Hong Kong Cinema
newsyarchiwumforumo serwisieredakcjarecenzje
Nowa policyjna opowieść (2004)
Tytuł oryginalny: New Police Story
Rok produkcji: 2004

Reżyseria: Benny Chan
Scenariusz: Alan Yuen

Udział biorą:
Jackie Chan jako Inspektor Wing
Nicholas Tse jako Cheng Siu-fung
Charlene Choi jako Sa Sa

OPIS:
Inspektor Wing jest wiecznie zapijaczonym, zniszczonym przeszłością wrakiem człowieka. Na ulicy znajduje go detektyw PC1667. Cofamy się rok wstecz... Gang miłośników sportów ekstremalnych dokonuje napadu na bank, potem zabijają wielu policjantów i dokonują licznych zniszczeń. Schwytania bandytów podejmuje się inspektor Wing, jednak wraz ze swoim oddziałem wpada w pułapkę. Gangsterzy bez najmniejszego problemu wybijają oddział do nogi. Jedynie inspektorowi udaje się przeżyć. Załamuje się. PC1667 stara się namówić Winga do powrotu do sprawy. Ten początkowo nie chce o tym słyszeć, wkrótce jednak przełamuje się...

OPINIA:
Film na pewno lepszy niż amerykańskie produkcje z Chanem z tego okresu - też jednak nie jest doskonały. Głownych parę mankamentów to niezbyt interesujące czarne charaktery, ich nieprzekonywująca gra, fatalne kostiumy i wiek - są zbyt młodzi. Banda szczeniaków terroryzuje cały kraj. Za dużo komputerowych wybuchów - lepiej, żeby ich nie było wcale, niż by miały być cyfrowe. I linki - choć choreografia walk jest wspaniała, to jednak bijatyki nieco podrasowano. Nie mam pewności, nie chcę bezpodstawnie oskarżać, ale wszystko wskazuje na linki. Przy napisach końcowych pokazano parę nieudanych scen i tam też te linki widać. I jeszcze jedno moje uprzedzenie - stroje i fryzury młodzieży w tym filmie mnie przerażają. Aktorstwo jest średnie, a chwilami wręcz słabe (oprócz dwóch głównych ról, wiadomo). Poza tym produkcja jest naprawdę bardzo ciekawa. Dużo jest wszelkiego rodzaju akcji - nie da się nudzić. Muzyka - bardzo dobra. Film jest świetnym przykładem dramatu policyjnego, humoru nie uświadczymy prawie wcale. Ogólna ocena: nieco powyżej przeciętnej, chociaż dziś już nawet takich filmów się nie kręci.

OCENA: 5,5/10

DOSTĘPNOŚĆ:
Na kasetach film chyba nie ukazał się. Na DVD wydany przez SPI. Kiedyś nadawany był w TVP oraz w TVN w oryginalnej wersji 16:9.

Dodano: 08 maja 2012 [15:57]   Autor: Goro Gondo
WASZYM ZDANIEM
Popularność: 216 wyświetleń
Ocena: 3 (235 głosów)
Zagłosuj:
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby pisać komentarze.
Jeśli nie masz jeszcze konta, poświęć 30 sekund i zarejestruj się.