Hong Kong Cinema
newsyarchiwumforumo serwisieredakcjarecenzje
Miejski Łowca (1993)
Tytuł oryginalny: City Hunter
Rok produkcji: 1993

Reżyseria: Wong Jing
Scenariusz: Wong Jing, na podstawie komiksu Tsukasa Hojo pod tym samym tytułem

Udział biorą:
Jackie Chan jako Ryo Saeba/Miejski Łowca
Yoey Wong jako Kaori Makimura
Chingmy Yau jako Saeko
Richard Norton jako MacDonald
Gary Daniels jako Kim
Kumiko Goto jako Kyioko

OPIS:
Ryo Saeba to prywatny detektyw, znany jak Miejski Łowca. Od magnata prasowego dostaje nowe zadanie - ma odnaleźć jego córkę Kiyoko. W tym czasie partnerka łowcy, Kaori, obraża się i opuszcza go, więc ten musi działać sam. Podążając śladem Kiyoko, trafia na luksusowy liniowiec. Niestety, jedzie na gapę, więc musi się kryć. Na pokładzie spotyka Kaori i jej kuzyna, ale dziewczyna nadal się gniewa. Saeba zauroczony statkiem - pełno pięknych dziewczyn, na punkcie których łowca ma bzika i wspaniałe widoki. Gdy zadanie Saeby jest prawie wykonane, liniowiec staje się celem grupy terrorystów pod wodzą MacDonalda. Miejski Łowca wraz z grupą dziewczyn chcą przeszkodzić bandytom.

OPINIA:
Długo obawiałem się obejrzeć ten film - myślałem, że jego wykonanie nie spodoba mi się. Teraz wiem, jak bardzo się pomyliłem. Nawet się nie spodziewałem takiej zabawy, jaką oferuje ta produkcja. Nie jest to film w stylu Chana, nie jest to też jakaś durna komedyjka. Mamy do czynienia z adaptacją komiksu, czyli wiadomo, że nie będzie to normalny film akcji. I faktycznie nie jest zwyczajny, naprawdę mocno zwariowany - prawdziwa jazda bez trzymanki. Podczas seansu gwarantowane są histeryczne napady śmiechu, Jackie Chan udowadnia, że ma ogromny talent komediowy. Humor nie jest niskich lotów, jak w amerykańskich komedyjkach, wiele scen było tak pomyślanych, by jednocześnie śmieszyły i budziły podziw choreografią walk czy innych wygibasów. Np. scena, w której dziewczyny walczą z terrorystą-gejem, cholernie śmieszy, ale i budzi podziw wspaniałą choreografią. Walka Jackie Chan vs. Gary Daniels to klasa sama w sobie i pokazuje umiejętności obu aktorów. W obsadzie filmu oprócz Chana znalazło się też wiele innych znanych nazwisk np. w/w Daniels czy Norton, ale i mniej znani aktorzy świetnie się spisali. City Hunter jest na bardzo wysokim poziomie aktorskim. Muzyka i tytułowa piosenka są świetne, wpadają w ucho i da się je nucić długo po seansie, są to dość charakterystyczne utwory. Miejsce akcji - luksusowy liniowiec - to strzał w dziesiątkę, sceny na pokładzie są wspaniałe, stwarzają mega klimat, który jest niemal namacalny. Film cały czas tętni akcją, nie ma możliwości, by się nudzić. Choćby nie wiem, ile razy oglądało się City Huntera, zabawa będzie zawsze taka sama.

OCENA: 9/10

DOSTĘPNOŚĆ:
Na VHS film raczej się nie ukazał, a na DVD na pewno nie. Dwa razy był emitowany w TVP w wersji amerykański i z kaszetą. Ponadto pojawił się na TV 4 w świetnej wersji kantońskiej, ale w 4:3.

Dodano: 02 maja 2012 [22:44]   Autor: Goro Gondo
WASZYM ZDANIEM
Popularność: 208 wyświetleń
Ocena: 3 (238 głosów)
Zagłosuj:
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby pisać komentarze.
Jeśli nie masz jeszcze konta, poświęć 30 sekund i zarejestruj się.