Hong Kong Cinema
newsyarchiwumforumo serwisieredakcjarecenzje
Projekt A 2 (1987)
Tytuł oryginalny: Project A Part II
Rok produkcji: 1987

Reżyseria: Jackie Chan
Scenariusz: Jackie Chan

Udział biorą:
Jackie Chan jako Dragon Ma
Meggie Cheung jako Yesan
Bill Tung jako Komisarz policji
Rosamund Kwan jako panna Pak
Regina Kent jako Regina
Oraz Mars jako przyjaciel Dragona Ma

OPIS:
W Hong Kongu bardzo źle się dzieje, korupcja paraliżuje całą policję. Dragon Ma dostaje przeniesienie - w nowym miejscu nie wie, komu ufać. Każdy może mieć powiązania z gangiem. Przyłącza się grupy, która ma na celu zrobienie porządku z wszystkimi niegodziwcami. Dragon Ma będzie musiał stoczyć niejedną walkę i ustrzec się od niejednej zasadzki.

OPINIA:
Mając w pamięci udaną "jedynkę", również po drugiej części spodziewałem się czegoś wspaniałego, ale niestety zawiodłem się dość mocno. Film zaczyna się retrospekcjami z "jedynki" - budzą one nadzieję na udaną kontynuację, jednak już 15 minut później nadchodzi wielki zawód. Film jest strasznie chaotyczny i dość nudny, niewiele w nim akcji. Mamy gdzieś na początku walkę na komisariacie, potem na ulicy i do samej końcówki tyle, choć fakt - sceny z finału czy tuż przed nim są świetne. Na duży plus jednak zaliczyć można klimat, wrażenie osaczenia i zawiłą intrygę. Aktorstwo dość przekonujące, nawet niezłe. Efekty specjalne nie są tak dobre jak w "Projekcie A", tam wszystko działo się na rozległym planie, za dnia - na ulicach czy nawet na statkach i wyspie. W "dwójce" cała akcja toczy się głównie w nocy, za wyjątkiem finału - w wąskich uliczkach lub wnętrzach. Średnio, wielki potencjał został zmarnowany.

OCENA: 5/10

DOSTĘPNOŚĆ:
Nie wiadomo, czy film wyszedł na VHS. Na DVD wydany przez Epelpol. Można było go obejrzeć w TV PULS we wspaniałej oryginalnej, kinowej wersji.

Dodano: 05 maja 2012 [17:40]   Autor: Goro Gondo
WASZYM ZDANIEM
Popularność: 195 wyświetleń
Ocena: 3 (229 głosów)
Zagłosuj:
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby pisać komentarze.
Jeśli nie masz jeszcze konta, poświęć 30 sekund i zarejestruj się.