Hong Kong Cinema
newsyarchiwumforumo serwisieredakcjarecenzje
Moje Szczęśliwe Gwiazdy / My Lucky Stars (1985)
Tytuł polski: Moje Szczęśliwe Gwiazdy
Tytuł oryginalny:Fuk sing go jiu
Tytuł angielski: My Lucky Stars
Rok produkcji: 1985
Dystrybucja: NVC
Lektor: Maciej Gudowski (prawdopodobnie)
Wersja filmu: USA

Komentarz: Tłumaczenie jest dobre, może jedynie tytuł Moje Szczęśliwe Gwiazdy jest za "ostry" i powinno być jak na DVD "Moje Szczęśliwe Gwiazdki". Po za tym tłumaczenie jest dobre, zupełnie inne niż na DVD, ale co ciekawe oba poprawne, mimo, że różnią się diametralnie. Okładka może nie jest wielce atrakcyjna, ale ładna. Ale znów mamy wersję amerykańską.... i z 90 minut pozostaje bodajże 82. Nie to jest jeszcze najgorsze, amerykanie potwornie skopali dubbing i film czasem ogląda się jak zupełnie inny. Jajogłowy (na VHS Twardogłowy) ma głos taki złośliwy, jak jakaś czarownica (tak mi się skojrzyło :)). Czyta bodajże Maciej Gudowski (nie jest podane, ale tak przypuszczam).
Co do scen wyciętych to wyleciały tak mniej-więcej:

-Pożegnanie Sammo z kumplami w sierocińcu (tutaj bierze kase i idzie, w wersji HK, ma chyba 30 sekund na pożegnanie z kolegami i im mówi o schowanej butelce Coli i paczce fajek.)
-Wycięto całą scenę z zamieszaniem z autobusami i dialektem( Twardogłowy wychodzi z autobusu, do, którego wpadł przez szybę i tyle, nie ma sekwencji, gdzie przyjeżdżają posiłki i jest zamieszanie, bardzo szkoda, bo to dobra scena, ale może nie wiedzieli jak dialekt mieli przetłumaczyć :) Kto oglądał wersję HK, to wie o co chodzi).
-Skrócono sekwencję smarowania Sammo (W wersji HK widać chłopaków, jak sie zbliżają i gadają, tutaj ograniczone jest jedynie to widoku smarujących rąk)

Sceny dodane/ zmienione
- Na początku dodano którą narrację "Atlety"
-Także na początku dodano mapę świata i zbliżenie na Japonię/Tokio
-Parę dialogów się zmieniło
-Twardogłowy w Japońskiej restauracji zamiast grzybka (wersja HK), otrzymuję ropuchę.
Dodano: 05 lipca 2012 [19:17]   Autor: Axel
WASZYM ZDANIEM
Popularność: 326 wyświetleń
Ocena: 3 (324 głosów)
Zagłosuj:
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby pisać komentarze.
Jeśli nie masz jeszcze konta, poświęć 30 sekund i zarejestruj się.