Hong Kong Cinema
newsyarchiwumforumo serwisieredakcjarecenzje
Serce smoka (1985)
Tytuł oryginalny: Heart of Dragon
Rok produkcji: 1985

Reżyseria: Sammo Hung
Scenariusz: Barry Wong
Opracowanie scen walk: Yuen Biao, Yuen Wah i Mang Hoi

Udział biorą:
Jackie Chan jako Tat Fung
Sammo Hung jako Chubby / Dzieciuch
Emily Chu jako Jenny
Mang Hoi jako Ian

OPIS:
Tat jest policjantem, mieszka ze swoim niedorozwiniętym bratem Chubby'm. Przed laty musiał zrezygnować z marzeń, by zaopiekować się Chubby'm. Gdy Tat jest w pracy, jego brat całymi dniami bawi się ze swoimi kolegami na ulicach. Czasem sprowadza na siebie kłopoty, z których Tat zawsze musi go wyciągać. W trakcie policyjnej akcji jeden z przestępców ucieka ze zrabowanym łupem, w tym czasie Chubby i jego przyjaciele bawią się w policjantów, a bandzior naprawdę bierze chłopaka za glinę. Porzuca łup i ucieka, a chłopcy zakopują walizkę, żeby nic się nie wydało. Gdy przywódca gangu dowiaduje się o tym, porywa Chubby'ego. Bandyci, pod groźbą zabicia jego brata, zakazują Tatowi powiadamiania policji. Ten więc zabiera ze sobą najlepszych przyjaciół i idzie rozprawić się z przestępcami.

OPINIA:
Historia opowiedziana w filmie wciąga, fabuła ciekawa i dość oryginalna. Film w wielu momentach chwyta za serce, podczas rozmowy, a raczej kłótni Tata z Chubby'm, może nawet wywołać łzy. Akcji jest mniej niż w innych filmach Chana czy Sammo, ale końcówka to naprawdę wspaniały popis umiejętności walki i kaskaderki. Scen humorystycznych jest również mało, gdyż historia ukazana została w formie dramatu sensacyjnego. Muzyka jest dobra, klimat też, czyli oba na plus. Niestety, Sammo Hung, a tym bardziej Jackie Chan, nie pasują absolutnie do takich ról. Nie mówię, że grają źle - bo nieźle im idzie - ale trudno się ogląda takich jajcarzy w dramacie. Mimo że film w kilku momentach przynudza, daje się go obejrzeć bez większych oporów.

OCENA: 5,5/10

DOSTĘPNOŚĆ:
W Polsce film nie wyszedł na DVD. Nie wiadomo, czy ukazał się na VHS. Można go spotkać w TV 4, gdzie nadawany jest w formacie 16:9 w wersji HK z dubbingiem amerykańskim.

Dodano: 05 maja 2012 [18:45]   Autor: Goro Gondo
WASZYM ZDANIEM
Popularność: 198 wyświetleń
Ocena: 3 (221 głosów)
Zagłosuj:
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby pisać komentarze.
Jeśli nie masz jeszcze konta, poświęć 30 sekund i zarejestruj się.