny zjazd po rurze to majstersztyk). Jest tylko jedna dłużyzna gdzieś przed połową, ale ogólnie film na duży plus.

OCENA: 7/10

DOSTĘPNOŚĆ:
Na kasetach od NVC został wydany jako "Historia policyjna" i wyszedł w pakiecie Police Story I-III na DVD od Epelopl. Na TV4, Polsacie i TV PULS leciał w formacie obrazu 4:3.

Dodano: 04 maja 2012 [0:36]   Autor: Goro Gondo
WASZYM ZDANIEM
Popularność: 187 wyświetleń
Ocena: 3 (241 głosów)
Zagłosuj:
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby pisać komentarze.
Jeśli nie masz jeszcze konta, poświęć 30 sekund i zarejestruj się.