Hong Kong Cinema
newsyarchiwumforumo serwisieredakcjarecenzje
Siedem Pięści (1978)
Tytuł oryginalny: Spirytual Kung Fu
Rok produkcji: 1978

Reżyseria: Lo Wie
Scenariusz: Pai Lei

Udział biorą:
Jackie Chan jako Yi Lang
Kao Kuang
Dean Shek
James Tien
Wang Yao
Biao Yuen (nie wymieniony w napisach)

OPIS:
Ze świątyni Shaolin zostaje skradziona tajemna księga siedmiu pięści. Opisuje ona styl walki, który ze względu na swoją niezwykłą brutalność dawno temu został zakazany. Po tym wydarzeniu w świątyni pojawiają się duchy. Jedynie wesołek Yi-Lang się ich nie obawia i stawia im czoła. W uznaniu za jego odwagę nietypowi sprzymierzeńcy uczą Yi-Langa równie śmiertelnego stylu pięciu pięści. Z każdym kolejnym treningiem chłopak staje się coraz potężniejszy. W tym samym czasie jednak dzieją się też podejrzane rzeczy - wielu mistrzów ginie, zamordowanych prawdopodobnie stylem siedmiu pięści. Jedynym, który może powstrzymać zabójcę, jest Yi-Lang.

OPINIA:
Myślałem, że film będzie poważniejszy i... nagle te duchy. Wiedziałem o nich, ale myślałem, że cały czas będą nakładane (przezroczyste) - a jednak były też grane "na żywo". Mi osobiście to nie przeszkadza, ale innych skutecznie może zniechęcić. Film ma chwilami fajny klimat. W wielu miejscach śmieszy, nawet głupotą. :-) Walki są świetne, szczególnie na końcu. Jackie Chan znów udowadnia, że jest świetnym aktorem komediowym. Kilka nudnych momentów również się trafi, mimo to film zapamiętałem pozytywnie - w odróżnieniu od "Mistrza Jiang", którego źle wspominam. "Siedem pięści" to raczej ponadprzeciętna produkcja, z którą nawet warto się zapoznać (oczywiście, jeśli nie ma się nic przeciw duchom w rajtuzach i czerwonych perukach).

OCENA: 6/10

DOSTĘPNOŚĆ:
Nie wiadomo, czy wyszedł na VHS. Istnieje polskie wydanie DVD. Film można też było obejrzeć w TV 4 w wersji z obrazem 4:3.

Dodano: 05 maja 2012 [19:05]   Autor: Goro Gondo
WASZYM ZDANIEM
Popularność: 215 wyświetleń
Ocena: 3 (236 głosów)
Zagłosuj:
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby pisać komentarze.
Jeśli nie masz jeszcze konta, poświęć 30 sekund i zarejestruj się.