Hong Kong Cinema
newsyarchiwumforumo serwisieredakcjarecenzje
Policyjna opowieść 2 (1987)
Tytuł oryginalny: Police Story part II
Rok produkcji: 1987

Reżyseria: Jackie Chan
Scenariusz: Jackie Chan

Udział biorą:
Jackie Chan jako Ka Kui
Meggie Cheung jako May
Bill Tung jako wujek Bill
Benny Lai jako niemowa

OPIS:
Z więzienia wychodzi Chu Tao, handlarz narkotyków, którego w poprzedniej części aresztował policjant Ka Kui. Przestępcy zostały trzy miesiące życia, więc został zwolniony warunkowo. Uprzykrza życia Ka Kuia, ten jednak nie siedzi bezczynnie i ponownie daje popalić Tao i jego zbirom. Kapitan policji nie jest zadowolony ze swojego podwładnego i chce go ukarać, ale policjant rezygnuje z pracy. Postanawia odpocząć i zająć się swoją dziewczyną. Ich sielanka nie trwa jednak długo, gdyż Hong Kong zaczyna terroryzować gang podkładający bomby. Ka Kui wraca do policji, by powstrzymać zamachowców. Ci jednak porywają dziewczynę bohatera i zmuszają go, by dostarczył im przygotowany okup. Ka Kui dzięki sprytowi wymyka się bandytom i wyrusza, by odbić swoją dziewczynę, a ich na dobre posłać do pudła.

OPINIA:
Film jeszcze lepszy niż część pierwsza! Fabuła bardziej przemyślana i poważna - jest to klasyczne kino sensacyjne. Zaczyna się od znakomitych flashbacków z części pierwszej, potem następuje również dokończenie wątków z "jedynki", po czym rozpoczyna się właściwa akcja. Walk jest nieco mniej, bo to kino policyjne, ale zdarzają się takie, np. na placu zabaw, które zostaną w pamięci na długo. Humor też mocno ograniczono, co jednak tym razem nie przeszkadza, a przemawia na korzyść produkcji. Muzyka jest świetna, jak zwykle z resztą. Aktorstwo również bardzo dobre, prym wiodą Jackie Chan i Meggie Cheung, ale i role drugoplanowe są bardzo dobrze zagrane. Scen kaskaderskich jest wiele, np. słynne przeskakiwanie z dachu samochodów, i robią niesamowite wrażenie. Żelazny klasyk.

OCENA: 7,5/10

DOSTĘPNOŚĆ:
Film wyszedł na kasetach VHS od NVC jako "Historia policyjna 2". Na DVD wydany również przez Epelpol. Nadawany był w Polsacie, TV4 i w TV PULS w formacie obrazu 4:3.

Dodano: 05 maja 2012 [17:13]   Autor: Goro Gondo
WASZYM ZDANIEM
Popularność: 170 wyświetleń
Ocena: 3 (219 głosów)
Zagłosuj:
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby pisać komentarze.
Jeśli nie masz jeszcze konta, poświęć 30 sekund i zarejestruj się.