Hong Kong Cinema
newsyarchiwumforumo serwisieredakcjarecenzje
Wspaniały (1999)
Tytuł oryginalny: Goregeous
Rok produkcji: 1999

Reżyseria: Vincent Kok
Scenariusz: Jackie Cha, Vincent Kok i Yiu Fai Lo

Udział biorą:
Jackie Chan jako C.N Chan
Shu Qi jako Bu
Tony Leung jako Albert
Brad Allan jako Alan

OPIS:
Bu to dziewczyna mieszkająca w rybackiej wiosce w Tajwanie. Pewnego dnia znajduje romantyczny list w butelce. Adresat mieszka w Hong Kongu. Zauroczona dziewczyna wyrusza w podróż. Na miejscu okazuje się, że tajemniczy adresat jest gejem. Chcąc jakoś wynagrodzić Bu nieporozumienie, proponuje jej podróż jachtem. Podczas wycieczki dziewczyna wypływa motorówką, gdy zauważa, że na statku w pobliżu trwa walka kilku mężczyzn. Jeden z nich wpada do wody. Bu zabiera go na motorówkę. Rozbijają się na małej wysepce. Uratowany mężczyzna to C.N Chan, milioner, który dorobił się majątku na śmieciach. Ci, którzy go ścigali, to zbiry nasłane przez konkurencję. Bu zaprzyjaźnia się z C.Nem, spędzają dużo czasu razem. Jednak konkurencja nie śpi - wynajmuje mistrza Kung fu zza granicy, który ma stanąć do walki z Chanem i go upokorzyć.

OPINIA:
Film trzeba traktować z bardzo mocnym przymrużeniem oka. Jest to komedia romantyczna utrzymana w nieco komiksowym stylu. Za największy plus tej produkcji można uznać to, że nie jest przesłodzona jak hollywoodzkie obrazy tego typu. Nie jest też schematyczna, choć oczywiście przewidywalna. Humoru jest dość sporo, może nie najwyższych lotów, mimo to czasem pojawia się "banan" na twarzy. Ilość walk ograniczono, ale są dwie świetne - finalna i ta w połowie, gdzie Chan przegrywa. Oczywiście zostały trochę podrasowane, żeby pasowały do komiksowego stylu. Są też wspaniałe sceny treningu Chana w osobistej siłowni. Produkcja nie nudzi w ogóle, lokacje są fajne, muzyka wpada w ucho i da się zanucić ją po skończeniu się filmu. "Wspaniałego" ogląda się bardzo przyjemnie, mimo nieciekawej tematyki.

OCENA: 7/10

DOSTĘPNOŚĆ:
Film podobno wyszedł na VHS, ukazał się też na DVD. Często można go oglądać w Polsacie, a kiedyś ponobno był nadawany w TVP.

Dodano: 05 maja 2012 [19:47]   Autor: Goro Gondo
WASZYM ZDANIEM
Popularność: 193 wyświetleń
Ocena: 3 (224 głosów)
Zagłosuj:
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby pisać komentarze.
Jeśli nie masz jeszcze konta, poświęć 30 sekund i zarejestruj się.