Hong Kong Cinema
newsyarchiwumforumo serwisieredakcjarecenzje
Mistrz Yang (1978)
Tytuł oryginalny: Half a Loaf of Kung Fu
Inny tytuł: Mistrz Jiang

Rok produkcji: 1978
Reżyseria: Chen Chi-Hwa
Scenariusz: Jackie Chan i Tang Ming Chi

Udział biorą:
Jackie Chan - Yang/ Jiang
Dean Shek - najlepszy uczeń, młody mistrz
James Tien
Chin Kang

OPIS:
Wędrowiec Yang nie ma pojęcia o Kung Fu, jego walki budzą rozbawienie. W pewnej wiosce poznaje żebraka, który pokazuje mu parę ruchów. Okazuje się, że ów żebrak to wysłany przez mistrza pilny uczeń. Wkrótce Jang dołącza do klanu tego mistrza, rozpoczyna trening i już niedługo musi stoczyć szereg morderczych walk z wrogami klanu.

OPINIA:
Bardzo słaby film. Jest niemiłosiernie nudny, akcja wlecze się, a walk jest jak na lekarstwo. Albo totalnie nic się nie dzieje, albo nie wiadomo, o co chodzi. Jest wiele sytuacji, wiele osób, ale sensu fabularnego żadnego. Jackie Chan gra nieźle i jest w swoim żywiole - rola komediowa. Ale humor niestety jest dość niskich lotów i mało wyszukany. Walki mają nawet niezłą choreografię, choć są też potknięcia. Finalna walka jest bardzo dobra. Klimat też niezły, ale to standard w tych produkcjach. Dość topornie się ogląda do pewnego momentu, później jako-tako leci.

OCENA: 3,5/10

DOSTĘPNOŚĆ:
Film nie wyszedł na DVD. Czy ukazał się na VHS - nie wiadomo. Na antenie TV PULS nadawany był w formacie kinowym w oryginalnej wersji.

Dodano: 02 maja 2012 [22:52]   Autor: Goro Gondo
WASZYM ZDANIEM
Popularność: 217 wyświetleń
Ocena: 3 (262 głosów)
Zagłosuj:
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby pisać komentarze.
Jeśli nie masz jeszcze konta, poświęć 30 sekund i zarejestruj się.