Hong Kong Cinema
newsyarchiwumforumo serwisieredakcjarecenzje
Policyjna opowieść 3: Superglina (1992)
Tytuł oryginlany: Police Story 3 SuperCop
Rok produkcji: 1992

Reżyseria: Stanley Tong
Scenariusz: Edward Tang, Ma Fibe, Yee Lee Wai

Udział biorą:
Jackie Chan jako Jackie Chan Ka Kui
Michelle Yeoh jako Jessica Yang
Yuen Wah jako Czarna Pantera
Kenneth Tsang jako Khun Chaibat
Bill Tung jako wujek Bill

OPIS:
Policjant Ka Kui jest najlepszym gliniarzem w Hong Kongu. Zostaje wybrany do wykonania niebezpiecznej misji. Do pomocy dostaje młodą policjantkę - razem muszą wyciągnąć z zagranicznego więzienia gangstera, Czarną Panterę, i zdobyć jego zaufanie, a następnie odbić żonę jego brata z więzienia w Malezji. Niestety, gdy policjantowi udaje się zaprzyjaźnić z Czarną Panterą, zostaje zdemaskowany. Po raz kolejny musi ratować siebie i swoją dziewczynę, która ponownie zostaje porwana, a także nową koleżankę po fachu.

OPINIA:
Kino przygodowo-sensacyjne. Trzecia część "Policyjnej opowieści" jest typowym filmem akcji - dużo strzelanin i akcji, mało walk i humoru. "Trójka" jest już nieco gorsza niż dwie pierwsze części, jednak gorsza - nie znaczy zła. Akcji jest naprawdę dużo, pojawia się nawet klasyczna strzelanina wśród handlarzy. Humor został wprawdzie ograniczony, ale zdarzają się zabawne sceny. Sztuczki kaskaderskie robią piorunujące wrażenie, np. gdy Jackie leci na drabince podczepionej do helikoptera albo Michelle Yeoh skacze motorem na pociąg. Fabuła jest dość ciekawa, nie ma błędów czy nielogiczności. Plenery, lokacje, zdjęcia - świetne. Walk jest mało, ale gdy są, mają naprawdę świetną choreografię. Klasyka.

OCENA: 7.5/10

DOSTĘPNOŚĆ:
Nie wiadomo, czy film wyszedł na VHS. Na DVD wydany został w zestawie "Police Story I-III" - bardzo słabym wydaniu, należy dodać. Swego czasu emitowany w Polsacie i TV 4. Ponadto nadawany był w TVP 2 w świetnej kopii 16:9 w oryginalnej wersji, gdzie lektorem był Marek Ciunel.

Dodano: 05 maja 2012 [17:25]   Autor: Goro Gondo
WASZYM ZDANIEM
Popularność: 219 wyświetleń
Ocena: 3 (236 głosów)
Zagłosuj:
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby pisać komentarze.
Jeśli nie masz jeszcze konta, poświęć 30 sekund i zarejestruj się.